D.Itoudis po rungtynių su „Wolves“ supyko, kai sulaukė klausimo apie darbą Rusijoje
Dimitris Itoudis | Scanpix nuotr.
Dviejų nesėkmių atkarpą Europos taurės turnyre nutraukė Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (6-5) krepšininkai, kurie namuose 104:100 (25:31, 31:27, 25:25, 23:17) pranoko Dimitrio Itoudžio treniruojamą Tel Avivo „Hapoel“ (6-5) komandą.
Po rungtynių D.Itoudis įvardino pralaimėjimo priežastis bei supyko, kai sulaukė klausimo apie savo darbą Rusijoje.
„Sveikinimai „Wolves“ komandai – jie šiandien buvo geresni ir nusipelnė pergalės. Mes turėjome gerą pradžią pirmajame kėlinyje, galėjome susikurti didesnį pranašumą, jei būtume buvę nuoseklesni gynyboje ir kovojant dėl atšokusių kamuolių. Deja, tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl pralaimėjome. Varžovai pataikė daug metimų – net 19 tritaškių, realizuodami daugiau nei 50 proc. savo metimų. Tokių skaičių aukščiausio lygio varžybose beveik nesimato. Kai kurie iš šių metimų, bent 5–6, buvo gerai uždengti. Tačiau bendrai mūsų gynyba šį vakarą buvo prasta ir mums labai pakenkė.
– Treneri, paminėjote, kad pagrindinė problema buvo gynyba. Kaip manote, kas nulėmė tokį žaidimą, ypač ketvirtajame kėlinyje, kai praleidote 12 taškų be atsako?
– Mes nebuvome pakankamai kovingi. Turime tapti kovotojais, žaisti „pikčiau“.
– Praėjusį sekmadienį kalbėjote apie tai, kad kai kurie žaidėjai turėtų tapti lyderiais aikštelėje. Ar šį vakarą kas nors išsiskyrė šia prasme?
– Negalėčiau to pasakyti. Norėčiau, kad visa mano komanda žaistų kaip vienas kumštis. Jei šiandien vienas žaidėjas išsiskiria, rytoj – kitas, o po to vėl kažkas kitas, tai reiškia, kad dar nesame komanda. Turime tapti kovotojais ir parodyti tvirtumą. Šiandien to mums pritrūko. Nors pradėjome rungtynes labai gerai – su gera strategija ir aukšta sudėtimi įgijome 13 taškų pranašumą, tačiau tada jie pradėjo pataikyti neįtikėtinus metimus ir geriau kovoti dėl kamuolių. Per pirmąjį kėlinį jie prametė 17 metimų, tačiau net po 8 jų atsikovojo kamuolius – beveik 50 proc. Tai labai geras rezultatas.
– Dabar, kai Jonathanas Motley grįžo į rikiuotę, turite tris pajėgius aukštaūgius. Kaip vertinate jų žaidimą?
– Noriu, kad jūsų pasakymas apie tris pajėgius aukštaūgius atsispindėtų aikštelėje. Popieriuje viskas atrodo puikiai, tačiau aikštelėje reikia įrodyti savo vertę. Jonathanas dar nėra pasirengęs žaisti aukščiausiu lygiu, tačiau šiandien jis sugebėjo uždirbti 7 pražangas ir sužaidė 17 minučių. Galbūt galėjo žaisti mažiau, o gal daugiau, bet jis dar tik grįžta į savo formą.
– Kaip matote savo komandos žaidimo stilių ateityje – ar būsite labiau puolimo, ar gynybos komanda?
– Reikia ir vieno, ir kito, kad galėtume laimėti.
– Žaidėjas, kuriuo šiandien labiausiai pasitikėjote, buvo Marcusas Fosteris. Jis žaidė prieš savo buvusį varžovą, kai rungtyniavo „Ryte“. Ar pastebėjote papildomos motyvacijos jo žaidime?
– Tai ne pirmos rungtynės, kai Marcusas žaidžia daugiau nei 30 minučių. Jis užsitarnavo šį laiką savo darbu. Tai nėra dėl to, kad jis man labiau patinka nei kiti. Žinoma, jis turi ir trūkumų – tiek puolime, tiek gynyboje – bet jo konkurencingas požiūris yra tai, kas mums padeda. Tačiau jis turėtų pagerinti kovą dėl atšokusių kamuolių.
– Vienas garsiausių vardų, atvykusių į jūsų komandą, buvo Patrickas Beverley Koks jūsų įspūdis dirbant su juo?
– Mums jo labai trūksta. Negalėjome daug dirbti kartu dėl rungtynių ir kelionių. Tačiau jis turi didelę patirtį, o dirbti su žaidėjais, kurie yra komandos žmonės ir rodo pavyzdį savo elgesiu, visada yra malonu.
– Kadangi treniruojate komandą iš Artimųjų Rytų, kaip vertinate Eurolygos finalo ketverto rengimą Abu Dabyje?
– Jie turėjo teisę balsuoti, todėl pasirinkimas yra toks, koks yra. Mano nuomonė – Eurolygai reikia plėstis. Man patinka atkrintamųjų sistema ir manau, kad Eurolyga turėtų įtraukti daugiau komandų su finansiniu stabilumu ir vizija.
– Kokios jūsų mintys apie Europos taurės ateitį, sakoma, kad Eurolygai tai neatsiperka.
– Kalbant apie Europos taurės ateitį, aš nežinau. Aš tik dalyvauju šioje situacijoje. Kaip jau minėjau, mano tikslas – vienyti krepšinį apskritai. Yra žmonių, kurie myli šį sportą, o apskritai savininkai turi viziją. Norint tai išlaikyti, reikia pateikti planą, kaip krepšinis galėtų tapti dar pelningesnis ir patrauklesnis sirgaliams. Jau dabar tai sportas, pritraukiantis daugybės žmonių dėmesį, tačiau mums reikia dar daugiau. Yra aiškių įrodymų, kad kai vyksta Eurolygos rungtynės, arenos būna pilnos, o kai vyksta vietinių lygų rungtynės, jos būna pustuštės.
Mes nesame politinės partijos, kurios rengia kampanijas ir skaičiuoja rinkėjų balsus. Jau turime atsakymą iš sirgalių – jie užpildo arenas, kai vyksta Eurolygos savaitės ir nori dar daugiau rungtynių šioje lygoje. Todėl mums reikia dirbti kaip vieningai Eurolygos trenerių sąjungai, kurios prezidentu ir atstovu aš turiu garbę būti.
Mes esame prašę įvesti „Play-In“ sistemą. Pažiūrėkite, kaip ši sistema suteikė naują dimensiją čempionatui. Mūsų užduotis – padaryti šį žaidimą dar patrauklesnį ir įtraukiantį įvairiais būdais. Todėl turime susėsti prie stalo ir aptarti, ką reikia keisti, kad žaidimas taptų dar geresnis.
– Kaip jaučiatės dėl to, kad dirbote Rusijoje – teroristinėje šalyje karo metu, kai daugybė ukrainiečių…
– Ar jūs rimtai?
– Tiesiog klausiu klausimo.
– Gerai, galite klausti kažkieno kito. Aš nesu politikas, aš esu krepšinio treneris. Sportas vienija. Jūs tai dabar paminėjote man... kaip jūs čia... sportas vienija. Aš turiu daug žaidėjų, kurie dirba, kurie atvyksta iš skirtingų šalių ir turi skirtingus pasus. Sportas vienija. Sportas vienija. Tai ir turite parodyti – sportas vienija. Ačiū.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.