-

90-ą minutę įvartį pelnę anglai keliauja į Europos čempionato finalą

2024.07.10 23:57
Ollie Watkinsas | Organizatorių nuotr.

Trečiadienį Vokietijoje vykstančiame EURO 2024 čempionato antrajame pusfinalyje Anglijos rinktinė po įtemptos ir dramatiškos kovos bei 90-ą minutę pelnyto įvarčio 2:1 palaužė Nyderlandų rinktinę ir antrą Europos čempionatą iš eilės pateko į finalą, kuriame susitiks su Ispanijos rinktine.

Jau pačioje rungtynių pradžioje olandas Xavi Simonsas perėmė kamuolį iš Declano Rice‘o ir prisivaręs arčiau baudos aikštelės sugebėjo atlikti fantastišką smūgį dešine koja bei išvedė Nyderlandus į priekį – 1:0.

Vos po 7 minučių anglai suorganizavo pavojingą išpuolį ir nors Bukayo Saka smūgis buvo blokuotas, tačiau Harry Kane‘as mėgino kamuolį ore pasiųsti į vartus, bet jo koja susidūrė su Denzelio Dumfries koja ir anglas krito ant žemės kęsdamas skausmą. Po VAR peržiūros buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį idealiai realizavo pats H.Kane‘as ir rezultatas tapo lygus 1:1.

Kiek vėliau Philas Fodenas atsidūrė baudos aikštelėje ir pergudravo ne tik kelis gynėjus, bet ir vartininką bei pramušė jam tarp kojų, tačiau kamuolį nuo vartų linijos numušė D.Dumfries.

Į tai olandai atsakė puikia ataka, kai D.Dumfries pašoko aukščiau nei visi ir smūgiuodamas galva pataikė į vartų virpstą.

Netrukus P.Fodenas ir vėl turėjo puikią situaciją, kai paliktas laisvas atliko labai stiprų smūgį, bet kamuolys ir vėl trenkėsi į virpstą.

Vėliau žaidimas tapo atsargus ir komandos neturėjo itin didelių progų pasižymėti, kol 90-ą minutę po keitimo pasirodęs ir šiame čempionate vos kiek daugiau nei 20 minučių iki šiol žaidęs Ollie Watkinsas atliko labai sudėtingą smūgį į tolimąjį vartų kampą ir pasiuntė anglus į euforiją – 2:1.

O.Watkinso įvartis 89 min. 59 sek. yra vėliausias pergalingas įvartis Europos čempionatų ir Pasaulio taurių istorijoje (išskyrus pratęsimus). Tai taip pat buvo tik pirmas Anglijos rinktinės smūgis į vartų plotą antrajame kėlinyje.

155 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Įdomūs faktai po rungtynių:

– Nyderlandų rinktinė Europos čempionato finale nebuvo nuo 1988 metų ir jų sausra tęsiasi toliau.

– Anglijos rinktinė yra neįveikta jau šešiose rungtynėse iš eilės, kuomet jie pirmieji praleidžia įvartį.

– Anglija tapo pirmaja komanda Europos čempionatų istorijoje, kuriai pavyko pasiekti finalą, nors tiek ketvirtfinalyje, tiek ir pusfinalyje buvo atsilikinėjama.

– Su treneriu Garethu Southgate'u, Anglijos rinktinė pasiekė dviejų iš keturių pagrindinių turnyrų finalus (EURO 2020 ir 2024), nors prieš tai tą jie buvo padarę per 23 Pasaulio/Europos čempionatus.

Rungtynių eiga
90+6 min.

Rungtynės baigtos, Anglija keliauja į finalą!

90 min.
ĮVARTIS!!!

Anglijos sirgaliai džiūgauja – Ollie Watkinsas iš dešiniojo krašto smūgiuoja dešine koja į tolimąjį vartų kampą ir prieš pat pagrindinio laiko pabaigą išveda Angliją į priekį – 2:1!

87 min.

V.van Dijkas baudžiamas geltona kortele.

81 min.

Keitimai Anglijos rinktinėje: vietoje Philo Fodeno – Cole Palmeris, o vietoje Harry Kane'o – Ollie Watkinsas.

80 min.

Nuošalė patvirtinta, rezultatas išlieka lygus 1:1.

79 min.

Anglai suorganizuoja gražią ataką, kuri po Kyle'o Walkerio perdavimo pasibaigia B.Saka įvarčiu. Visgi džiaugtis dar anksti, vyksta VAR peržiūra dėl nuošalės

72 min.

Jude'as Bellinghamas už pavojingą epizodą ir smūgį į varžovo koją baudžiamas geltona kortele.

65 min.

V.van Dijkas po standartinės situacijos pavojingai smūgiuoja į vartus, tačiau Anglijos rinktinės vartų sargas J.Pickfordas atremia smūgį.

45 min.

Po pertraukos keitimas abiejų komandų gretose: Anglijoje Kieraną Trippierį keičia Luke'as Shaw, o Nyderlandų – Donyellį Maleną – Woutas Weghorstas.

Prasideda antrasis kėlinys!

45+3 min.

Lygiosiomis 1:1 baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika (Nyderlandai – Anglija) | livesport.com nuotr.

45 min.

Pridėtos 3 minutės.

34 min.

Nyderlandų rinktinėje Memphis Depay susidūrė su sveikatos problemomis ir yra keičiamas Joey Veermano.

32 min.

P.Fodenas gavo daugybę erdvės, bet jo smūgiuotas kamuolys į tolimąjį vartų kampą atsitrenkia į virpstą.

30 min.

D.Dumfries įspūdingai pakyla ir smūgiuoja galva, tačiau kamuolys atsitrenkia į viršutinį vartų virpstą.

23 min.

Neįtikėtina situacija! Philas Fodenas atsiduria prie pat vartų ir jau pergudravo Nyderlandų vartininką pramušdamas jam tarp kojų, tačiau pastaruosius gelbėjo D.Dumfries, išmušdamas kamuolį nuo linijos.

18 min.
ĮVARTIS

H.Kane'as stojo prie 11 metrų baudos smūgio linijos ir atlikęs smūgį į kairį vartų kampą lygina rezultatą – 1:1!

17 min.

VAR paskyrė baudinį į Nyderlandų vartus ir D.Dumfries rodoma geltona kortelė.

16 min.

VAR peržiūra dėl 11 metrų baudinio!

14 min.

Bukayo Saka ilgai taisosi kamuolį baudos aikštelėje ir nors jo smūgis yra blokuojamas, Harry Kane'as griūdamas ore atliko galingą smūgį, tačiau tuo pačiu į jo koją pataikė Denzelis Dumfries, dėl ko H.Kane'ui suteikiama pagalba.

7 min.
ĮVARTIS!

Kooookia rungtynių pradžia! Xavi Simonsas perima kamuolį iš Declano Rice'o, atlieka stiprų smūgį iš dešinės kojos ir Jordanas Pickfordas buvo bejėgis – Nyderlandai pirmauja 1:0!

1 min.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuteris duoda net 30,8 proc., jog šiose rungtynėse prireiks pratęsimo.

– Iki šiol „Opta“ superkompiuteris įvardindavo Angliją kaip favoritę visuose jų EURO 2024 susitikimuose, tačiau šį kartą jiems duodama 37,8 proc. tikimybė laimėti, o Nyderlandams – 31,6 proc.

– Nyderlandai Europos čempionatuose yra pralaimėję keturis iš penkių pusfinalio susitikimų.

– Anglija laimėjo tik 1 iš 9 paskutinių susitikimų su Nyderlandais (4 lygiosios, 4 pralaimėjimai), o vienintelis tas kartas buvo 2018 m. kovą, kai draugiškose rungtynėse laimėjo 1:0.

– Iš visų šalių, prieš ką Anglija kovojo daugiau nei 20 kartų, tik prieš Braziliją (15 proc.) yra mažesnis pergalių procentas, nei prieš Nyderlandus (27 proc., 6 pergalės, 9 lygiosios, 7 pralaimėjimai).

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Ronaldas Koemanas (Nyderlandai): „Tai yra kažkas ypatingo visai tauta. Esame maža šalis ir esame pusfinalyje su Anglija, Prancūzija ir Ispanija. Mes tikrai tuo didžiuojamės. Turėjome kentėti, bet tai yra didžiulė sėkmė“.

Garethas Southgate‘as (Anglija): „R.Koemanas yra patyręs treneris, bet esame pasiruošę viskam ir tai bus įdomios rungtynės, kadangi aikštėje bus daug gerų žaidėjų. Mums reikia dar vieno žingsnio į priekį nuo to, ką parodėme per paskutiniąsias rungtynes. Tai yra aukštesnės kokybės varžovai, bet mes esame pasirengę“.