Real
-
Borussia
-

Šventiniame 35-ajame bėgime aplink Žaliuosius ežerus triumfavo M.Dirsė ir M.Eimontė

2024.07.06 17:11
Bėgimas aplink Žaliuosius ežerus | Roko Lukoševičiaus nuotr.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – Liepos 6-ąją – bėgikai tradiciškai rinkosi ir bėgo aplink Žaliuosius ežerus. Šis bėgimas šiemet buvo surengtas jau 35-ąją kartą, o jame savo jėgas išmėgino beveik 400 aktyvių žmonių.

Tuo pačiu tai buvo 15-asis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas.

Puikus oras ir nuostabi gamta leido dalyviams mėgauti kiekvienu trasos metru, tačiau tarp lyderių vyko itin karšta ir atkakli kova.

Greičiausiai 11,7 km trasą aplink ežerus įveikė Modestas Dirsė („TopExchange“). Jo laikas – 38 min. 9,2 sek.

Vos 10 sekundžių jam pralaimėjo taip pat, kaip ir M. Dirsė, šiame sezone ne vieną pergalę Lietuvoje jau pasiekęs Andrius Jakševičius („Vegan Runners“). Trečiąją vietą užėmė Darius Sadeckas („F.O.C.U.S. running“, 39.43,9).

„Įspūdžiai geri. Čia bėgau ne pirmą kartą, oro sąlygos buvo geros, nes pastaraisiais metais čia būdavo labai šlapia. Tiesa, vėjas buvo gana stiprokas. Trasa man patinka. Nors ji nėra įprasta ir lygi, specialaus pasiruošimo tikrai nereikalauja. Laimėti man pavyko, nes čia nebuvo pačių geriausių Lietuvos bėgikų, o ir pats tikriausiai tobulėju“, - šypsojosi M. Dirsė.

Tarp moterų nugalėjo Milda Eimontė („Sesės bėga“) – 42 min. 18,8 sek. Ji džiaugiasi, kad net ir būdama dviejų vaikų mama, geba demonstruoti gerus rezultatus, o rugsėjį ji ketina įveikti Vilniaus maratoną.

„Nustebino tai, kad trasa buvo gana kalnuota. Nors specialiai šiam bėgimui nesiruošiau, bet į savo treniruočių procesą įtraukiau ir dviračius. Tokios treniruotės leido gana patogiai bėgti į kalnus. Kai ėmiau pirmauti, palaikyti tempą padėjo bėgantys vyrai“, - kalbėjo M. Eimontė, palinkėjusi visiems kartu vakare sugiedoti Tautišką giesmę ir atšvęsti Lietuvos valstybės dieną.

Antra liko Gitana Akmanavičiūtė („Origami runners“, 43.28,6), trečia – Monika Naskauskė (46.30,5).

25-ąją vietą tarp visų dalyvių užėmė Petras Pranckūnas („Na, pagauk!”). Jis nėra praleidęs nei vieno iš 35 bėgimų „Aplink Žaliuosius ežerus“.

Bendroje LBT įskaitoje po 15 etapų pirmauja Paulius Stankevičius ir Rima Stankevičė.

LBT 16-as etapas – „Biržų kilometrai“ – vyks rugpjūčio 3 dieną.