Negalią turintiems vaikams – sąlygos treniruotėms ir varžyboms: „Norinčių sportuoti yra labai daug“
LNSF nuotr. | Organizatorių nuotr.
Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos (LNSF) projektas „Lietuvos vaikų su negalia fizinio aktyvumo plėtra per sporto šakų veiklas“ sulaukė sėkmės ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose.
Šiuo projektu (LNSF) siekia organizuoti vaikų su negalia fizinio aktyvumo veiklas, sudaryti jiems tinkamas sąlygas būti fiziškai aktyviais, mokinti dirbti komandoje, skatinti sveiką gyvenseną, discipliną, formuoti fizinio judėjimo įpročius.
„Neįgalių vaikų ir jaunimo įtraukimas į sportinę veiklą dėl įvairių kliūčių: pritaikytų sporto bazių neįgaliesiems trūkumo, treniravimo metodikų, kvalifikuotų specialistų, gebančių dirbti su neįgaliais asmenimis stygiaus, aktuali problema šiandien visos Lietuvos mastu.
Todėl ypač džiaugiamės galimybe, vykdant panašaus pobūdžio projektus įtraukti į fizinio aktyvumo ir sportines veiklas neįgalius vaikus, skatinant jų motyvaciją būti fiziškai aktyviais, lavinant jų fizinius bei specialiuosius gebėjimus jiems prieinamoje, pritaikytoje jų poreikiams aplinkoje, padedant kvalifikuotiems treneriams“, – teigė LNSF prezidentas Kęstutis Skučas.
„Gauto finansavimo dėka LNSF turi galimybę savo veiklą vystyti plačiau, renkamės kiekvieną darbo dieną vakarais, įvairiuose baseinuose“, – džiaugėsi vienas iš plaukimo trenerių Edvardas Blaškevičius.
Projekto metu vaikai išbandė ne tik plaukimo, bet ir lengvosios atletikos, vežimėlių teniso bei bočios sporto šakas.
„Užsiėmimuose dalyvauja įvairias negalias turintys vaikai, bet kai jie įšoka į vandenį, jie mėgaujasi, pradeda šypsotis, mes kuriame ir pramogą, ir treniruotę. Kartu ieškome ir „deimančiukų“, kurie galėtų augti ir iki paralimpinių žaidynių“, – tęsė Vilniuje su vaikais dirbantis E.Blaškevičius.
Šiuo metu specialistas dirba su 30 negalią turinčių vaikų.
Treneriui antrino ir Klaipėdoje dirbantis specialistas Germanas Čepas. Šiuo metu jis dirba su 11 vaikų grupe, bet trenerio teigimu, susidomėjimas yra kur kas didesnis.
„Norinčių sportuoti yra koks dešimt kartų daugiau nei yra galimybė. Gaila, bet anksčiau neįgaliųjų sportininkų integravimas buvo aplestas, todėl dabar daugelis žmonių net nežino, kad yra galimybės sportuoti, kalbu ne tik apie baseinus, bet ir kitas sporto šakas. Šiuo metu situacija keičiasi, jaučiame, kad susidomėjimas tikrai yra kylantis“, – pasakojo plaukimo treneris.
Masiškai užsiėmimuose dalyvaujantys vaikai įgavo ne tik treniruočių, bet ir varžybinės praktikos.
Lapkričio 23-iąją Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija LSC sporto komplekse „Druskininkai“ surengė Lietuvos neįgaliųjų plaukimo trumpo baseino čempionatą.
Pirmenybėse vyko 25 m., 50 m., 100 m., 200 m. ir 400 m. plaukimai laisvuoju stiliumi, krūtine, peteliške ir nugara.
„Pusė iš tų vaikų, su kuriais dirbame, dalyvavo tose varžybose, kai kuriems iš jų tai buvo pirmos varžybos“, – pasakojo E.Blaškevičius.
Tuo metu G.Čepas užsiminė apie kitas projekto naudas.
„Sunkiausia, kad mes turime patys „išsipirkti“ baseiną bei organizuotis transportą, ypač kai turime sunkią judėjimo negalią turinčius sportininkus. Projekto finansavimas stipriai pagelbėjo šią situaciją. Norėčiau padėkoti Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijai ir Kęstučiui Skučui“, – tęsė jis.
Trenerį E.Blaškevičių itin pradžiugina vaikų progresas. Pasak jo, tai yra bene didžiausias trenerio darbo įvertinimas.
„Turėjome atvejų, kai vaikai atvažiavo prieš kelis metus treniruotis su vėžimėliais, o dabar jie jau vaikšto su vaikštynėmis, jų kūneliai sustiprėjo, tai labai džiugina, prideda motyvacijos tiek jiems, tiek man, tai parodo, kad tos treniruotės tikrai vyksta ne šiaip sau.
Didžiausią džiaugsmą sukelia jų šypsenos, noras plaukti, kai kuriems iš jų yra labai sunku judėti, bet vandenyje jie tampa kur kas judresnis ir linksmesni“, – apie jaunųjų sportininkų pažangą kalbėjo E.Blaškevičius.
Projektas finansuojamas iš Sporto rėmimo fondo lėšų, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.