Gausi Lietuvos funkcinio sporto rinktinė išvyko į pasaulio čempionatą
Edita Lapinskienė (Dmitrij Bris nuotr.) | Organizatorių nuotr.
„Nesiparinu, jokio jaudulio nejaučiu“, – prieš išvykdamas į pasaulio funkcinio sporto čempionatą sakė Gintas Petrikas. – Jau žinome, kokios rungtys laukia, todėl paskutinės treniruočių savaitės buvo skirtos tam tikrų judesių šlifavimui be didelių krūvių ir svorių, kad prieš varžybas galėtų atsigauti centrinė nervų sistema“.
Į Budapešte gruodžio 13-15 dienomis vyksiantį pasaulio funkcinio sporto čempionatą išvyko gausi Lietuvos rinktinė – net 28 atletai.
Vyrų elito kategorijoje varžysis G. Petrikas, Paulius Brilinga ir Daniel Zachaževski, komandinėse keturių asmenų varžybose dalyvaus Piotr Riabych, Monika Palionytė, Robertas Stankus ir Olga Rybina. Vyrų meistrų 30-34 metų kategorijoje savo įgūdžius demonstruos Karolis Ambrazevičius, Mantas Jankevičius, Šarūnas Leonaitis. Toje pačioje amžiaus kategorijoje varžysis ir merginos – Kornelija Dūdaitė, Edita Lapinskienė.
Vyrų 35-39 metų kategorijoje su pajėgiausiais pasaulio atletais jėgas matuosis Gediminas Simanavičius. 40-44 metų amžiaus kategorijoje varžysis Kęstutis Žukas, Aleksandras Sutiaginas ir Andrius Daškus. Sergejus Michailovas rungsis 45-49 metų amžiaus kategorijoje.
Skirtingose jaunimo amžiaus kategorijose varžysis Dorotėja Džervutė, Fausta Šatkutė, Askoldas Danisevičius, Rapolas Bakelis, Nikas Rakatinskas, Mindaugas Michailovas, Matas Čiužas, Eva Liudvinavičiūtė, Aleksandra Žvironaitė, Gustas Kisielius.
„Pasirengimas pasaulio čempionatui niekuo nesiskiria nuo pasirengimo kitoms varžyboms, – pabrėžė tituluotas G. Petrikas. – Tik iki pasaulio čempionato likus vos kelioms savaitėms atletai sužino rungtis. Tai reiškia, kad kiekvienas į aikštelę eis turėdamas savo strategiją ir taktiką. Nes ištobulinti ar išmokti per tas dvi savaites nieko tikrai jau nepavyktų – neprivalgęs neprilaižysi. O svarbiausias dalykas – į pasaulio čempionatą visi keliaujame ginti mūsų trispalvės garbės. Tai prideda kur kas daugiau atsakomybės“.
Pirmą kartą į pasaulio čempionatą išvykusi E. Lapinskienė prisipažino, kad jaudulys prieš startą sparčiai auga.
„Darau daugiau treniruočių per dieną ir įdedu daugiau pastangų, – šypsojosi atletė. – Pradėjau labiau vertinti kūno atsigavimą ir tempimo pratimus po didelio krūvio. Nors neturiu lūkesčių pasiekti aukštų vietų, man yra didelė garbė, ir vis pasigiriu, kad aš atstovausiu Lietuvai. Mano tikslas? Įgyti kuo daugiau patirties, nes visos žinomos atletės labai stiprios, bus smagu varžytis toje pačioje arenoje ir dar norėčiau aplenkti paskutinį dešimtuką. Žinau tik kad atiduosiu visas jėgas!“
G. Simanavičius pabrėžė, kad funkciniame sporte nėra tokio dalyko kaip sėkmė: „Viskas remiasi tik į sunkų ir nuoseklų darbą“.
„Šis sportas reikalauja labai daug mokytis ir nuolat tobulėti, – sakė sportininkas. – Negali būti geras tik vienoje srityje – turi būti universalus ir gerai atlikti viską, nuo jėgos ir ištvermės iki gimnastikos bei techninių įgūdžių. Ar nustebino laukiančios rungtys? Žinoma, kai kurios baugina. Ypač gimnastikos elementai, kaip ėjimas ant rankų, lipimas virve, „ring muscle-up“ ir atsispaudimai ant rankų – tai mano silpnoji pusė. Nepavyko jų gerokai patobulinti, todėl juos visada laikau sudėtingesniais iššūkiais“.
Sulaukęs klausimo, ką pačiam reiškia atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate, G. Simanavičius tik nusišypsojo: „Reiškia parodyti, kad mūsų šalis turi talentingų ir stiprių sportininkų. Tai ne tik sportinis iššūkis, bet ir galimybė įkvėpti kitus bei parodyti, ką galime pasiekti sunkiu darbu ir užsidegimu“.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.