Kritika po Paryžiaus olimpinių žaidynių užbaigė australės „Raygun“ karjerą: „Ketinau toliau dalyvauti varžybose, bet dabar man tai atrodo itin sudėtinga“
Raygun | Scanpix nuotr.
Australijos breiko šokėja Rachael Gunn – „Raygun“ pranešė apie savo sprendimą pasitraukti iš varžybų ir baigti breiko šokėjos karjerą. Pasak šokėjos, sprendimą paskatino reakcijos, kurios kilo po jos pasirodymo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
37-erių universiteto dėstytoja R.Gunn rugpjūčio mėnesį Paryžiuje vykusiame turnyre nepelnė nė taško per visus tris pasirodymus. Jos pasirodymas, kuriame buvo neįprasti judesiai, tokie kaip „purkštuvėlis“ ir „kengūros šuolis“, susilaukė milžiniško dėmesio visame pasaulyje, kartu su kritikomis ir net konspiracijos teorijomis dėl jos atrankos į olimpines žaidynes.
Iš pradžių R.Gunn planavo tęsti karjerą, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos ji persigalvojo.
„Neturėjau jokios kontrolės dėl to, kaip žmonės mane mato arba kas aš esu“, – sakė šokėja. „Tikrai ketinau toliau dalyvauti varžybose, bet dabar man tai atrodo itin sudėtinga“.
R.Gunn taip pat pastebėjo, kad tolimesni pasirodymai greičiausiai susilauktų intensyvaus stebėjimo ir būtų viešai skelbiami internete. Po olimpinių žaidynių šokėja sulaukė gausybės smurtinių pranešimų, taip pat pasirodė anoniminė peticija, raginanti ją atsiprašyti. Peticija melagingai kaltino R.Gunn ir jos vyrą manipuliavimu atranka į olimpiadą, neva nuvertinant kitus talentingus Australijos breiko šokėjus.
Nors olimpinių žaidynių pareigūnai aktyviai gynė R.Gunn, jos pasirodymas suskaldė breiko bendruomenę. Kai kurie teigė, kad šis pasirodymas buvo nepagarba sportui.
„Raygun“ pasirodymas olimpinėse žaidynėse sukėlė naują diskusijų bangą dėl breiko kaip sporto vietos olimpiadoje. Paryžiaus žaidynėse debiutavusi breiko disciplina nėra įtraukta į 2028 m. Los Andželo olimpinių žaidynių programą ir nemažai žmonių abejoja, ar breikui, kaip kūrybinei disciplinai, tinkamas olimpinėse žaidynėse taikomas konkurencinis formatas.
R.Gunn jau anksčiau yra sakiusi, kad didžiulis neigiamas atgarsis atėmė jai džiaugsmą breiku, o trečiadienį šią mintį dar kartą paminėjo.
„Šokti yra labai smagu, tai suteikia gerą savijautą. Nemanau, kad žmonės turėtų jaustis blogai dėl to, kaip jie šoka“, – teigė ji. „Aš vis dar šoku ir vis dar užsiimu breiku, bet, žinote, dabar tai vyksta mano svetainėje su partneriu!“.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.