Edgaras Stankevičius netiki nacionalinio stadiono projektu: „Pasistatykime bent 3-4 kategorijos stadioną, kad nebūtų gėda žaisti Vilniaus mieste“

Daugiafunkcinis projektas Šeškinėje | Organizatorių nuotr.
Pirmadienį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius dalyvavo specialioje spaudos konferencijoje, kurioje rinktinė pristatė naują rėmėją „Sixt“, kalbėjo apie Vilniaus „Riterių“ finansinę situaciją ir sulaukė klausimo apie tarsi užkeiktą nacionalinio stadiono Vilniuje projektą.
E. Stankevičius atvirai kalbėjo nemanantis, jog šis projektas bus įgyvendintas ir teigė, jog visų pirmiausia Vilniuje reikėtų įgyvendinti LFF parengtą projektą Naujojoje Vilnioje.
„Turiu turėti tikėjimo ir turiu taip sakyti, bet jeigu realiai žiūrėti – nemanau. Galbūt dabar užsivesiu, bet kai paliečiam šį klausimą – man yra pikta. Kas kiek metų Lietuva stato sporto objektus ir kas kiek metų statome nacionalinius stadionus? Jeigu kalbame apie multifunkcinį centrą, kas yra numatyta Vilniaus, mes jį galime vadinti bet kaip. Jūs man parodykite šalį, kur nacionalinis stadionas yra 18 tūkst. vietų, kartu su darželiais, bibliotekomis ir krepšinio arena. Man yra nesuvokiama. Kaunas parodė gerą pavyzdį, kaip prie 15 tūkst. vietų stadiono gali padaryti srautą su koncertais ir pan. Jeigu Vilnius žiūrėtų strategiškai, tai jų vietoje maketuočiau 25-30 tūkst. vietų stadioną ir tai galbūt tada sakyčiau, kad tai yra nacionalinis stadionas, bet dabar ten tikrai toks nebus. Mes ir dabartinį Dariaus ir Girėno stadioną galime vadinti nacionaliniu ir taip ir vadiname, nes tik vienintelį turime.
Ši savaitė bus įdomesnė, balandžio 9-ą turime seime posėdį, yra sukurta „Už futbolo ateitį“ iniciatyvinė grupė, su kuria pristatysime savo matymą. Nepamirštame ir Naujosios Vilnios projektą, apie kurį su Vilniaus savivaldybe kalbėjome jau gal keturis metus, bet nesėkmingai. Teko ir prieš 2-3 savaites lankytis, pristatyti situaciją, jog turime įsipareigojimus tiek mes, tiek savivaldybė, bet tas projektas nejuda iš mirties taško. Šiandien gavau visas vizualizacijas, ką galime padaryti, tai ten, jeigu nori, galime 17 hektarų sklype padaryti 30 tūkst. vietų stadioną. Bet tai nėra tinkama vieta nacionaliniam stadionui, bet nebesvaikime apie 15-18 tūkst. vietų nacionalinius stadionus, pasistatykime bent 3-4 kategorijos stadioną, kurį Vilnius turėtų ir nebūtų gėda žaisti Vilniaus mieste. Vėliau galime galvoti apie nacionalinį stadioną.
Seime matėsi tam tikrų užmojų, kad valstybė neskirsto finansavimo Vilniaus stadiono projektui. Jeigu paklaustumėte mano asmeninės nuomonės, aš irgi ją pilnai palaikyčiau, nes galima padaryti ir maniežus už tą sumą, ir Naujosios Vilnios projektą – visai Lietuvai nuo to būtų tik geriau.“
E. Stankevičius negalėjo pateikti atsakymų, kodėl susiduria su tiek problemų dėl šio projekto.
„Jeigu atvirai, nesuprantu tų trukdžių. Kalbame apie nacionalinį stadioną, kurio nėra, bet net jeigu ir jis bus – nieko neišspręs. Jeigu Vilniaus miesto meras per du metus nesugeba susitikti, nereaguoja į kvietimus, jeigu administracijos direktorius per tam tikras laidas kalba, kad kalba apie tai, kad yra padėtos tariamos „ledo vonios ar bačkos“, apie kurias visi žinote ir jeigu žmogus leidžia komentuoti sau, kad tai yra „prakiuręs stogas ir pilna vandens“, tai nežinau, apie ką mes kalbame. Tada trukdyti tokiam projektui.. Mūsų prašymas buvo labai paprastas – federacija susiranda pinigus ir fondą, norime turėti pilnateisį valdymą. Šiai dienai turime Vilniaus futbolo akademiją – 50 proc. federacija, 50 proc. – Vilniaus miesto savivaldybė.
Mums reikia įstatų pakeitimo, įsileisti investuotojus į dalininkus, kurie pastatytų šį projektą. Aš, būdamas Vilniaus mieto meru, trinčiau rankomis, kad atsiranda žmonių su tokiais projektais, bet čia matomai žaidžiami politinė dainelė, kalbami stereotipai apie federaciją. Tai yra nauda miestui, jaunuoliams, svečiams. Jeigu mes tik 17 proc. vaikų poreikių patenkiname Vilniaus mieste, tai apie ką mes kalbame? Mūsų tas multifunkcinis centras nieko neišspręs. Taip, atsiras vienas kitas papildomas Edo Sheerano ar Timberlake‘o koncertas. Šiai dienai, jeigu ne Vilniaus „Žalgiris“.. Kai meras išeina į spaudą ir pasako, kad „darysime viską, jog išsaugotume LFF stadioną“, tai šiai dienai LFF stadiono vietoje galėjo būti padelio kortai, nes niekas nieko nebūtų padarę, nes tai nebūtų kaip statinys, tu naudotum sportui. Būtume palaidoję vienintelį 3 kategorijos stadioną, kurį turime Vilniuje. Nežinau, kokie yra Vilniaus miesto savivaldybės motyvai nenoras vykdyti šio projekto.
Tikrai tikiu daug iš premjero, jo komanda dirba daug, ta pati seimo pirmininko komanda.. Jie kviečia mus kalbėtis, daugiau Vilniuje nėra 17 hektarų sklypo, kur gali padaryti tokį projektą. Tai būtų vienas 5 tūkst. vietų 3 kategorijos stadionas, su galimybe padidinti iki 7 tūkst. vietų. Tuomet yra maniežas, dvi dengtos pilnų matmenų aikštės, sporto klubas, visa medicina, gyvenimo patalpos rinktinėms ir tai padarai kaip futbolo namus. Kitas variantas – 12-15 tūkst. vietų stadionas, kurį gali tęsti iki 30 tūkst., bet nemanau, kad būtų toks poreikis. Mano nuomone, realiausia yra 12-15 tūkst. normalaus lygio stadionas, kartu su federacijos ofisu, jaunimo rinktinių baze, dviejų pilnų matmenų aikštynais ir nemanau, kad tai kainuotų daugiau nei 60-70 mln. eurų. Ir nebūtų gėda, ir Vilnius turėtų normalų 4 kategorijos stadioną. O tada svaikime apie nacionalinius stadionus ir kur jis galėtų būti, bet tikrai ne 18 tūkst. vietų“, – kalbėjo E. Stankevičius.
-
TvarkaraščiaiRezultatai
Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraštis
Leicester City Newcastle United