-

Europos jaunimo čempionate – rekordiniai plaukimai

2024.07.05 09:19
Dariaus Kibirkščio nuotr. | Organizatorių nuotr.

Lietuvos plaukikai tęsia sėkmingą pasirodymą Vilniuje pirmą kartą šalies istorijoje vykstančiame Europos jaunimo plaukimo čempionate. Trečiąją varžybų dieną finaluose varžėsi Patricija Kondraškaitė ir Lietuvos merginų estafetės 4 po 200 m laisvu stiliumi komanda.

P. Kondraškaitė merginų 50 m plaukimo laisvu stiliumi finale distanciją įveikė per 25,64 sek. ir iškovojo septintą vietą. 18-metė Vilnietė pusfinalyje plaukė kiek greičiau, kai užfiksavo karjeros rekordą – 25,55 sek.

Europos jaunimo čempione šioje rungtyje tapo italė Sara Curtis (24,68 sek.).

Lietuvos 50 m plaukimo laisvu stiliumi rekordas tebepriklauso Rūtai Meilutytei (25,04 sek.).

Merginų estafetės 4 × 200 m laisvu stiliumi finale Lietuvos komanda antrą kartą per dieną pagerino šalies moterų rekordą ir bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą.

Ieva Jurkūnaitė (2 min. 3,17 sek.), Marija Romanovskaja (2 min. 3,85 sek.), Ieva Visockaitė (2 min. 6,34 sek.) ir Sylvia Statkevičius (2 min. 0,85 sek.) finale įveikė Ispanijos ketveriukę, kai finišavo per 8 min. 14,21 sek.

Ryte lietuvės užfiksavo 8 min. 15,72 sek. rezultatą.

Po finišo mūsiškės džiaugėsi savo pasirodymu ir negailėjo pagyrų lietuvius aktyviai palaikančiai publikai.

Į Lazdynų baseiną susirinkę žiūrovai ketvirtadienį tapo ir pasaulio jaunimo rekordo liudininkais. Įspūdingą pasiekimą čia vaikinų 1500 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje pademonstravo turkas Kuzey Tuncelli (14 min. 41,89 sek.), nepalikęs net menkiausių šansų savo varžovams.

Trečiąją varžybų dieną į vaikinų 50 m plaukimo laisvu stiliumi finalą užtikrintai pateko Tajus Juška.

15-metis kaunietis dėl prieš čempionatą užklupusios ligos buvo priverstas pakoreguoti artimiausių savo varžybų planus, bet tiek rytinėje, tiek vakarinėje dalyje demonstravo puikų greitį.

Atrankoje T. Juška užėmė trečią vietą, kai finišavo per 22,65 sek., o pusfinalyje lietuvis buvo dar greitesnis – distanciją įveikė per 22,58 sek. ir su identišką laiką parodžiusiu Italijos plaukiku Carlos D‘Ambrosio pasidalino taip pat trečią vietą.

Abu kauniečio užfiksuoti laikai – nauji šalies vaikinų iki 17 metų rekordai. Iki čempionato Vilniuje T. Juška šį nuotolį greičiausiai buvo įveikęs vasarį Klaipėdoje vykusiame Lietuvos jaunimo čempionate (22,84 sek.).

Ketvirtadienio pusfinaliuose taip pat startavo Guoda Tručinskaitė (200 m krūtine), Domas Vilimas (200 m krūtine) ir Dominik Grudinskij (200 m nugara). Jiems iki finalų pritrūko greičio.

Merginų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje G. Stančikaitė užėmė 14 vietą (2 min. 32,95 sek.), vaikinų 200 m plaukimo nugara rungtyje D. Grudinskij buvo 15-as (2 min. 5,09 sek.), o 200 m plaukime krūtine D. Vilimui atiteko 16 pozicija (2 min. 16,62 sek.).

Primename, kad Lietuvos plaukikai šiame Europos jaunimo čempionate jau yra iškovoję tris aukso medalius.