-

Revanšas pavyko: V.Gaubas žengė į kitą etapą

2024.07.23 20:02
Vilius Gaubas prieš Sabą Purtseladzę | Sauliaus Čirbos nuotr.

Veronoje (Italija) vykstančio ATP „Challenger“ serijos „Internazionali di Tennis Verona“ vyrų teniso turnyro pagrindinio etapo starte antradienį 19-metis Vilius Gaubas (ATP-257) per 2 valandas 22 minutes 4:6, 7:5, 6:1 įveikė 26-erių italą Enrico Dalla Valle (ATP-248) ir atsirevanšavo už prieš porą savaičių pralaimėtą tarpusavio mačą.

Pirmojo seto lūžis įvyko septintajame geime, kai V.Gaubas pralaimėjo savo padavimų seriją. Kituose šio seto geimuose niekas neturėjo „break pointų“.

Lietuviui pavyko atsitiesti antrojo seto pradžioje – V.Gaubas laimėjo 3 geimus iš eilės, o varžovas paprašė medicininės pertraukėlės

Po pauzės lietuvis laimėjo dar vieną varžovo padavimų seriją (4:0), bet čia pat vaizdas korte kardinaliai pasikeitė – V.Gaubas išbarstė visą turėtą pranašumą (4:4). Laimei, lietuvio tai nepalaužė. V.Gaubas stabilizavo situaciją, o dvyliktajame geime varžovo padavimų metu realizavo „set pointą“.

Trečiajame sete V.Gaubo persvara jau buvo akivaizdi. Lietuvis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas, o italas daugiau „break pointų“ nesusikūrė.

E.Dalla Valle po pralaimėto antrojo seto konfliktavo su vienu iš žiūrovų, o paskutinį mačo geimą žaidė labai atsainiai, tarsi anksčiau laiko pasiduodamas V.Gaubui.

Mačo pabaiga:

Įdomu tai, kad šiame mače buvo realizuoti visi 8 susikurti „break pointai“ (5 – V.Gaubo, 3 – E.Dalla Valle). V.Gaubas po antrųjų savo padavimų pelnė 64 proc. galimų taškų, o E.Dalla Valle – 45 proc.

Mačo statistika:

Mačo statistika: V.Gaubas - E.Dalla Valle | Organizatorių nuotr.

V.Gaubui tai buvo antras iš eilės mačas prieš tą patį varžovą. Liepos 11 d. ATP „Challenger“ turnyro Trieste (Italija) aštuntfinalyje lietuvis per 2 valandas 3 minutes 6:7 (5:7), 2:6 pralaimėjo E.Dalla Vallei. Italas vėliau iškrito to turnyro ketvirtfinalyje.

E.Dalla Valle jaunių tenise (86-a vieta ITF reitinge) stebuklų nerodė, o ATP reitinge šiemet pasiekė karjeros aukštumas, kai buvo pakilęs iki 242-os pozicijos. Italas yra laimėjęs 7 profesionalų vienetų turnyrus per karjerą – visus ITF ture ant grunto. Ant grunto žaidžiama ir Trieste.

Šių metų gegužę E.Dalla Valle žaidė ITF turnyro Italijoje pusfinalyje, o vos prieš porą savaičių Milane (Italija) sužaidė vieną geriausių karjeros ATP „Challenger“ turnyrų, kai nukeliavo iki pusfinalio. Vėliau jis pasirodė dar viename ATP „Challenger“ turnyre gimtinėje, bet ten krito jau aštuntfinalyje.

V.Gaubas pelnė 7 ATP vienetų reitingo taškus ir 1960 eurų, o aštuntfinalyje susitiks su Prancūzijos legenda buvusia 7-ąja pasaulio rakete Richardu Gasquet (ATP-130) arba italu Samueliu Vincentu Ruggeri (ATP-266).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Veronoje prizų fondą sudaro 120,95 tūkst. eurų.