A Lyga
Sūduva
-
-

Europos futbolo karaliai: ispanai ketvirtą kartą laimėjo Europos čempionatą VIDEO (1)

2024.07.14 23:53
Ispanijos futbolo rinktinė | Scanpix nuotr.

Ispanijos futbolo rinktinė susigrąžino Europos futbolo čempionų titulą.

EURO 2024 finalo rungtynėse ispanai įrodė savo pranašumą prieš anglus ir įveikė juos rezultatu 2:1. Ispanijos rinktinei tai ketvirtoji pergalė Europos čempionato finale ir tai yra rekordinis pasiekimas.

Morata lifts the Euros Trophy
byu/Task_Force-191 insoccer

Šiose rungtynėse per pirmąjį kėlinį komandos demonstravo pavyzdinę gynybą, bet po pertraukos viskas pasikeitė. Jau antrąją kėlinio minutę Lamine`as Yamalis pritraukė tris gynėjus prie savęs ir atidavė kamuolį laisvam Nico Williamsui, o šis puikiai pasiuntė kamuolį į vartus.

Anglus į žaidimą grąžino Cole`as Palmeris. Jis tolimu smūgiu išlygino rezultatą.

Auksinį įvartį pelnė po keitimo į aikštę žengęs Mikelis Oyarzabalis. Jis užbaigė fantastišką ataką, po skersuoto kamuolio nukreipdamas kamuolį į vartus.

Anglija tapo pirmaja šalimi Europos čempionato istorijoje, kuri pralaimėjo du finalus iš eilės (EURO 2020 nusileido Italijai).

Ispanijos rinktinė tapo pirmaja Europos šalimi istorijoje, laimėjusia visas septynias rungtynes svarbiausiuose turnyruose (Europos arba pasaulio čempionatuose). Šiame čempionate jie pelnė 15 įvarčių ir tai yra didžiausias skaičius per vieną čempionatą istorijoje.

121 balsas
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga:
90 min.

Rungtynių statistika:

Rungtynių statistika | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Rungtynės baigėsi, ispanai laimėjo EURO 2024 turnyrą

90 min.

Anglų viltys išsigelbėti blėsta. Lieka vos minutė iki ispanų triumfo.

90 min.

Antrajame kėlinyje pridedamos keturios minutės.

90 min.

Anglai turėjo net dvi progas po kampinio siųsti kamuolį į vartus. Iš pradžių kamuolį atrėmė vartininkas, o vėliau nuo vartų linijos jį išmušė Dani Olmo.

86 min.
Įvartis!

Pavyzdinė ispanų ataka ir antrasis įvartis į anglų vartus. Atakos smaigalyeje atsidūrė ir į vartus kamuolį pasiuntė Mikelis Oyarzabalis.

81 min.

L. Yamalis turi puikią progą sugrąžinti ispanams persvarą, bet jo smūgį atremia vartininkas.

73 min.
ĮVARTIS!

Progą iš toli iššauti gavęs Cole`as Palmeris lygina rezultatą. Tikslus anglo smūgis atstato rungtynėse lygybę.

66 min.

Greitoje atakoje L. Yamalis atliko smūgį, kurį ištraukė Jordanas Pickfordas.

63 min.

Savo techniką rodo Jude`as Bellinghamas, kuris susikūrė erdvės smūgiui, bet šis skriejo šalia vartų.

55 min.

Ispanijos rinktinė ir toliau itin pavoojinga. Alvaro Morata pabėgo prieš vartininką, bet nepataikė į vartų plotą. Netrukus iš toli pavojingai šovė Nico Williamsas, be jis irgi nebuvo tikslus.

49 min.

Proga ispanams dar vienam įvarčiui, bet Dani Olmo nepataikė į vartų plotą.

47 min.
Įvartis!

Ispanai kėlinį pradeda įvarčiu. Lamine`as Yamalis puikiai klaidina varžovus, sutraukia varžovus prie savęs ir atiduoda kamuolį laisvam Nico Williamsui, kuris tiksliai siunčia kamuolį į vartus.

46 min.

Prasidėjo antrasis finalo kėlinys!

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika:

Pirmojo kėlinio statistika | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Fiksuojama kėlinio pabaiga. Solidžiai gynyboje žaidusios komandos įvarčių nepelnė.

45 min.

Pirmajame kėlinyje pridedamos dvi minutės.

45 min.

Philas Fodenas turi progą, bet Unai Simonas atremia jo bandymą. Tai pirmasis rungtynių smūgis į vartų plotą.

36 min.

Aikštėje dominuoja gynyba. Vis dar nebuvo nė vieno smūgio į vartų plotą.

30 min.

Geltona kortele baudžamas ir ispanas Dani Olmo.

24 min.

Pirmoji geltona kortelė rungtynėse. Ją užsidirba Anglijos rinktinės kapitonas Harry Kane`as.

20 min.

Ispanijos rinktinė kur kas dažniau kontroliuoja kamuolį už anglus, bei didžiąją laiko dalį leidžia varžovų aikštės pusėje. Visgi, prieiti iki smūgio fazės jiems pavyksta retai.

13 min.

Po pakelto kampinio ispanai smūgiuoja link vartų, bet jis skrieja šalia vartų.

11 min.

Nico Williamsas įkirto į baudos aikštelę, bet jo smūgį blouoja Johnas Stonesas.

4 min.

Pirmoji ispanų ataka nutraukiama pasiunčiant kamuolį į kampinį. Nuo jo apsigina Jude`as Bellinghamas.

1 min.

EURO 2024 finalas prasidėjo!

Atnaujinta 21:53

Pasibaigus šventinei finalo programai, komandos jau ruošiasi žengti į aikštę.

Atnaujinta 20:06

Berlyno „Olympiastadion“ stadionas jau pasiruošęs finalo rungtynėms.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio favoritais įvardinami ispanai. Jiems titulas atiteko 60,4% simuliacijų, o 40,5% kartų jie laimėjo per 90 minučių;

– Ispanijos rinktinė laimėjo visas 6 rungtynes EURO 2024 turnyre, tai didžiausias jų pergalių kiekis viename turnyre per visą istoriją;

– Pirmieji praleidę įvartį anglai nepralaimėjo jau 6 rungtynių iš eilės (5 pergalės, 1 lygiosios);

– L. Yamaliui trūksta vieno rezultatyvaus perdavimo, kad taptų daugiausiai kartų komandos draugams viename turnyre asistavusiu Ispanijos futbolininku;

– Ispanijos rinktinė laimėjo paskutinius tris savo žaistus finalus: EURO 2008 ir 2012, bei Pasaulio taurę 2010 metais;

– Angla iki šiol nėra laimėję Europos čempionato. 2020 metais jie suklupo finale;

– Ispanijos rinktinė gal tapti pirmąja laimėjusia keturis Europos čempionatus;

– Per paskutines 14 tarpusavio rungtynių ispanai pralaimėjo vos 4 kartus (7 pergalės, 3 lygiosios).

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Garethas Southgate`as (Anglija): „Tokioms rungtynėms žaidėjų motyvuoti nereikia, tik turime įsitikinti, jog mes būsime tie, kurie padarys viską, kas lems pergalę. Mes suprantame ką pergalė reikštų mūsų fanams namuose ir mūsų rinktinei, ne tik žaidėjams, bet ir visam personalui. Visi prisidėjo prie šio pasiekimo. Norėtume, kad jie visi turėtų ypatingą vakarą. Ispanų žaidimas yra labai aiškus - jie spaudžia varžovus labai intensyviai. Jie gerai laiko kamuolį ir yra puikiai organizuoti. Bet mes irgi mokame palaikyti kamuolį.“

Luisas de la Fuente (Ispanija): „Aš esu laimingas. Man nėra laiko žiūrėti į negatyvą, matau tik pozityvius dalykus. Žaisti Europos čempionato finale - vienas didžiausių pasiekimų futbole. Turime būti ramūs ir pasiruošę rungtynėms. Finalas bus labai lygus, labai kovingas. Žmonės turi suprasti, kad tokiose akistatose viską lemia mažos detalės. Tie, kurie padarys mažiau klaidų - laimės. Mes į rungtynes atvykstame geriausios formos“