„Mano triukai buvo sudėtingesni“: kinai nepripažįsta pralaimėjimo prieš D.Banevič
Pusfinalio kova | Scanpix nuotr.
Penktadienį pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje buvo išdalinti medaliai breiko varžybose. Moterų kategorijoje auksą laimėjo japonė Ami Yuasa, sidabrą – lietuvė Dominika Banevič, o bronzą – kinė Liu Qingyi.
Kadangi šiame sporte yra daug subjektyvumo, ne vienos šalies sirgaliai buvo nepatenkinti teisėjų įvertinimais. D.Banevič finale raundais 0:3 pralaimėjo A.Yuasai, bet kova buvo daug atkaklesnė nei galėjo pasirodyti tik pamačius raundų rezultatą. 2 iš 3 raundų japonė laimėjo tik minimaliu skirtumu (4:5), nors ir buvo užsiminusi, kad finalui nebuvo paruošusi nieko naujo ir viską parodė dar pusfinalyje.
Daug kam užkliuvo tai, kad finale teisėjavo japonas Kazuhiro Arakaki. Kaip ir buvo galima nuspėti, jis visuose raunduose pergales atidavė tautietei. Tokie japono įvertinimai galėjo būti lemtingi – jei vietoj K.Arakaki būtų dirbęs kitas teisėjas, kuriam labiau patiktų D.Banevič šokio stilius, tada lietuvė būtų laimėjusi auksą pagal raundus 2:1.
Teisėjavimas abejonių sukėlė ne tik lietuviams, bet ir kinams. Jiems nepatiko pusfinalio dvikovos tarp L.Qingyi ir D.Banevič įvertinimai.
„Manau, kad mano triukai buvo sudėtingesni nei kitų šokėjų, bet galbūt šiandien teisėjai labiau vertino kažkokius kitus dalykus. Viskas, ką aš galiu padaryti tokiais atvejais – atiduoti visas jėgas“, - „South China Morning Post“ sakė L.Qingyi.
I thought China's 671 for sure would have upset Lithuania's Nicka after she came out LIKE THAT, FIRING OUT THE BLOCKS.#Breakdancing #01YM41C5pic.twitter.com/FAhT5wrXCB
— Jordan Roca (@JRoc23) August 9, 2024
"Granddad, what was the 671 vs Nicka Semi Final in Olympic Breaking like?" pic.twitter.com/SvYdgem035
— Dylan 🔜 GCX (@CaptainDylanTV) August 9, 2024
Tuo tarpu „Weibo“ tinkle kinų komentarai po pralaimėto pusfinalio prieš D.Banevič buvo daug piktesni.
„Aš labai nustebęs dėl pusfinalio rezultatų, ypač dėl pirmojo raundo. Manau, kad Liu buvo vertesnė vietos finale“, - rašė „Weibo“ vartotojas.
Kitas „Weibo“ narys tiesiai šviesiai pareiškė, kad breikas negali būti olimpinė sporto šaka: „Elitinių breiko šokėjų programų sudėtingumas yra panašaus lygio. Breikas labiau yra skirtas išreikšti save. Jei jis pradedamas vertinti pagal kažkokius kiekybinius kriterijus, tada breikas praranda savo žaismingumą. Dėl to jis ir negali būti olimpinė sporto šaka“.
The fact is, breakdancing scoring in Olympic is too subjective. Every amateur can see 671 is better than Nicka.#breakdancing #breakingolympics
— 愉悦的西瓜酱 (@ysf10055) August 9, 2024
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.