Prancūzijoje vykusiame UWW reitinginiame turnyre trys Lietuvos imtynininkai nusileido dvikovose dėl bronzos
Rokas Čepauskas | imtynes.lt nuotr.
Reitinginių imtynių turnyrų sezonas startavo Prancūzijoje. Nicoje vykusiame „Grand Prix de France Deglane“ turnyre varžėsi trijų olimpinių imtynių stilių atletai ir atletės.
Lietuvai atstovavo trys klasikai ir vienas laisvūnas.
Graikų-romėnų imtynių varžybose iki mažųjų finalų nukeliavo Rokas Čepauskas (72 kg) bei Mindaugas Venckaitis (97 kg). Deja, abu atletai kovose dėl bronzos nusileido savo varžovams ir užėmė penktąsias vietas.
R. Čepauskui jau pirmoje aštuntfinalio imtyje teko pripažinti būsimo finalininko Matiaso Lipasčio iš Suomijos pranašumą (0:4). Tačiau kituose etapuose vilnietis, paguldęs ant menčių marokietį Yassiną Chekly, anksčiau laiko patiesę daną Rasmusą Ulrikseną (11:0) bei nugalėjęs šveicarą Andeasą Vetschą (3:1), iškovojo tris pergales paeiliui.
Akistatoje dėl bronzos Europos jaunimo čempionas Rokas Čepauskas 1:3 nusileido Michaeliui Portmannui iš Šveicarijos ir tenkinosi penkta vieta.
Panašiai susidėliojo ir Mindaugo Venckaičio kovos. Olimpietis iš Lietuvos laimėjo tris imtis ir patyrė dvi nesėkmes. Beje, abu kartus tiek aštuntfinalyje, tiek kovoje dėl trečios vietos tauragiškį vienodu rezultatu 1:5 pranoko pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas švedas Alexas Kessidis. Paguodos dvikovose Mindaugas anksčiau laiko įveikė ukrainietį Ihorį Cholodyjų ir marokietį Wissamą Kouainso, o akistatoje su šveicaru Delianu Alishahiu įrodė savo pranašumą rezultatu 3:2.
Svoryje iki 67 kilogramų kovojęs Adomas Grigaliūnas rezultatu 6:4 įveikė prancūzą Yanisą Guendezą, tačiau neprilygo pasaulio bei Europos jaunimo čempionatų prizininkui Niklasui Oehlenui iš Švedijos.
Laisvųjų imtynių turnyre Paulius Leščauskas (87 kg) ketvirtfinalyje rezultatu 8:7 nugalėjo Belgijos atstovą Umarą Velijevą, tačiau pusfinalyje neprilygo amerikiečiui Chandleriui Shanui Marstelleriui (0:10), o imtyje dėl bronzos 0:7 nusileido Mahammadui Umchadžijevui iš Prancūzijos.
„Paulius „paleido“ svorį ir perėjo į olimpine kategoriją. Jam reikia gerų dviejų metų adaptacijai, todėl natūralu, jog dvidešimtmečiui kelmiškiui kol kas sunku kovoti su patyrusiais elitiniais atletais. Galbūt aukojame geresnius rezultatus, tačiau priversti žiūrėti į ateitį, nes neolimpiniame svoryje tiesiog negaus jokio finansavimo ir su geriausiais pasiekimais. O, apsitrynęs olimpinėje svorio kategorijoje, po kelių metų mėgins taikytis į geresnes pozicijas pasaulio bei Europos čempionatuose“, – apie savo auklėtiniui numatytą strategiją papasakojo treneris Nerijus Peleckis.
Tarptautiniame turnyre Nicoje grūmėsi 146 imtynininkai bei 63 atletės iš 15 valstybių.