Real
-
Borussia
-

Į finalą nepatekęs D.Rapšys pataupys jėgas svarbiausiam startui, A.Šidlauskas liko už pusfinalio borto

2024.07.27 13:25
Danas Rapšys (Aniko Kovacs/European Aquatics nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse prasidėjo plaukimo varžybos. Pirmoje rytinėje sesijoje į baseiną šoko ir du Lietuvos sportininkai.

Danas Rapšys 400 m laisvuoju stiliumi įveikė per 3 min. 46.27 sek. ir nepateko į finalą. Iki sau priklausančio Lietuvos rekordo jam trūko beveik 3 sek. (3:43.36). Tiesa, lietuvis plaukė kiek greičiau nei Tokijo olimpiadoje (3:46.32).

D.Rapšys ketvirtajame atrankos plaukime pirmus 50 m įveikė 3-ias, bet vėliau didžiąją distancijos dalį buvo 7-8 vietose. Tiesa, lietuvis pasiliko jėgų finišui ir per paskutinius 50 m pakilo 2 vietomis į viršų.

D.Rapšio laikas bendroje įskaitoje buvo 10-as. Lietuvis teoriškai finale galėtų startuoti nebent jai dalyvauti atsisakytų 2 aukščiau esantys plaukikai.

Su geriausiu laiku į finalą pateko vokietis Lukasas Maertensas (3:44.13). Antras buvo brazilas Guilherme Costa (3:44.23), trečias – kinas Liwei Fei (3:44.60).

Olimpinių žaidynių tvarkaraštis D.Rapšiui nėra palankus. Jau sekmadienį ryte jis turės pradėti savo pagrindinę rungtį – 200 m plaukimą laisvuoju stiliumi. Dabar lietuvis bent galės pataupyti jėgas šeštadienio vakarą, nes nereikės dalyvauti 400 m rungties finale, kur šansai kovoti dėl medalių ir taip buvo minimalūs.

Lyderių dešimtukas:

Lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Andrius Šidlauskas 100 m krūtine atrankos ketvirtąjį plaukimą baigė per 1 min. 0.29 sek. Vėlai olimpinį normatyvą įvykdęs lietuvis buvo toli nuo savo karjeros (59.12) ir sezono (59.27) rekordų. A.Šidlauskas pirmus 50 m įveikė 5-as, bet vėliau neatlaikė varžovų tempo. Bendroje įskaitoje A.Šidlauskas užėmė 20-ą vietą, o nuo pusfinalio 16-uko jį skyrė 0.29 sek.

Tiesa, A.Šidlauskas, skirtingai nei D.Rapšys, šeštadienį startavo savo pagrindinėje distancijoje.

Greičiausias atrankoje buvo olandas Casparas Corbeau (59.04). Gerai pasirodė ir pasaulio rekordininkas britas Adamas Peaty (59.18), atgaunantis formą po traumų ir psichologinių problemų.

Į pusfinalį patekę sportininkai:

Į pusfinalį patekę sportininkai | Organizatorių nuotr.

A.Šidlausko ir D.Rapšio užduotys šeštadienį buvo skirtingos. Jei 100 m plaukime krūtine kovota dėl vietų pusfinalyje, tai 400 m plaukime laisvuoju stiliumi pusfinalių nėra – čia iš karto reikėjo kovoti dėl vietų finale.

D.Rapšys 2021 m. šioje rungtyje iškovojo Europos čempionato bronzą. Šiemet Senojo žemyno pirmenybėse lietuvis liko per plauką nuo medalio – finišavo 4-as. Nors D.Rapšio pagrindinė distancija yra 200 m, tačiau jis buvo minimas tarp kandidatų patekti ir į 400 m rungties finalą. Tokijo olimpiadoje D.Rapšys 400 m distancijoje buvo 13-as.

A.Šidlauskas 100 m plaukime krūtine tiek 2022 m., tiek 2024 m. laimėjo Europos čempionato bronzą. 2016 m. Rio de Žaneire lietuvis šią rungtį baigė 23-ias, o 2021 m. Tokijuje prasimušė į pusfinalį ir buvo 13-as.