-

Europos jaunimo plaukimo čempionate Vilniuje – trys aukso medaliai Lietuvai

2024.07.03 21:13
Dariaus Kibirkščio / LTU Aquatics nuotr. | Organizatorių nuotr.

Europos jaunimo plaukimo čempionate Vilniuje – net trys aukso medaliai Lietuvai. Asmeninių rungčių finaluose antradienio vakarą triumfavo Kristupas Trepočka (200 m laisvu st.), Mantas Kaušpėdas (50 m nugara) ir Smiltė Plytnykaitė (50 m krūtine).

K.Trepočka 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 1 min. 47.74 sek. Antras liko turkas Ahmetas Burakas Isikas (1:48.04), trečias – danas Nicholas Castella (1:48.41).

Naujas K. Trepočkos karjeros rekordas kilstelėjo jį į trečiąją vietą tarp visų šios rungties Lietuvos plaukikų. Greičiau 200 m laisvu stiliumi per šimtametę šalies plaukimo istoriją yra įveikę tik du lietuviai – Tomas Navikonis (1:47.42) ir Danas Rapšys (1:44.38).

Analogiškos merginų rungties finale trečiadienį varžėsi Sylvia Statkevičius.

Kanadoje besitreniruojanti Lietuvos rekordininkė nuotolį įveikė per 2 min. 00.26 sek. ir užėmė penktą vietą.

S. Statkevičius priklausantis šalies rekordas yra 1 min. 59.13 sek. yra geresnis nei bronzą iškovojusios Vengrijos plaukikės Doros Molnar finale parodytas rezultatas (1:59.45).

Europos jaunimo čempione šioje rungtyje tapo vengrė Minna Abraham (1:57.52).

M.Kaušpėdas dominavo 50 m plaukimo nugara finale, kur lietuvis vienintelis finišavo greičiau nei per 25 sek. (24.68). Už lietuvio liko italas Daniele del Signore bei čekas Jakubas Janas Krischke (25.53).

S.Plytnykaitė 50 m krūtine įveikė per 31.27 sek. ir po įtemptos kovos aplenkė britę Jasminę Carter (31.39) bei ispanę Nayrą Pinedą Lopez (31.46).

Priminsime, kad praėjusiame Europos jaunimo čempionate Belgrade, Serbijoje, lietuvė iškovojo auksą 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. O šį sezoną S. Plytnykaitė sėkmingai gerina plaukimo krūtine asmeninius rekordus. Jos geriausias asmeninis šios rungties rezultatas (pasiektas šių varžybų atrankoje) – 31.20 sek., o ankstesnis karjeros rekordas iki šio čempionato buvo 32.49 sek.

Į merginų 50 m plaukimo laisvu stiliumi finalą pateko Patricija Kondraškaitė.

Vilnietė atrankoje nuotolį įveikė per 26 sek. ir buvo 15-a, o pusfinalyje ji plaukė dar greičiau – per 25.55 sek. ir su nauju karjeros rekordu užsitikrino vietą finale.

Tarp visų pusfinalio dalyvių lietuvės laikas buvo šeštas.

Šios rungties pusfinalyje taip pat plaukė ir S. Statkevičius, bendroje įskaitoje užėmusi 13 vietą (25.86).

Lietuva su 3 aukso medaliais šalių įskaitoje įsitaisė 2-oje vietoje ir atsilieka tik nuo italų.