-

Paaiškėjo galutinės R.Tvorogalo vietos olimpiadoje (papildyta)

2024.07.27 23:03
Robertas Tvorogalas | Scanpix nuotr.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse šeštadienį startavo geriausias Lietuvos gimnastas Robertas Tvorogalas. Lietuvis sportinės gimnastikos atrankoje pateko į pirmąją grupę.

R.Tvorogalas iš pradžių „apšilo“ pratimuose ant lygiagrečių. Ne pagrindinėje savo rungtyje lietuvis gavo 13.166 balo. R.Tvorogalo programos sudėtingumo balas buvo 5.200, o už programos išpildymą lietuvis gavo 7.966 balo. Lietuvio įvertinimas suprastėjo dėl nesėkmingo nusileidimo.

Lietuvio vieta šioje rungtyje paaiškės vėlyvą šeštadienio vakarą, kai pasirodys visi gimnastai. Žinoma, su tokiu rezultatu R.Tvorogalas į finalinį šios rungties aštuonetą nepretenduos. Palyginimui, Tokijo olimpiadoje, norint patekti į šios rungties finalą, reikėjo rinkti daugiau nei 15 balų.

Pagrindinėje savo rungtyje – pratimuose ant skersinio – R.Tvorogalas pelnė 13.833 balo. Deja, su tokiu įvertinimu bus sunku tikėtis vietos finale. Lietuvio programos sudėtingumas buvo 5.900 balo, o išpildymas įvertintas 7.933 balo.

R.Tvorogalas pratimuose ant skersinio ne kartą yra rinkęs daugiau nei 14.500 balo. Tokio rezultato vietai finale veikiausiai būtų užtekę. Pavyzdžiui, Tokijo olimpiadoje vietą finale garantavo 14.400 balo.

Įsibėgėjus antrosios grupės sportininkų pasirodymams, R.Tvorogalas pratimų ant skersinio įskaitoje iškrito iš 8-uko, o pasibaigus visų sportininkų startams, nukrito iki 18-os vietos. Vietą finale šį kartą garantavo 14.366 balo.

Pratimų ant lygiagrečių galutinėje įskaitoje lietuvis buvo 55-as. Ten vietą finale užtikrino bent 15 balų įvertinimas.

R.Tvorogalas būtent per pratimų ant skersinio rungtį pasaulio taurės etape iškovojo olimpinį kelialapį. Šioje rungtyje jis turi daugiausiai titulų – laimėjo Europos žaidynes ir Europos čempionatą bei du kartus tapo Europos vicečempionu. Pratimuose ant lygiagrečių R.Tvorogalas 2020 m. iškovojo Europos čempionato bronzą.

Trečią kartą olimpinėse žaidynėse startuosiantis 29 metų R.Tvorogalas, iškovojęs olimpinį kelialapį pratimuose ant skersinio, įgijo teisę Paryžiuje startuoti ir daugiakovės varžybose, kurias dar sudaro laisvieji pratimai, pratimai ant arklio, pratimai ant žiedų, atraminiai šuoliai ir pratimai ant lygiagrečių. Bet visą dėmesį gimnastas planuoja skirti pagrindinei savo rungčiai – pratimams ant skersinio. „Dalyvausime ir pratimuose ant lygiagrečių. Ši rungtis vyksta prieš skersinį, tai bus tarsi repeticija – pajusti varžybas, apšilti“, – teigė gimnasto treneris Jevgenijus Izmodenovas.

2016 m. debiutuodamas olimpinėse žaidynėse R.Tvorogalas užėmė 42-ąją vietą daugiakovėje, o 2021 m. Tokijuje buvo labai arti pratimų ant skersinio finalo, tačiau visas viltis sudaužė viena klaida – lietuvio rankos nuslydo nuo skersinio ir sportininkas skaudžiai krito ant čiužinio. Galutinė jo vieta daugiakovėje – 46-ta.