Real
-
Borussia
-

Svajonių debiutas Čempionų lygoje: „Panevėžys“ triuškino varžovus iš Suomijos VIDEO (4)

2024.07.09 20:20
Rungtynių akimirka | Pauliaus Židonio nuotr.

Lietuvos čempionai įspūdingai pradėjo savo pasirodymą UEFA Čempionų lygos atrankoje.

Namuose debiutuodami Čempionų lygoje „Panevėžio“ atstovai nepaliko jokių vilčių serijos favoritams HJK futbolininkams. Suomius jie sutriuškino 3:0.

Jau pirmajame kėlinyje panevėžiečiai nebuvo nusiteikę suteikti pranašumą varžovams. Negana to, „Panevėžys“ pelnė ir įvartį. Ernestas Veliulis pirmasis suskubo prie skersuoto kamuolio ir nukreipė jį į vartus.

Po pertraukos Lietuvos čempionai turėjo įspūdingą trijų minučių atkarpą. Iš pradžių jie uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo Nicola Gorobsovas, o vos po poros minučių iš arti kamuolį po dar vieno tiksliai skersuoto kamuolio siuntė Noelis Mbo.

Ramią pergalę „Panevėžio“ komandai neleido iškovoti Cheikhou Diengas. Jis užmynė varžovui ant kojos ir kadangi jau turėjo geltoną kortelę buvo išvytas iš aikštės.

Atsakomosios varžybos vyks po savaitės Suomijoje.

Rungtynių eiga:
90 min.

Rungtynės baigėsi! Panevėžys įspūdingai pradėjo savo pasirodymą Čempionų lygoje ir prieš atsakomąsias rungtynes įgijo trijų įvarčių pranašumą!

90 min.

Prie antrojo kėlinio pridedamos mažiausiai trys minutės.

84 min.

„Panevėžys“ prispaustas prie savo vartų. nemažai žaisti tenka ir E. Timburui.

79 min.

Pavojingas kampinis, po kurio kamuolį turi stabdyti Emilis Timburas.

73 min.

Net ir dešimtyje žaidžiantys panevėžiečiai susikuria progą. N. Mbo. Jis klaidina vartininką, bet atsiduria taške, iš kurio pasižymėti nėra galimybės.

70 min.
Raudona kortelė!

C. Diengas užlipa varžovui ant kojos ir užsidiba antrąją geltoną kortelę. Jis siunčiamas iš aikštės ir palieka komandą žaisti dešimtyje.

67 min.
Įvartis!

„Panevėžys“ triuškina savo varžovus. Dar vienas skersas perdavimas į baudos aikštelę suranda Noelis Mbo, kuris iš arti nuginkluoja varžovus!

65 min.
ĮVARTIS!

Baudnį realizuoti bando N. Gorobsovas. Patyręs saugas užtikrintai siunčia kamuolį į viršutinį vartų kampą ir rezultatas jau 2:0.

64 min.
Baudinys!

Baudos aikštelėje krenta „Panevėžio“ žaidėjas ir fiksuojama pražanga. Šeimininkai turi progą dvigubinti pranašumą.

54 min.

Rungtynės ir toliau apylygės, o HJK sunkiai sekasi kurti progas prie lietuvių vartų.

46 min.

Antrojo kėlinio startas!

45 min.

Pirmasis kėlinys baigtas, po jo pranašumą turi „Panevėžys“

45 min.

Pirmajame kėlinyje pridėta viena minutė.

42 min.

Į HJK puolėjo Luke`o Plenge`o smūgį reaguoja gynėjai, o po kampinio žaisti jau priverstas ir Lietuvos čempionų vartininkas.

37 min.

Dar vienas pavojingas „Panevėžio“ smūgis. Šį kartą pabandė Nicola Gorobsovas.

31 min.

Pavojingas panevėžiečių smūgis iš toli. Cheikhou Diengo galingas smūgis nukreipiamas į kampinį. Po kampinio „Panevėžys“ atlieka dar vieną smūgį, kurį pagauna vartininkas.

25 min.

Po praleisto įvarčio HJK ir toliau dažniau kontroliuoja kamuolį, bet „Panevėžio“ vartininkui vis dar nereikėjo įsitraukti į žaidimą.

17 min.
Įvartis!

Ernestas Veliulis iššoka prieš gynėją ir suskumba pirmasis prie skersuoto kamuolio bei pelno įvartį. Panevežiečiai veržias į priekį.

13 min.

Kontratakoje Ernestas Veliulis įkerta į baudos aikštelę ir atlieka pavojingą skersuota perdavimą, bet jo komandos draugui paliesti kamuolio nepavyko.

8 min.

Suomiai nuo pat rungtynių pradžios stengiasi perimti kamuolio kontrolę ir dažniau leidžia laiką prie Lietuvos čempionų vartų.

1 min.

„Panevežys“ pradeda savo pasirodymą Čempionų lygoje!

Atnaujinta 17:29

Startinės sudėtys:

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Panevėžio“ komanda šiuo metu A lygoje dalinasi 9-10 pozicijomis. HJK Suomijoje kartu su dar vienu klubu lyderiauja lygoje;

– Panevežiečiams tai debiutas UEFA Čempionų lygoje. Iki tol jie tris kartus žaidė UEFA Konferencijų lygoje bei vos kartą peržengė pirmąjį etapą.

– HJK yra sėkmingiausias Suomijos klubas. Jie laimėjo 33 Suomijos čempionų titulus ir 14 šalies taurių;

– Pastaruosius tris metus HJK pateko į Europos turnyrų grupių etapus. Jie dukart žaidė Europos Konferencijų taurės grupių etape, kartą - Europos lygoje;

– Tai bus ketvirtasis HJK susitikimas Europoje su Lietuvos klubais. Dukart jie pateko į kitą etapą, o sykį baigė savo pasirodymą.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Stijnas Vrevenas („Panevėžys“): „Žaisime prieš gerą varžovą, kuris rungtyniavo daugiau už mus Čempionų lygoje, jie prie to pripratę. Jei tikėsi, futbole yra viskas įmanoma dėka noro, kovos dvasios ir kokybės aikštėje – galime patekti į kitą etapą, kodėl ne, tai futbolas, niekas nėra neįmanoma.“

Toni Korkeakunnas (HJK): „Žinome, kad „Panevėžys“ turi kokybiškų žaidėjų, turime atiduoti ką turime geriausio, jog pasiektume čia gerą rezultatą bei būtų lengviau žaisti namuose. „Panevėžio“ komanda – su gera struktūra, galima pamatyti bruožus atakuojant ir besiginant, ką trenerių štabas planuoja. Tai gerai organizuota komanda, turinti individualiai stiprių žaidėjų, kas būdinga čempionams.“