Kaip „Real“ subūrė tokią galingą sudėtį? Veikiantis planas ir svarbiausi žmonės (1)
Madrido „Real“ | Scanpix nuotr.
Madrido „Real“ komanda šiuo metu turi vieną stipriausių sudėčių per pastaruosius metus, o tai yra nuoseklaus planavimo ir strategijos rezultatas. Carlo Ancelotti vadovaujama komanda turi ne tik įspūdingą startinę sudėtį, kurios atakos branduolį sudaro Kylianas Mbappe, Vinicius Junior ir Rodrygo, o juos užnugaryje palaiko Jude Bellinghamas ir Federico Valverde, bet ir gilų talentų rezervą, kurio pavydi daugelis Europos klubų.
Strateginis komandos formavimas
Dar 2009 m., kai Florentino Perezas grįžo į „Real“ prezidento postą, jis siekė atkurti klubo šlovę, pasiektą praėjusio dešimtmečio pradžioje. Tada Madridas išleido apie 250 milijonų eurų, įsigydamas tokias žvaigždes kaip Cristiano Ronaldo, Kaka, Karimas Benzema ir Xabi Alonso. Ši politika, kurią sudarė žvaigždžių įsigijimas, atnešė nemažai trofėjų, tačiau po šios bangos klubas perėjo prie kitos strategijos.
Per pastaruosius dešimtmečius „Real“ susidūrė su iššūkiais, susijusiais su konkuruojančiais klubais, finansuojamais iš nafta turtingų valstybių, tokių kaip „Manchester City“ ir Paryžiaus „Saint-Germain“. Be to, stiprėjanti Anglijos „Premier“ lyga padidino spaudimą „Real“ konkurencingumui. Todėl F.Perezas ir klubo generalinis direktorius Jose Angel Sanchez pasirinko kitokią kryptį, kuri orientuota į jaunųjų talentų įsigijimą ir jų ugdymą klube.
Jauni talentai ir rinkos galimybės
Pagrindinė „Real“ strategija per pastaruosius metus buvo orientuota į jaunų, potencialių talentų įsigijimą, dar prieš jiems tampant viso pasaulio dėmesio objektais. Tai yra ne tik ekonomiškai efektyvus būdas stiprinti komandą, bet ir strategija, kuri leidžia formuoti žaidėjus pagal klubo poreikius. Tokie žaidėjai kaip Federico Valverde, Vinicius Junioras, Rodrygo ir Eduardo Camavinga į Madridą atvyko ankstyvose savo karjeros stadijose, o dabar jie yra vieni iš svarbiausių komandos narių.
Taip pat Madridas išnaudoja rinkos galimybes, kai žaidėjai gali būti įsigyti už mažesnę kainą dėl artėjančių sutarčių pabaigos. Tokie pavyzdžiai yra Thibautas Courtoisas, kuris buvo įsigytas už 35 milijonus eurų bei David Alaba, Antonio Rudigeris ar net pats Kylianas Mbappe, kurie atvyko kaip laisvieji agentai.
Svarbiausi sprendimų priėmėjai
Viena iš pagrindinių figūrų, kurią būtina paminėti formuojant šią „Real“ sudėtį, yra vyriausiasis skautas Juni Calafatas. Jis prisijungė prie klubo 2013 m. ir greitai išsiskyrė savo žiniomis apie Pietų Amerikos futbolą. Būtent jis rekomendavo įsigyti Casemiro, kuris vėliau tapo vienu iš svarbiausių komandos narių.
J.Calafatas vadovauja pasauliniam skautų tinklui, kuris nuolat stebi žaidėjus visame pasaulyje. Kai žaidėjas laikomas „savo kartos talentu“, J.Calafatas pateikia jo ataskaitą Jose Angeliui Sanchezui, kuris vėliau veda derybas ir rūpinasi finansiniais klausimais. Šis procesas padėjo „Real“ įsigyti tokius žaidėjus kaip Endrickas, Jude‘as Bellinghamas ir Arda Guleris, nors dėl jų konkuravo turtingesni klubai.
Carlo Ancelotti vaidmuo
Nors C.Ancelotti yra komandos treneris, jo įtaka perėjimų politikoje yra ribota. Klube jau seniai susiformavusi politika, kad treneriai nėra pagrindiniai sprendimų priėmėjai sudėties klausimais, nors su C.Ancelotti ir konsultuojamasi apie perėjimus.
2023 m. vasarą, kai Karimas Benzema išvyko į Saudo Arabijos klubą „Al-Ittihad“, C.Ancelotti prašė pasirašyti sutartį su Harry Kane‘u, kaip K.Benzema pakaitalu, tačiau klubas nepasistengė įsigyti anglo.
2024 m. sausį susidūrus su traumų virtine, C.Ancelotti paprašė vidurio gynėjo, tačiau ir jo negavo.
C.Ancelotti, žinodamas klubo struktūrą, galiausiai prisitaikė prie šios sistemos ir netgi padėjo tobulinti tokius žaidėjus kaip V.Junioras ir J.Bellinghamas, kurie dabar yra laikomi svarbiausiais klubo žaidėjais.
Iššūkiai ir sėkmės
Nepaisant sėkmės, ne visi sprendimai buvo sėkmingi. Pavyzdžiui, Luka Jovičius buvo įsigytas už 60 milijonų eurų, tačiau nesugebėjo pateisinti lūkesčių ir galiausiai buvo parduotas. Kita nesėkmė buvo brazilas Reinieris Jesusas, kuris buvo įsigytas 2020 m. už 30 milijonų eurų, tačiau iki šiol nesužaidė nė vienerių rungtynių už pirmąją komandą.
Vis dėlto, „Real“ ekonominė padėtis išlieka stabili net po COVID-19 pandemijos bei „Santiago Bernabeu“ stadiono rekonstrukcijos. „Real“ yra laikomas gero valdymo pavyzdžiu, o klubo rezultatai aikštėje patvirtina, kad pasirinkta strategija veikia.
Nuo 2010 m. jie laimėjo 29 titulus, įskaitant šešias Čempionų lygas ir penkias Ispanijos lygas.
Šiuo metu „Real“ planuoja tęsti savo sėkmingą formulę, nuolat ieškodami naujų talentų ir atidžiai stebėdami rinkos pokyčius, kad išliktų konkurencingi aukščiausiame lygyje.
Šaltinis: Mario Cortegana, „The Athletic“
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.