-

Vėjuotoje Palangoje lengvaatlečiai rinko paskutinius olimpinio reitingo taškus

2024.07.01 21:19
Dovilė Kilty | Alfredo Pliadžio nuotr.

Sekmadienį Palangoje baigėsi tris dienas vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Paskutinę varžybų dieną paaiškėjo 12 šalies čempionų, o dalyviai turėjo paskutinę galimybę įvykdyti Paryžiaus olimpinių žaidynių normatyvą bei gauti reitingo taškų. Olimpinių žaidynių kvalifikacijos sistema užsidarė liepos 1 d., o galutinė lengvaatlečių rinktinė turėtų paaiškėti liepos 7 d.

Jau anksčiau normatyvus įvykdė ir kelialapius į Paryžių iškovojo Mykolas Alekna (disko metimas), Andrius Gudžius (disko metimas), Ieva Gumbs (disko metimas), Edis Matusevičius (ieties metimas), Airinė Palšytė (šuolis į aukštį). Pastaroji startą jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse užsitikrino penktadienį, kai pirmą Lietuvos čempionato dieną įvykdė normatyvą (1.97 m). Primename, kad lengvoji atletika olimpinių žaidynių programoje numatyta rugpjūčio 1–11 d.

Trečią Lietuvos čempionato dieną dalyvius pasitiko stiprūs vėjo gūsiai, kurie didžiausią įtaką darė bėgimams ir šuoliams. Nepaisant to, aukso medalius iškovojo olimpinių žaidynių kandidatai, o dalis jų fiksavo asmeninius rekordus arba geriausius Lietuvos sezono rezultatus.

Jau aštuntą kartą šalies čempione tapo trišuolininkė Dovilė Kilty, kuri atliko tik vieną įskaitinį šuolį (14.21 m, 3.8 vėjas). 25-oje vietoje olimpinių žaidynių reitinge prieš varžybas žengusi lengvaatletė po šio pasirodymo sutvirtino savo pozicijas. Trišuolio rungtyje į Prancūzijos sostinę keliaus 32-i sportininkės.

„Jaučiausi truputį geriau nei Europos čempionate. Dar šiek tiek baisu bėgti, pasisaugojau, bet viskas neblogai. Dėl kojos įsibėgėjimas nestabilus, todėl ir dauguma šuolių buvo peržengti. Trauma buvo išmušusi stipriai prieš Europos čempionatą, bet džiaugiuosi, kad atradau vidinės jėgos ir nepasidaviau“, – po rungties kalbėjo D. Kilty, kurios pasiruošimo procesą buvo sujaukusi kojos trauma. Birželio pradžioje Romoje (Italija) vykusiame Senojo žemyno čempionate lietuvė užėmė 18-ą vietą.

Palangoje apie startą pirmose olimpinėse žaidynėse svajojanti D. Kilty aplenkė antroje vietoje likusią Dianą Zagainovą (14.10 m, 2.9 vėjas) bei bronzos medalį iškovojusią Ainą Grikšaitę (13.73 m, 1.2 vėjas). Šios trišuolininkės taip pat nepraranda vilčių dalyvauti Paryžiuje.

„Nuostabu startuoti čia, o konkurencija visada kelia rezultatus, tai dėl to džiaugiuosi. Stengiausi žiūrėti į save ir koncentruotis į detales. Reikia sulaukti galutinių reitingų, o tada treneriai sudėlios, ką reikia daryti paskutinį mėnesį“, – apie įtemptą kovą dėl titulo ir artimiausius planus pasakojo Lietuvos uždarų patalpų trišuolio rekordininkė D. Kilty.

Jau trečią kartą Lietuvos septynkovės čempione sekmadienį tapo Beatričė Juškevičiūtė, kuri surinko 6136 taškus. 100 m barjerinio bėgimo rungtis, kurioje sportininkė nuvertė vieną barjerą, įveikta per 13,34 sek., šuolio į aukštį rungtyje pasiektas asmeninis rekordas – 1.71 m, rutulį lengvaatletė nustūmė 13.20 m, 200 m įveikė per 23,98 sek., šuolio į tolį sektoriuje pademonstravo 6.07 m rezultatą, ietį numetė 43.92 m, o 800 m distanciją nubėgo per 2 min. 17,59 sek.

„Jaučiau labai didelį palaikymą, o tas labai svarbu. Daug emocijų, įdomi rungtis, nes vieną kartą vienos rungtys pasiseka, o kitos ne, kitą kartą atvirkščiai. Žinau, kad esu pasiruošusi surinkti daug daugiau taškų. Jau ketvirta daugiakovė man šiemet ir jos visos kitokios. Sunku priimti, bet toks sportas“, – mintimis po finišo dalinosi daugiakovininkė, kuri šiemet įveikė jau ketvirtą septynkovę. Asmeninis rekordas – 6192 taškai.

Europos čempionate Romoje debiutavusi ir aukštą 13-ą vietą užėmusi B. Juškevičiūtė siekia vietos olimpinėse žaidynėse. Po paskutinio reitingų atnaujinimo sportininkė rikiavosi 29-oje pozicijoje, o į Paryžių keliaus 24-ios septynkovininkės. Be to, penktadienį Lietuvos čempionate B. Juškevičiūtė laimėjo aukso medalį 100 m b/b rungtyje, o gegužės mėnesį gerino ir šios rungties nacionalinį rekordą.

„Šuolis į aukštį pastaruoju metu sekasi geriau ir pagaliau įgaunu pasitikėjimo šioje rungtyje. Sunkūs metai, bet barjeriniai bėgimai buvo geri, įgavau patirties ir pasitikėjimo savimi. Su metimų rungtimis dar reikia susitvarkyti, nes anksčiau toliau mesdavau. Tikiuosi viskas eis tik į geresnę pusę“, – savo sezoną ir pasirodymą atskirose rungtyse apžvelgė lengvaatletė.

Ketvirtą Lietuvos čempionatą paeiliui laimėjo vietos olimpinėse žaidynėse siekianti Greta Karinauskaitė, kuri 3000 m kliūtinio bėgimo rungtį įveikė per 9 min. 43,04 sek. Tarp vyrų šioje rungtyje greičiausias buvo asmeninį rekordą pagerinęs Robertas Vališauskas (9 min. 36,16 sek.). 200 m nuotolyje Lietuvos čempionatų rekordą pagerino ir aukso medalį iškovojo Gediminas Truskauskas (20,56 sek.). Šioje distancijoje čempionės titulu džiaugėsi ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavusi Lukrecija Sabaitytė (23,31 sek.), kuri Palangoje iš viso laimėjo tris aukso medalius.

400 m barjerinio bėgimo rungtyje čempionais tapo Reda Teteriukovė (1 min. 05,36 sek.) ir geriausią rezultatą šiemet Lietuvoje pademonstravęs Lukas Šermukšnis (54,85 sek.). Šuolio su kartimi rungtyje aukso medaliais pasidabino Nikodemas Laurynas (4.80 m) ir šalies rekordininkė Rugilė Miklyčiūtė (4.00 m). Jau septintą aukso medalį šuolio į tolį rungtyje iškovojo Marius Vadeikis (7.75 m).

4×400 m mišrioje estafetėje čempionais tapo Vilniaus komanda (Titas Kukšta, Viltė Bubinaitė, Dariuš Križanovskij, Eglė Vaitulevičiūtė – 3 min. 36,53 sek.). Lietuvos čempionate Kauno komanda nugalėjo I miestų grupėje, Šiaulių – II miestų grupėje, Raseinių – rajonų grupėje. Tarp sporto ugdymo centrų geriausiai pasirodė Kauno sporto mokykla „Startas“ (I miestų grupė), Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras (II miestų grupė) ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centras (rajonų grupė).