07-07, 04:00
Urugvajus
-
-

Prognozes paneigę turkai įmušė greičiausią įvartį Europos čempionato atkrintamųjų istorijoje ir žengė į ketvirtfinalį

Merihas Demiralis | Scanpix nuotr.

Antradienį paskutiniąja EURO 2024 ketvirtfinalio dalyve tapo Turkija, kuri aštuntfinalyje pelnė greičiausią įvartį Europos čempionatų atkrintamųjų etapo istorijoje bei 2:1 palaužė šių rungtynių favorite laikytą Austriją.

Megiras Demiralis įvartį pelnė praėjus vos 58 sekundėms nuo rungtynių pradžios ir tai yra antras greičiausias įvartis Europos čempionatų istorijoje. Jis nusileidžia tik tame pačiame EURO 2024 čempionate vos per 23 sekundes pasižymėjusiam albanui Nedimui Bajrami

Po pakelto kampinio kamuolys nelietė nei vieno Turkijos rinktinės žaidėjo, tačiau judėjo link vartų ir jį išmušdamas vienas iš austrų gynėjų pataikė į saviškį. Kamuolys rikošetu vėl krito į vartus, tačiau vartininkas ranka jį numušė nuo linijos, bet M.Demiralis pirmas suskubo prie kamuolio ir galiausiai įmušė pirmą rungtynių įvartį.

Skirtumą tas pats M.Demiralis padidino 60-ą minutę, kai po kampinio pašoko kur kas aukščiau nei visi kiti ir galva nukreipė kamuolį į vartus – 2:0.

Vos po 6 minučių ir vėl buvo realizuota standartinė situacija, tačiau šį kartą įvartį pelnė Austrijos rinktinė, kai Michaelas Gregoritschas smūgiu koja įmušė pirmą Austrijos rinktinės įvartį ir atkūrė intrigą – 1:2.

Jau per pridėtą laiką Austrija buvo labai arti to, kad išlygintų rezultatą, tačiau Chistopho Baumgartnerio smūgis galva žemyn buvo atremtas fantastiškai sužaidusio Turkijos rinktinės vartininko Merto Gunoko.

Turkijos rinktinei dabar priklauso greičiausių Pasaulio taurės ir Europos čempionato atkrintamųjų įvarčių rekordai: be dabar pelnyti įvarčio per 58 sekundes, 2002 m. Pasaulio taurėje Hakanas Sukuras pasižymėjo per 10,8 sekundės.

Europos čempionato ketvirtfinalį Turkija pasiekė trečią kartą istorijoje: pirmieji kartai buvo 2000 ir 2008 m.

Ketvirtfinalyje Turkija susikaus su Nyderlandais.

Balsuoti
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga
90+4 min.

Rungtynės baigėsi, Turkija žengia į Europos čempionato ketvirtfinalį, kuriame susikaus su Nyderlandais!

Rungtynių statistika (Austrija – Turkija) | livesport.com nuotr.

90+2 min.

Kokia Austrijos proga! Chistophas Baumgartneris galva smūgiavo į vartus, tačiau Mertas Gunokas sėkmingai atremia smūgį ir išgelbsti turkus nuo pratęsimo!

90+4 min.

Į greitą ataką išbėgęs Barisas Alperis Yilmazas nenuginklavo austrų vartininko.

90 min.

Pridėtos 4 minutės.

81 min.

Rungtynėse – stiprus lietus, o austrai vis dar bando gelbėtis, tačiau turkai sėkmingai atsimušinėja.

66 min.
ĮVARTIS

Austrija atkuria intrigą! Po kampinio kamuolys galva nukreipiamas žemiau, o ten Michaelas Gregoritschas smūgiu koja sumažina austrų atsilikimą iki minimumo – 1:2.

65 min.

Keitimai Austrijoje: vietoje P.Lienharto – M.Woberis, o vietoje K.Laimerio – F.Grillitschas.

60 min.
ĮVARTIS

Turkija didina pranašumą! Pirmojo įvarčio autorius Merihas Demiralis, pašokęs kur kas aukščiau nei visi varžovai, po kampinio galva nukreipia kamuolį į austrų vartus ir Turkija jau pirmauja 2:0!

58 min.

Keitimas Turkijos gretose – vietoje I.Yukseko – S.Ozcanas.

54 min.

Austrai kuria jau kelias pavojingas atakas iš eilės, tačiau kol kas turkai sėkmingai blokuoja visus varžovų smūgius.

53 min.

Austras Philippas Lienhartas baudžiamas geltona kortele.

46 min.

Austrai atliko du keitimus – vietoje R.Schmido – M.Gregoritschas, o vietoje P.Mwene – A.Prassas.

45 min.

Prasidėjo antrasis kėlinys.

45+1 min.

Baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika (Austrija – Turkija) | livesport.com nuotr.

45 min.

Pridėta 1 minutė.

38 min.

Pirmoji geltona kortelė Austrijos rinktinėje – ja baudžiamas Romano Schmidas

37 min.

Austrija atliko 5 smūgius, tuo tarpu Turkija – 3. Kamuolį komandos taip pat kontroliuoja labai panašiai – 52 proc prieš 48 proc.

6 min.

Dabar sumaištis prie turkų vartų, tačiau jie greito įvarčio išvengė.

4’ - Austria come close to equalising.
byu/Sal21G insoccer

1 min.
ĮVARTIS

Sužaidus mažiau nei minutę turkai veržiasi į priekį! Po kampinio kamuolys nelietė nei vieno Turkijos rinktinės žaidėjo, tačiau judėjo link vartų ir jį išmušdamas vienas iš austrų gynėjų pataikė į saviškį. Kamuolys rikošetu vėl krito į vartus, tačiau vartininkas ranka jį numušė nuo linijos, bet Merihas Demiralis pirmas suskubo prie kamuolio ir galiausiai įmušė įvartį! Turkija pirmauja 1:0.

1 min.

Rungtynės prasidėjo!

Atnaujinta 21:23

Startinės komandų sudėtys:

Austrijos rinktinėje yra keturi pasikeitimai: vietoje Maxo Woberio, Alexanderio Prasso, Floriano Grillitscho ir suspenduoto Patricko Wimmerio – Kevinas Danso, Phillippas Mwene, Konradas Laimeris ir Christophas Baumgartneris.

Turkijos rinktinėje vietoje suspenduotų Sameto Akaydino ir Hakano Calhanoglu bei Saliho Ozcano – Kaanas Ayhanas, Abdulkerimas Bardakci ir Orkunas Kokcu.

Iš H.Calhanoglu kapitono raištį perėmė K.Ayhanas.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuteris prognozuoja, kad Austrija laimės per pagrindinį laiką, o darytose simuliacijose austrai laimėjo 49,3 proc. kartų.

– Tai bus pirmasis Turkijos ir Austrijos susitikimas pagrindiniuose turnyruose.

– Austrija į pagrindinių turnyrų atkrintamąsias pateko tik ketvirtą kartą: 1934 ir 1954 m. Pasaulio taurėje ir 2020 m. Europos čempionate.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Ralfas Rangnickas (Austrija): „Stovykloje niekas nemano, kad kažką jau pasiekėme. EURO mums prasideda šiose rungtynėse. Svarbu pradėti viską iš naujo, nes dabar esame atkrintamosiose. Turime gyventi tuo režimu ir mėgautis jau nuo pat pirmos minutės. Žaidžiame su komanda, kuri yra stipri su kamuoliu ir kuri į rungtynes įdeda daug aistros. Turime būti pasiruošę abiems šiems dalykams. Turime įnešti į žaidimą savo energiją, kuria mes išsiskiriame. Mums reikia karštų širdžių, bet šaltų galvų“.

Vincenzo Montella (Turkija): Neturėtume leisti emocijoms užvaldyti mūsų, negalime galvoti apie kerštą (už kovo mėn. patirtą pralaimėjimą draugiškose rungtynėse 1:6, – aut. past.). Žinome, ką gali Austrija, bet taip pat žinome, ką galime padaryti ir mes. Pelnėme penkis įvarčius ir turime penkis skirtingus pasižymėjusius žaidėjus. Neįmušėme įvarčio paskyrus baudinį, pribėgus prie „negyvo“ kamuolio ar varžovai neįsimušė sau į vartus. Darome gerą darbą kontroliuodami kamuolį, tačiau turime tai paversti įvarčiais. Labai svarbu ramybė“.