TOP-15: geriausi žaidėjai futbolo istorijoje, kuriems nepavyko iškovoti trofėjaus
Harry Kane'as | Scanpix nuotr.
„Givemesport“ sudarė penkiolikos geriausių žaidėjų futbolo istorijoje sąrašą, kuriems per visą savo karjerą taip ir nepavyko iškovoti nei vieno trofėjaus. Jo viršūnėje atsidūrė ir sekmadienį EURO 2024 finalą pralaimėjęs Anglijos rinktinės kapitonas Harry Kane'as.
Nei vieno trofėjaus nelaimėję geriausi žaidėjai istorijoje:
Antonio Di Natale (Italija) pelnė 227 įvarčius per 446 sužaistas rungtynes atstovaudamas „Udinese“. Pastarasis taip pat atstovavo Italijos rinktinei ir per 42 susitikimus pasižymėjo 11 kartų. A.Di Natale žaidė EURO 2012 finale, tačiau patyrė pralaimėjimą prieš Ispaniją rezultatu 0:4. Asmeniškai A.Di Natale 2010 metais buvo išrinktas Italijos metų futbolininku, pastarasis taip pat laimėjo „Serie A“ lygos „auksinį batelį“ 2009/10 ir 2010/11 m.
Giuseppe Signori (Italija) – dar vienas puikus puolėjas iš Italijos. Pastarasis per savo karjerą pelnė daugiau nei 250 įvarčių atstovaudamas „Lazio“ ir „Bologna“ ekipoms. Jei jis būtų likęs „Lazio“ dar trejiems metams, jis būtų laimėjęs „Serie A“ lygos titulą, UEFA Supertaurę, Italijos taurę. G.Signori taip pat laimėjo „Serie A“ lygos „auksinį kamuolį“ tris kartus 1992/1993, 1993/94 ir 1995/96 m. Puolėjas atstovaudamas Italijos rinktinei pelnė septynis įvarčius ir liko ant atsarginio žaidėjų suolelio 1994 m. pasaulio čempionato finale prieš Braziliją, kur buvo patirtas pralaimėjimas po baudinių serijos.
Berndas Schneideris (Vokietija) yra vienas nesėkmingiausių žaidėjų futbolo istorijoje. Pastarasis užėmė du kartus antrąją vietą „Bundesliga“ čempionate, du kartus pralaimėjo Vokietijos taurę ir tapo Čempionų lygos vicečempionu. Saugas atstovaudamas Vokietijos rinktinei sužaidė 81 rungtynes, bet nesugebėjo nieko laimėti. B.Schneideris buvo įtrauktas į Vokietijos sudėtį 2002 m. pasaulio čempionatui. Vokietija buvo viena geriausių turnyro komandų, pastaroji pateko į finalą, tačiau dėka Ronaldo Nazario meistriškumo nusileido brazilams.
Leightonas Bainesas (Anglija) praleisto laiko „Premier“ lygoje metu buvo vienas geriausių krašto gynėjų Anglijoje. Pastarasis 2009–2015 m. kėlė problemas varžovams. Arčiausiai titulo pastarasis buvo, kai 2009 m. pateko į FA taurės finalą, tačiau jį pralaimėjo. L.Bainesas didžiąją savo karjeros dalį praleido „Everton“ komandoje, o 2020 m. baigė karjerą neiškovojęs jokio titulo.
Mattas Le Tissieras (Anglija) kartą pasakė: „Žinojau, kad tikriausiai nelaimėsiu jokio titulo, bet kai esi tokio dydžio klube („Southampton“), lieki „Premier“ lygoje 16 metų, tai man suteikė tiek pat malonumo, kiek laimėtas medalis, jei būčiau išvykęs žaisti kažkur kitur. M.Le Tissieras buvo išrinktas tris kartus „Southampton“ metų futbolininku, daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu žaidėju „Premier“ lygoje, gražiausio sezono įvarčio autoriumi.
Yildiray‘us Basturkas (Turkija) buvo „Bayer Neverkusen“ prakeiksmo dalis. Saugas 2002 m. Čempionų lygos finale susitiko su Madrido „Real“ klubu, tačiau nepavyko sustabdyti Zinedine‘o Zidane‘o. Praleistas laikas „Bochum“, „Hertha“ ir „Stuttgart“ Vokietijoje taip pat nepriartino prie trofėjaus. Y.Basturkas buvo įtrauktas į Turkijos rinktinės sudėtį 2002 m. pasaulio futbolo čempionate. Visgi tuomet Turkija pusfinalyje nusileido būsimai čempionei Brazilijai.
Robas Lee (Anglija) laimėjo pirmąjį divizioną su „Newcastle United“, bet tai nėra didysis trofėjus. R.Lee du kartus „Premier“ lygoje užėmė antrą vietą ir du kartus pralaimėjo FA taurės finalą. Pastarasis buvo įtrauktas į Anglijos rinktinės sudėtį 1998 m. pasaulio čempionatui. Anglai užėmė antrą vietą grupėje, o aštuntfinalyje susitiko su Argentina, kur patyrė skaudų pralaimėjimą po baudinių serijos.
Stanas Collymore‘as (Anglija) buvo vienas įdomiausių Anglijos futbolo žaidėjų, tačiau karjerą baigė be iškovoto trofėjaus, nepaisant to, jog pelnė 28 įvarčius per 64 sužaistas rungtynes atstovaudamas „Liverpool“. Pastarasis sužaidė vos trejas rungtynes atstovaudamas Anglijos rinktinei, tačiau niekada nebuvo įtrauktas į sudėtį pagrindiniam turnyrui.
Luigi Di Biagio (Italija) yra vienas nesėkmingiausių žaidėjų futbolo istorijoje. Pastarasis atstovavo po ketverius metus „Roma“ ir „Inter“ komandoms ir 31 kartą gynė Italijos rinktinės garbę. Nepaisant to, titulo iškovoti taip ir nepavyko. Jis 2002–2003 m. buvo Serie A vicečempionas, 1999–2000 m. Italijos taurės vicečempionas, 2000 m. Italijos Supertaurės vicečempionas, 2000 m. Europos čempionato vicečempionas su Italija, taip pat pralaimėjo Čempionų lygos ir UEFA taurės pusfinaliuose.
Joseba Etxeberria (Ispanija) sužaidė daugiau nei 400 rungtynių atstovaudamas Bilbao „Athletic“ ir 53 susitikimus gindamas Ispanijos rinktinės garbę, tačiau nesugebėjo iškovoti nei vieno trofėjaus, o tai daugelį nustebino. Pastarasis debiutavo nacionalinėje komandoje 1997 m., žaidė 1998 m. pasaulio čempionate, tačiau ispanams nepavyko įveikti grupių etapo. Tuomet jis žaidė EURO 2000 ir EURO 2004 ir vėl nieko nelaimėjo bei 2004 m. baigė karjerą rinktinėje.
Steve‘as Bullas (Anglija) pelnė keturis įvarčius atstovaudamas Anglijai per 13 rungtynių, tačiau jo noras likti „Wolverhampton Wanderers“ apribojo galimybes karjeros metu iškovoti svarbius titulus. Jis padėjo laimėti trečiąjį, ketvirtąjį divizionus ir futbolo lygos trofėjų. Visgi, nepaisant to, kad buvo vienas geriausių „Wolves“ žaidėjų, jo sėkmė žemesniame divizione nesiskaito.
Cristiano Doni (Italija) didžiąją savo karjeros dalį žaidė „Atalanta“ komandoje ir buvo gerai žinomas Italijos futbolo žaidėjas. Jis laimėjo „Serie C1“ titulą su „Bologna“, „Brescia“ ir „Atalanta“. Visgi šie titulai nėra skaičiuojami. Pastarasis taip pat septynis kartus atstovavo Italijos rinktinei 2001–2002 m. Saugas buvo įtrauktas į 2002 m. pasaulio čempionato sudėtį, kuriame italai tikėjosi nužygiuoti toli, tačiau netikėtai aštuntfinalyje krito prieš Pietų Korėją.
Jonny Haynesas (Anglija) žaidė „Fulham“ komandoje 1952–1970 m., pelnė 150 įvarčių lygoje. Visgi to neužteko titulo iškovojimui. Pastarasis taip pat atstovavo Anglijos rinktinei ir sužaidė 56 susitikimus, iš jų 22 kartus kaip kapitonas. Jis sužaidė paskutines rungtynes nacionalinėje komandoje 1962 m., likus vos ketveriems metams iki Anglijos triumfo pasaulio čempionate. Nepaisant to, kad titulo pastarajam laimėti nepavyko, jis tapo pirmuoju žaidėju, kuriam buvo mokama 100 svarų sterlingų per savaitę suma. J.Haynesas taip pat 1961 m. užėmė trečią vietą „Ballon d'Or“ apdovanojimuose.
Socratesas (Brazilija) yra vienas geriausių žaidėjų Brazilijos futbolo istorijoje. Pastarasis sužaidė 60 rungtynių ir pelnė 22 įvarčius. Jis atstovavo savo šaliai dviejuose pasaulio čempionatuose ir net buvo jų kapitonas 1982 m. Išskyrus keletą regioninių titulų su „Botafogo“, „Corinthians“ ir „Flamengo“ savo gimtojoje šalyje, Sokratas per savo puikią karjerą taip ir nesugebėjo iškovoti nei vieno svarbaus trofėjaus.
Harry Kane‘as (Anglija) yra vienas geriausių „Premier“ lygos puolėjų, tačiau pastarasis ne kartą patyrė skaudžius pralaimėjimus ir vis dar nėra laimėjęs titulo. Jis du kartus Lygos taurės finaluose užėmė antrąją vietą, patyrė pralaimėjimą UEFA Čempionų lygos finale, taip pat du kartus pralaimėjo Europos futbolo čempionato finalą. Puolėjas su „Tottenham“ finišavo trečioje „Premier“ lygos pozicijoje. Daugelis tikėjosi, jog titulų badas pasibaigs puolėjui persikėlus rungtyniauti į Miuncheno „Bayern“, kuris buvo iškovojęs 11 Vokietijos „Bundesliga“ titulų iš eilės. Visgi praėjusiame sezone „Bayern“ dominavimą nutraukė Xabi Alonso vadovaujama Lėverkuzeno „Bayer“. „Bayern“ taip pat netikėtai Vokietijos taurėje nusileido „Saarbrucken“ komandai, o Čempionų lygos pusfinalyje patyrė skaudų pralaimėjimą prieš Madrido „Real“.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.