Lietuvos U20 rinktinė įspūdingai iškovojo penktąją vietą EČ (1)

2024.07.21 16:02
Paulius Murauskas | FIBA nuotr.

Lietuvos 20-mečių vaikinų rinktinė Europos čempionatą užbaigė aukšta nata.

Charakterį pademonstravusi Laimono Eglinsko treniruojama komanda mače dėl 5-osios vietos 94:85 (22:25, 20:30, 25:21, 27:9) nukovė Čekijos rinktinę.

Pasiekti 5-ąją vietą lietuviams padėjo dar vienas įspūdingas Pauliaus Murausko pasirodymas. Rinktinės lyderis pelnė 29 taškus (4/9 trit.), atkovojo 7 kamuolius ir sukaupė 26 naudingumo balus. Solidžiai atrodė ir Motiejus Krivas (14 tšk., 8 atk. kam., 20 naud. bal.), Matas Vokietaitis (15 tšk., 7 atk. kam., 17 naud. bal.) bei Rokas Jocys (18 tšk., 5/8 trit., 17 naud. bal.).

Paskutiniajame mače po nerezultatyvios pradžios pamažu ėmė ryškėti čekų pranašumas. Po pirmojo ketvirčio mūsiškiai atsiliko tik 22:25, o antrojo kėlinio viduryje švieslentėje dar degė lygybė (30:30). Vis tik per kitas penkias minutes priešininkai suvertė net 25 taškus, tarp kurių buvo ir tritaškis su pirmosios rungtynių dalies sirena. Nesėkminga atkarpa lietuvius nubloškė per dviženklį deficitą – 42:55.

Po pertraukos mūsiškiai palengva artėjo prie varžovų, bet pastarieji surasdavo savo atsakymus. Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pasitiko jau su vienženkliu atsilikimu – 67:76. Galinga atkarpa leido Lietuvai vėl atstatyti lygybę (83:83), o netrukus Rokas Jocys tritaškiu po ilgos pertraukos išvedė savo komandą į priekį – 88:85. Per likusį laiką Lietuvos rinktinė jau nebesidairė atgal – nebeleido čekams pelnyti taškų ir pakiliai užbaigė pasirodymą Europos čempionate.

Iš viso Senojo žemyno pirmenybėse lietuviai iškovojo 5 pergales (prieš Islandiją, Juodkalniją, Turkiją, Ispaniją ir Čekiją) bei patyrė 2 nesėkmes (prieš Slovėniją ir Graikiją).

Lietuva: Paulius Murauskas 29, Rokas Jocys 18, Matas Vokietaitis 15, Motiejus Krivas 14, Kajus Kublickas 11.

Čekija: Jakubas Nečas 27, Adamas Lukešas 14, Tadeašas Slowiakas 11, Šimonas Svoboda 10, Jakubas Zvolanekas 8.