„Kosmosu“ paplūdimio tinklinio aikštelės vietą apibūdinusios lietuvės įvardino ir probleminius Paryžiaus olimpiados dalykus
Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė | Vytauto Dranginio nuotr.
Lietuvos olimpietės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė ketvirtadienį surengė treniruotes įspūdingoje garsiausio Prancūzijos sostinės simbolio Eifelio bokšto papėdėje esančioje lauko arenoje, talpinančioje daugiau nei 14 tūkst. žiūrovų.
Olimpinėse žaidynėse debiutuosiančios M.Paulikienė ir A.Raupelytė yra pirmosios tinklininkės nuo pat Lietuvos nepriklausomybės, kurioms pavyko prasibrauti į olimpines žaidynes.
Lietuves itin sužavėjo centrinis kortas, nors jos pastebėjo, kad jame netrūksta vėjo.
„Antra treniruotė centriniame korte, tad labai patiko. Nustebino, kad yra vėjuota, o tribūnos nuo jo neapsaugo. Bet, kas nusipirko bilietus, tikrai neprašaus“, – tv3.lt sakė M.Paulikienė.
M.Paulikienė pridūrė, kad po treniruočių centriniame korte pasijautė jaudulys.
Ypač centriniame korte. Jau jaučiasi ramybės nebuvimas, širdelėje neramu. Gal daugiau apie save sakau, bet manau, kad su vskuo susitvarysime“, – atskleidė M.Paulikienė.
„Įspūdinga aikštelė. O kai prisipildys pilnos tribūnos, tai bus išvis kosmosas“, – apie aikštės vietą sakė A.Raupelytė.
„Be konkurencijos. Apskritai pirmos olimpinės žaidynės, kur yra toks centrinis kortas. Visi tinklininkai labai giria, sako, kad čia yra įspūdingiausia vieta, kur teks varžytis“, – pridūrė M.Paulikienė.
Tinklininkės taip pat atskleidė, kad Paryžiaus olimpiadoje taip pat yra ir probleminių dalykų, o vienas iš didžiausių – transportas.
„Erzina kol kas tik transportas. Labai vargstame su juo, nes iki arenos gana toli važiuoti, tad tas pirmyn-atgal važinėjimas užtrunka. Kartais ir valandą ar dvi. Dar kol kas nepavyksta su tuo sustvarkyti, bet pažadėjo, kad vykstant varžyboms bus viskas paprasčiau ir į jas nevėluosime“, – teigė M.Paulikienė.
„Iki atidarymo daug užtvarų, po jų turėtų būti paprasčiau. Gal tada vairuotojai nebeklaidžios ir neklausinės darbuotojų kelio“, – pridūrė A.Raupelytė. „O šiaip kaimelyje gyvename kaip studentai – paprastai ir jaukiai. Mums pirmos olimpinės žaidynės, bet daug kas iš lietuvių, kurie jau yra dalyvavę, atvažiavę minėjo, kad čia yra vienas prasčiausių maitinimų, kiek jiems tekę susidurti. Tad galima pritarti, nes jis nėra geras. Lovos kartotinės, bet patogios (šypsosi, – aut. past.). Kai pavargęs grįžti, užmiegi ir tiek. Daug aukštų žmonių, tai nereikėjo jos ir prailginti“.
E grupėje lietuvės jau liepos 28-ą dieną 16.00 val. susikaus su grupės favoritėmis įvardinamomis olandėmis Katja Stam ir Raisa Schoon, liepos 30-ą dieną 17.00 val. bandys įveikti braziles Carolina Solberg Salgardo ir Barbara Seixas de Freitas, o rugpjūčio 2-ą 10.00 val. sieks įveikti japones Akiko Hasegawa ir Miki Ishii.
Kaip teigė tinklininkės, favoritėmis jų grupėje įvardinamos būtent pirmosios varžovės iš Olandijos.
„Jos yra mūsų pogrupio favoritės, pranašaujama, kad bus pirmoje vietoje grupėje. Prieš jas esame žaidusios ir tada laimėjome. Viskas įmanoma ir dabar“, – sakė tinklininkės.
Viso olimpinėse moterų paplūdimio tinklinio varžybose varžysis 24 komandos. Pirmajame etape jos suskirstytos į šešis pogrupius po keturias komandas. Šešios grupių nugalėtojos, šešios antrąsias vietas užėmusios komandos ir dvi geriausios trečiąsias vietas užėmusios komandos pateks tiesiai į aštuntfinalį. Likusios keturios trečiąsias vietas užėmusios komandos žais papildomas atkrintamąsias dėl likusių dviejų vietų aštuntfinalyje. Vėliau vyks ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo etapai.
Paplūdimio tinklinis olimpinėse žaidynėse bus žaidžiamas jau aštuntą kartą, o viso jis vyks nuo liepos 27-os iki rugpjūčio 10-os dienos.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.