Konferencijų lygą „Žalgiris“ pradėjo dramatiška pergale Suomijoje VIDEO

2024.07.11 21:53
Jurijus Kendyšas | Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo savo pasirodymą Europos Konferencijų lygoje.

Pirmose pirmojo atrankos etapo rungtynėse „Žalgiris“ vyko į Suomiją, kur jų laukė rungtynės su VPS klubu. Lietuviai rungtynes baigė aikštėje turėdami vienu žaidėju daugiau nei jų oponentai, o pergalę išplėšė jau pridėto laiko pabaigoje – dvikova baigėsi 2:1.

Pirmoji rungtynių dalis priklausė lietuviams, kurie jau pačioje susitikimo pabaigoje pataikė į vartų konstrukciją, o 25-ąją minutę po tolimo Adama Fofana smūgio įsiveržė į priekį.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ taip pat turėjo pavojingų progų, dukart pataikė į vartų virpstą, bet jiems nepavyko pasižymėti, o VPS po kampinio išlygino rezultatą po Prospero Ahiabu smūgio.

Paskutines 20 minučių Suomijos atstovai žaidė dešimtyje, bet „Žalgiriui“ ilgą laiką išnaudoti kiekybinio pranašumo nepavyko. Galiausiai paskutinę pridėto laiko minutę Jurijus Kendyšas pasiuntė kamuolį į vartus ir išplėšė „Žalgiriui“ pergalę.

Atsakomosios rungtynės vyks liepos 18 d. Vilniuje.

Rungtynių eiga:
90 min.

Rungtynės baigėsi. „Žalgiris“ po pirmųjų rungtynių namo grįš su vieno įvarčio persvara!

90 min.
Įvartis!

„Žalgiris“ paskutinę pridėto laiko miinutę pelno įvartį ir iš Suomijos parsiveš pergalę! Kamuolį į vartus pasiuntė Yurijus Kendyšas.

90 min.

Antrajame kėlinyje pridedamos mažiausiai 4 minutės.

89 min.

Pavojingas Jake`o Larssonos smūgis iš toli skieja kiek virš vartų.

82 min.

Kamuolys tiesiog neįtikėtinai neatsiduria vartuose. Po kampinio vilniečių smūgį atrėmė vartininkas, o vėliau kamuolys praskrieja pro pat vieną svečių žaidėją, kuriam būtų belikę pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

75 min.

Jau trečią kartą šiose rungtynėse „Žalgiris“ drebina vartų konstrukciją. Šį kartą po baudos smūgio į virpstą pataiko Joelis Bopesu.

72 min.
Raudona kortelė!

VPS lieka žaisti dešimtyje. Mikko Pitkanenas stabdė kamuolį randa ir gavo antrąją geltoną kortelę.

66 min.

L. Antalis gavo kamuolį netoli vartų, bet jį išleido per toli ir varžovų vartininkas spėjo neutralizuoti pavojų.

63 min.

Grubiai stabdomas Paulius Golubickas. Varžovas užsidirba geltoną kortelę, bet po baudos smūgio sukurti pavojaus nepavyko.

59 min.
Įvartis!

Suomiai lygiana rezultatą. Po kampinio kamuolį į vartus siunčia Prosperas Ahiabu Deyegbe.

55 min.

Keli smūgiai, kuriuos atlieka žalgiriečiai, bet jiems pritrūko tikslumo.

51 min.

Dar viena puiki situacija „Žalgiriui“ baigėsi apmaudžiai. Ovidijus Verbickas pataiko į vartų konstrukciją.

46 min.

Startuoja antrasis kėlinys.

45 min.

Fiksuojamas pirmojo kėlinio finišas.

45 min.

Pirmajame kėlinyje pridedama viena minutė.

44 min.

Suomiai kelia du kampinius iš eilės, bet vilniečiams pavyksta atsilaikyti.

39 min.

„Žalgiris“ turi idealią progą dvigubinti persvarą. Liviu Antalis pabėgęs prieš vartininką siunčia kamuolį link vartų, bet gynėjas paskutinę akimirką jį išmušą. Vėliau dar progą turi jo komandos draugas, bet jo bandymą atremia vartininkas.

37 min.

Suomių atakos metu į vartų plotą nepataiko jų žaidėjas.

30 min.

A. Fofana turi progą dar vienam smūgiui, bet šį kartą jis pataiko tiesiai į vartininką.

25 min.
ĮVARTIS!

„Žalgiriečiai“ veržiasi į priekį. Kamuolį į vartus siunčia Adama Fofana. „Žalgirio“ atstovas pasižymi puikiu smūgiu iš toli.

24 min.

Po baudos smūgio į vartus smūgiuoja suomiai. Su pavojumi susitvarko Arpadas Tordai.

18 min.

Į vartus smūgiuoja Paulius Golubickas, bet jo smūgį atremia suomių vartininkas.

10 min.

Pirmieji VPS bandymai pasižymėti. Vieną iš jų turėjo atremti „Žalgirio“ vartininkas.

3 min.

Žalgiris aktyviai pradeda rungtynes ir greitai susikuria puikią progą. Iš pradžių Joelis Bopesu smūgiuoja po kampinio, o netrukus į vartų konstrukciją pataiko Yukiyoshi Karashima.

1 min.

Rungtynės startuoja!

Atnaujinta 20:02

Startinės sudėtys:

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

Dvikova vyko „Hietalahti“ stadione (oficialus pavadinimas – „Lemonsoft“), kuris yra šioje vietoje nuo 1936 metų. Prieš tris dešimtmečius jame nebeliko bėgimo takų, o 2016 m. stadionas iš esmės atsinaujino – už beveik 17 mln. Eurų pastatytos trys naujos tribūnos, talpinančios 4,6 tūkst žiūrovų.

Išvakarėse vykusioje konferencijoje žiniasklaidai „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas kalbėjo lakoniškai. „Abiems komandoms Konferencijų lyga startuoja. Abi komandos analizavo viena kitą, padarė išvadas. Paruošė savo taktiką, planą. Žiūrėjome varžovų veiksmus atakuojant ir gynyboje. Laukia įdomios rungtynės. Susidurs du stiliai. Stengsimės išspręsti savo uždavinius“, – kalbėjo treneris.

Žaidimo prieš suomius patirties jau turėjo „Žalgirio“ kapitonas Ovidijus Verbickas, kuris 2016 m. Klaipėdos „Atlanto“ gretose žaidė prieš Helsinkio HJK.

„Visi laukiame rungtynių, Jos mums labai svarbios. Turėjome savaitinį ciklą pasiruošti. Manau, kad treneris pateikė daug naudingos informacijos. Jei pavyks išpildyti viską aikštėje, galime pasiekti teigiamą rezultatą. To čia ir atvažiavome“, – sakė komandos kapitonas Ovidijus Verbickas.