Lietuviai „RS Aero“ jaunimo „Team racing“ Europos buriavimo čempionate – ketvirti
Elenos Giolai nuotr. | Organizatorių nuotr.
Po trijų vėjuotų lenktynių dienų „RS Aero“ jachtų klasės jaunimo „Team Racing“ Europos čempionate Lietuvos komanda (Marius Antanavičius ir Rūta Mažunavičiūtė) užėmė ketvirtąją vietą tarp 12 komandų iš 9 valstybių.
Šis komandinių lenktynių formatas, kur buriuotojai varžosi vienvietėmis „RS Aero“ jachtomis, tačiau tą daro komandiškai, orientuojasi ne tik į greitį, bet ir į strategiją bei komandos draugų koordinavimą. Tikslas – gauti kuo mažiau taškų, kad būtų galima įveikti kitą komandą. Lenktynės yra greitos, trunka vidutiniškai 7 minutes, labai intensyvios, apimančiomis gynybos ir puolimo taktiką, taip pat dengimą ir kontrolę. Čia reikalingas nepriekaištingas laivo valdymas, išsamus lenktynių taisyklių išmanymas, manevrų tikslumas, komandos bendradarbiavimas bei veržli taktinė vizija, greitas strategijos keitimas ir siekis apginti savo komandą. Sunkiausios kovos rungtynės tampa labai įdomios tiems, kurie žiūri, bet, svarbiausia, labai linksmos buriuotojams, dalyvaujantiems „Team Racing“ varžybose.
„Po pergalingo debiuto praėjusiais metais, šiemet buvo nelengva, nes visi jau mus traktavo kaip vienus favoritų. Tačiau komanda šiais metais pasikeitusi – iš praėjusių metų sudėties liko tik Rūta Mažunavičiūtė, į komandą įsiliejo nauji talentingi sportininkai: Marius Antanavičius, Benas Šapkinas, Austėja Karčiauskaitė. Lietuviams nebuvo parankus stiprus gūsingas vėjas, o finaluose pritrūko sportinės sėkmės. Nepaisant to, antrus metus patekti į finalą yra didelis laimėjimas. Atsinaujinusi rinktinė kitais metais sieks pakovoti ir dėl pasaulio čempionų titulo”, – teigė Lietuvos „Team racing“ rinktinės treneris Darius Gerasimavičius.
Čempionato, kuris spalio 25-27 dienomis vyko Sardinijoje, metu vyravo 15-24 mazgų vėjas, padėjęs organizatoriams įvykdyti visas planuotas lenktynes, taigi apie 82 startus ir finišus.
„RS Aero“ jaunimo „Team Racing“ Europos čempionatą laimėjo Italijos komanda. Sussarello ir Vincis iš pradžių laimėjo pusfinalį prieš Belgiją (2:0), o po to dominavo finale prieš Ukrainą, įveikę juos sausa pergale 3:0. Trečiąją vietą užėmė Belgija (Anouck De Ripainsel, Joppe Pattyn), o ketvirtą – viena iš dviejų čempionate startavusių Lietuvos komandų (Marius Antanavičius, Rūta Mazūnavičiutė).
Galutinėje įskaitoje Estija (Mia Marin Lilienthal, Ott Richard Haal) užėmė penktąją vietą, šeštąją – Didžioji Britanija 1 (Edward Day, Jemima Day), septintąją – Italija 1 (Chiara Sussarello, LNI Sulcis-Francesco Columbano, Nox). Toliau komandos išsidėstė tokia seka: Didžioji Britanija 2 (Ed Rolleston, Arwen Fflur), Argentina (9), Airija (10), Lietuva 1 (Austėja Karčiauskaitė ir Benas Šapkinas) (11) ir Vokietija (12).
Europos čempionai laimėjo brangų auksakalio Franco Zeddos trofėjų: bronzos amžiaus „Nuragic“ reprodukciją, pagamintą rankomis restauravimo metodu, naudojant vaško liejimo metodą. Šiuo simboliu siekiama pagerbti Sardinijos kultūrą ir istoriją, skatinant domėtis Sardinijos salos tūkstantmečio paveldu ir atrasti gilias salos šaknis bei svetingą dvasią.