Rytoj, 04:00
Urugvajus
-
-

OŽ atranka: trys nesportinės Lietuvos rinktinės pražangos ketvirtajame kėlinyje ir išsigelbėjimas prieš Dramblio Kaulo Krantą (7)

2024.07.04 02:40
Domantas Sabonis | FIBA nuotr.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku Puerto Rike vykstančioje olimpinės atrankos A grupėje Lietuvos rinktinė (2/0) po itin sudėtingos kovos panaikino varžovų persvarą ir paskutinių sekundžių dramoje 97:93 (24:18, 23:24, 18:30, 32:21) palaužė Dramblio Kaulo Kranto (0/1) rinktinę bei iškovojusi antrą pergalę iš tiek pat galimų, žengė į kvalifikacijos turnyro pusfinalį.

Rungtynių pradžioje sėkmingiau atakavo Dramblio Kaulo Krantas ir tik Mariaus Grigonio individualiais veiksmais lietuviai sugebėjo pernelyg neatsilikti nuo varžovų. Sužaidus beveik 5 minutes ir lietuviams atsiliekant 6:11, vietoje Roko Jokubaičio į aikštelę žengė Lukas Lekavičius, su kuriuo lietuviai spurtavo 8:1, o kėlinio pabaigoje suspindėjo Ąžuolas Tubelis, kuris pelnė 6 taškus ir lietuviai po 10 minučių pirmavo 24:18.

Antrojo kėlinio pradžioje Donatas Motiejūnas pelnė 7 Lietuvos rinktinės taškus iš 9 ir lietuviai pirmavo 33:26, o po Ąžuolo Tubelio tritaškio likus žaisti 2 min. 27 sek. lietuviai jau pirmavo dviženkliu skirtumu 43:32. Visgi paskutinėmis minutėmis lietuviai kiek atsipalaidavo, minutės pertraukėlės metu sulaukė Kazio Maksvyčio pykčio dėl gynybos, o Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai sumažino atsilikimą iki 39:45. Kėlinio pabaigoje Edgaras Ulanovas pataikė dvitaškį, tačiau paskutinėmis sekundėmis Amadou Sidibe atsakė tritaškiu nuo lentos ir po 20 minučių komandas skyrė tik 5 taškai – 42:47.

Trečiojo kėlinio pradžioje po L.Lekavičiaus baudos metimų lietuviai pirmavo 51:45, tačiau tada Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai spurtavo ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti 4 min. 40 sek. išsiveržė į priekį 57:56. Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi gintis, Dramblio Kaulo Kranto krepšininkai pataikė du tritaškius, pridėjo baudos metimus ir pirmavo 67:63. Kėlinio pabaigą DKK sužaidė taip pat sėkmingiau: R.Jokubaitis prarado kamuolį, o Nisre Zouzoua kėlinį užbaigė dvitaškiu ir Lietuvos rinktinės varžovai pirmavo 72:65.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje L.Lekavičius pradėjo klaida ir nesportine pražanga, o DKK padidino pranašumą iki 9 – 74:65. Visgi tada Marius Grigonis pataikė tritaškį, D.Sabonis pridėjo dvitaškį ir baudos metimą ir komandas skyrė tik 3 taškai – 71:74. DKK krepšininkams ir toliau sekėsi „vogti“ kamuolius, o likus žaisti 5 min. 34 sek. kamuolį praradęs D.Sabonis dar ir užsidirbo nesportinę pražangą. Netrukus nesportinę pražangą būdamas puolime užsidirbo ir M.Grigonis , o DKK susigrąžino 6 taškų persvarą – 83:77. Nesėkmių ruožą nutraukė L.Lekavičius, pataikęs tritaškį. Kai komandas skyrė 3 taškai ir buvo likę žaisti šiek tiek daugiau nei 2 min., ant žemės krito Edgaras Ulanovas, kuris gynyboje sulaukė itin skaudaus varžovo smūgio į veidą, o Assemianas Moulare užsidirbo nesportinę pražangą. Visgi pražanga buvo nubaustas ir D.Sabonis ir komandos apsikeitė taikliais baudos metimais (86:90). Likus žaisti 1 min. 31 sek. po D.Sabonio dvitaškio rezultatas tapo lygus 90:90.

Nors tada prasižengė E.Ulanovas pažeidė taisykles ir Vafessa Fofana metė du baudos metimus, tačiau abu prametė. Likus žaisti 1 min. 9 sek. L.Lekavičius pataikė „floaterį“ ir po ilgo laiko išvedė lietuvius į priekį 92:90, tačiau po minutės pertraukėlės sugrįžę DKK po Jeano Philippe‘o Dally tritaškio susigrąžino taško pranašumą 93:92.

Kitoje atakoje tritaškiu atsakė L.Lekavičius ir lietuviai vėl pirmavo 2 taškais (95:93).

Nors sekančioje atakoje A.Moulare prametė tritaškį, tačiau likus žaisti 19 sek. sugebėjo atsikovoti kamuolį. Visgi po minutės pertraukėlės sugrįžę DKK krepšininkai sėkmingos atakos nesuorganizavo: A.Moulare tolimas metimas net nelietė lanko ir likus 6 sekundėms kamuolys atiteko lietuviams. M.Grigonis po DKK pražangos realizavo dvi baudas ir užtikrino lietuviams sudėtingą pergalę.

Dramblio Kaulo Kranto rinktinei tai buvo pirmasis olimpinės atrankos susitikimas, tuo tarpu pergalę iškovoję lietuviai užsitikrino pirmą vietą A grupėje.

Lietuvos rinktinė: Domantas Sabonis 22 (9/11 dvit., 9 atk. kam., 4 kld.), Marius Grigonis 16 (4/6 dvit., 1/5 trit., 7 rez. perd.), Lukas Lekavičius 13 (2/5 dvit.), Edgaras Ulanovas 10 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Ąžuolas Tubelis 9, Donatas Motiejūnas 7 (4 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 6 (2/5 dvit.), Arnas Butkevičius 5 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 4, Tomas Dimša 3.

Dramblio Kaulo Krantas: Deonas Thompsonas 18 (5/9 dvit.), Jean-Philippe Dally 15, Nisre Zouzoua 13 (3/6 dvit.), Assemianas Moulare (2/8 dvit., 1/4 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Souleymanas Diabate (3/6 dvit.) po 12, Lionelas Kouadio 8 (5 atk. kam., 4 per. kam.), Vafessa Fofana 7 (1/4 trit., 4 atk. kam.), Amadou Sidibe 6, Maxence Dadietas 2.

Primename, kad B grupėje kovoja Italija, Bahreinas ir Puerto Rikas.

A grupės nugalėtojai liepos 6-ą dieną atrankos pusfinalyje susikaus su B grupės antrą vietą užėmusia komanda, o tą pačią dieną A grupės antroje vietoje likusi ekipa susitiks su pirma B grupės komanda.

Liepos 7-ą dieną dieną įvyks didysis finalas, o jo nugalėtojai iškovos vieną iš keturių laisvų likusių kelialapių į Paryžiaus olimpiadą.

Paryžiaus olimpiadoje varžysis 12 komandų, iš kurių jau aiškios 8 – Prancūzija, Vokietija, JAV, Serbija, Kanada, Japonija, Australija ir Pietų Sudanas.