Paaiškėjo 26-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ data
„Aurum 1006 km lenktynės“ | Vytauto Pilkausko nuotr.
Regis dar taip neseniai Palangoje nugriaudėjo didžiausios Baltijos šalyse maratoninės „Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynės“, kurios šiemet buvo jubiliejinės, 25-osios nuo pat 2000-ųjų besitęsiančioje ir niekada nenutrūkusioje jų istorijoje.
Tik pasibaigus neeiliniam greičio ir pramogų festivaliui jo rengėjai - VšĮ „1000 km lenktynės“ – jau ėmė ruoštis kitų metų varžyboms.
Šiandien jie gali įvardyti ir renginio datą. 26-osios maratoninės automobilių lenktynės didžiausiame mūsų šalies vasaros kurorte vyks 2025 m. liepos 16-19 dienomis.
Lenktynių data pasirinkta konsultuojantis ne tik su Lietuvos automobilių sporto federacija, bet ir su kai kurių Europos panašių lenktynių organizatoriais bei atsižvelgta į jų arenose vyksiančius renginius.
Tad „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatoriai sportininkus ir žiūrovus kviečia jau dabar savo kalendoriuose išskirtiniu šriftu pasižymėti 2025 metų liepos 16-19 dienas, kad neiškiltų jokių keblumų laukiamam susitikimui pamėgtame vasaros kurorte ir šalia jo esančioje lenktynių trasoje.
„Šiandien dar anksti detalizuoti, kokių naujovių sportininkams ir žiūrovams pasiūlysime mūsų organizuojamose lenktynėse kitų metų vasarą, tačiau tvirtai galiu pažadėti, jog renginio antrojo ketvirčio pradžia visomis prasmėmis nebus prastesnė, nei jubiliejinis lenktynių festivalio 25-tis“, - sako pagrindinis „Aurum 1006 km lenktynių“ organizatorius, VšĮ „1000 km lenktynės“ direktorius Darius Jonušis.
Paklaustas kokios lenktynės jam labiausiai įsiminė per pirmąjį jų amžiaus ketvirtį ir kuo jos galėjo praturtinti varžybų dalyvius ir žiūrovus, D. Jonušis nelinkęs išskirti nė vienų.
„Visos jos savotiškai brangios ir įsimintinos, pradedant pačiomis pirmosiomis ir baigiant šiemetinėmis, - sako pagrindinis lenktynių organizatorius. – Jei sportininkai į lenktynių trasą išvažiuoja gerai žinodami ir laikydamiesi pagrindinių greičių pasaulio dėsnių, tai akylesniam žiūrovui šios varžybos – neprasta pamoka kaip dera elgtis prie vairo vienoje ar kitoje kritinėje situacijoje, o kartu ir akivaizdus pavyzdys, jog lenktyniauti dera tik uždarose trasose“.
D. Jonušis kaip vieną, bene svarbiausią, šių lenktynių liekamąją vertę išskiria organizatorių pastangas skiepyti eismo saugumo jausmą bei atsakomybę, pradedant pačiais mažaisiais žiūrovais ir baigiant jų tėveliais.
Per pirmuosius 25-erius renginio metus mažieji gavo pirmąsias eismo pamokėles čia specialiai įrengtose saugaus eismo klasėse, 1000 km lenktynių organizatoriai pirmieji masiniuose renginiuose tam skirtų specialių stendų pagalba demonstravo kaip ekstremaliose situacijose veikia saugos diržai, kokias perkrovas vairuotojas ir keleiviai patiria automobilio virtimo atveju, kasmet šimtai atvykusių į lenktynes išbando jėgas vis populiarėjančiame „Technitis” žiūrovų slalome, kuris kitais metais bus jau dešimtasis.
„Bene labiausia mane džiugina, kad prieš dešimtmetį tose mūsų organizuotose saugaus eismo klasėse matyti vaikai šiandien skina pergales ne tik šalies, bet ir Europos kartingo, žiedinių lenktynių trasose ir net Dakaro dykumų maratone.
Tai reiškia, kad ne tik lenktynių arenose, bet ir šalies keliuose padaugėjo atsakingesnių, saugesnių vairuotojų, žinančių saugaus greičio ribas“, - sako D. Jonušis, eismo saugumo ugdymą laikantis neatsiejama „Aurum 1006 km lenktynių“ dalimi.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.