-
-

Sėkmingas OŽ atrankos startas: Lietuva per kėlinį susitvarkė su Meksika

Marius Grigonis | FIBA nuotr.

Pergalingai Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyrą pradėjo Lietuvos rinktinė. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Puerto Rike rezultatu 96:84 (29:26, 20:18, 34:17, 13:23) įveikė Meksikos nacionalinę komandą.

Mūsiškius į priekį vedė Marius Grigonis, kuris įmetė 21 tašką. Po 12 taškų Tadas Sedekerskis ir Domantas Sabonis. Pastarasis dar atkovojo 11 kamuolių.

Lietuvos rinktinė lėtai pradėjo rungtynes, kuri pirmajame kėlinyje turėjo 9 taškų deficitą ir antrajame ketvirtyje vis dar atsiliko 1 tašku. Tačiau 16 taškų per pirmąją mačo pusę įmetusio M.Grigonio iniciatyvia mūsiškiai po dviejų kėlinių jau buvo priekyje 49:44.

Trečiąjį kėlinį M.Grigonis pradėjo tritaškiu, po to iš toli pasižymėjo A.Butkevičiaus ir po dar vieno M.Grigonio metimo komanda pirmavo tuo metu rekordiniu skirtumu 57:44. Įsibėgėjusi Lietuva 25-ąją žaidimo minutę po T.Sedekerskio baudos metimo pirmą kartą įgijo 20 taškų persvarą 70:50.

Po trijų kėlinių Lietuva buvo priekyje 83:61.

Paskutiniame ketvirtyje K.Maksvyčio auklėtinių pranašumas buvo didėjęs iki 25 taškų ir tik paskutinėmis minutėmis Meksika skirtumą sušvelnino.

Lietuviai kitas atrankos rungtynes žais artėjančią naktį, jie susitiks su Dramblio Kaulo Kranto komanda.

Lietuvos rinktinė: Marius Grigonis 21 (4/6 dvit., 4/7 trit.), Tadas Sedekerskis (4/4 dvit.) ir Domantas Sabonis (12 atk. kam.) po 12, Lukas Lekavičius 10 (5/5 dvit., 5 rez. perd.), Arnas Butkevičius 9, Rokas Jokubaitis 8 (2/4 trit., 6 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 7, Azuolas Tubelis ir Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) po 5, Donatas Motiejūnas 4, Tomas Dimša 3 (1/4 trit.), Deividas Sirvydis 2 (0/5 trit.).

Meksikos rinktinė: Joshua Ibarra 18 (7/14 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Gabrielis Gironas 15 (2/6 trit., 6 atk. kam.), Fabianas Jaimesas 13 (5/8 dvit.), Karimas Rodriguezas 11 (4/4 dvit.), Moisesas Andriassi 10 (2/4 trit.), Paulas Stollas 9 (2/6 trit., 12 rez. perd., 4 kld.), Israelas Gutierrezas 6 (5 atk. kam.), Isaelas Silva 2.

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.