-

Lietuvos regbininkės pergalingai finišavo Europos jaunimo čempionate

2024.07.18 12:12
„Rugby Europe“ nuotr. | Organizatorių nuotr.

Lenkijoje surengtame Europos jaunimo (iki 18 metų) merginų regbio-7 čempionato „Trophy“ diviziono turnyre Lietuvos rinktinė užėmė penktąją vietą.

Dainoros Žemaitytės treniruojamos lietuvės pateko į labai pajėgią grupę, kurioje ir dužo viltys pasidabinti apdovanojimais. Pirmosiose B grupės rungtynėse Lietuvos regbininkės 7:40 pralaimėjo Rumunijai, o antrosiose 5:41 nusileido vėliau šio diviziono nugalėtojoms tapusioms vokietėms.

Po truputį žaidimą atradusios lietuvės trečiose grupės rungtynėse kibo į atlapus Turkijos rinktinei, tačiau galiausiai teko dar sykį pripažinti varžovių pranašumą – 17:27.

Gerokai sėkmingiau mūsiškėms susiklostė antroji čempionato diena. Pusfinalyje dėl 5-8 vietų Lietuvos rinktinė po gražios ir įtemptos kovos 24:19 (12:7) palaužė Moldovos komandą.

Rungtynių pradžioje Egidija Blankaitė žeminimu išvedė lietuves į priekį, bet po poros minučių Moldova išsiveržė į priekį 7:5. Pirmojo kėlinio pabaigoje Emilija Banytė viena įveikė visą varžovių gynybą ir su kamuoliu nubėgo per visą aikštę (12:7). Netrukus dar penkis taškus pridėjo E. Blankaitė (17:7).

Antrojo kėlinio pradžioje – dar vienas rezultatyvus E. Banytės išpuolis ir lietuvių persvara tapo akivaizdi (24:7). Tiesa, tuomet Moldovos regbininkės nepasidavė ir ėmė mažinti atsilikimą. Trys sėkmingos varžovių atakos grąžino intrigą, tačiau galiausiai lietuvėms pavyko išsaugoti pergalingą rezultatą.

Rungtynėse dėl 5 vietos lietuvės siekė atsirevanšuoti Turkijos komandai. Pasiaukojančiai žaidusios Lietuvos regbininkės pasiekė revanšą 19:12 (14:7) ir užėmė penktąją vietą.

Įsibėgėjusios lietuvės puikiai pradėjo rungtynes, o geriausia Lietuvos regbininkė E. Banytė per dvi rezultatyvias atakas su tiksliais realizacijos smūgiais pelnė 14 taškų. Pirmo kėlinio turkės sugebėjo atsakyti savo ataka ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų.

Antrajame kėlinyje vyko kieta kova, o po turkių sėkmingos atakos Lietuvos rinktinės pranašumas sumažėjo iki 2 taškų (14:12). Tuomet labai svarbų žeminimą pelnė Charlotte Schrijer (19:12). Nors Turkijos rinktinė tuomet mėgino dar gelbėtis, lietuvės apsigynė ir šventė gražią pergalę.

Lietuvos rinktinės trenerė Dainora Žemaitytė prisipažino, kad šis čempionatas buvo iššūkis tiek jai, tiek merginoms.

„Kai jau atrodė, kad treniruočių stovykloje viena kitą pažinome, čempionatas pametėjo kitokių iššūkių. Dėl traumų ir įvairių kitų aplinkybių pasiruošimas nevyko sklandžiai, o tai kėlė išbandymus dar prieš pirmenybes. Bet aš jau pirmos stovyklos metu sakiau, kad „ieškau charakterių“ – tokių merginų, su kuriomis jausčiau, kad ir į karą galėtume eiti. Atkritusios merginos sukūrė erdvės jaunuolėms ir naujokėms pakovoti dėl vietos rinktinėje. Jos parodė charakterį ir vyko atstovauti Lietuvai“, - pasakojo D. Žemaitytė.

Trenerė džiaugiasi, kad merginos nepasidavė po prasto turnyro starto ir varžybas užbaigė stipriomis pergalėmis.

„Tai rodo norą augti, tobulėti ir niekada nepasiduoti. Esu dėkinga merginoms už darbą ir už meilę regbiui, - teigė D. Žemaitytė. - Darbas su merginomis iki 18 metų yra išskirtinis. Ši rinktinė joms tik stotelė – vienos išauga, kitos suauga. Labiausiai tikiuosi, kad Jas šį patirtis lydės visa jų likusią karjerą.“

„Trophy“ diviziono finale Vokietija 20:7 nugalėjo Švediją. Akistatoje dėl bronzos ukrainietės 7:5 palaužė rumunes.

Praėjusiais metais Lietuvos jaunimo merginų rinktinė „Trophy“ divizione iškovojo bronzos medalius. Šios amžiaus grupės Lietuvos komanda pirmą sykį buvo suburta 2021 metais.