Šveicarija
-

Prieš Sakartvelą dominavusi Ispanija užtikrintai žengė į EURO 2024 ketvirtfinalį

2024.06.30 23:52

Ispanijos rinktinė EURO 2024 aštuntfinalyje užtikrintai 4:1 nugalėjo Sakartvelo futbolininkus ir pateko tarp aštuonių stipriausių šio turnyro nacionalinių komandų.

Ispanai aktyviai pradėjo aštuntfinalio rungtynes, tačiau pirmieji praleido įvartį. Robinas Le Normandas 18-ąją minutę nukreipė kamuolį į savus vartus ir Sakartvelo rinktinė išsiveržė į priekį 1:0. Ispanai ir toliau kūrė progas prie varžovų vartų ir tai davė vaisių. Rodri 39-ąją minutę puikiu smūgiu iš tolimesnės distancijos nuginklavo vartininką ir išlygino rezultatą 1:1.

Khvicha Kvaratskhelia antrojo kėlinio pradžioje atliko smūgį iš vidurio aikštės, tačiau kamuolys skriejo visiškai šalia vartų. Fabianas Ruizas 51-ąją minutę pasiuntė kamuolį galva į vartų tinklą ir persvėrė rezultatą Ispanijos naudai 2:1. Nico Williamsas 75-ąją minutę nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir padidino ispanų pranašumą 3:1. Dani Olmo 83-ąją minutę taip pat pasiuntė kamuolį į vartų tinklą šiame susitikime ir rezultatas tapo 4:1.

Ispanija pirmajame kėlinyje atliko penkiolika smūgių daugiau nei Sakartvelas (17 prieš 2). Tai yra didžiausias užfiksuotas skirtumas pirmoje rungtynių dalyje pirmą kartą nuo 1980 m.

Iki Rodri pelnyto įvarčio Giorgi Mamardashvili atrėmė 21 iš paskutinių 22 smūgių, kuriuos atliko varžovai.

Lamine Yamalis atliko 2 rezultatyvius perdavimus atstovaudamas Ispanijai EURO 2004 (prieš Kroatiją ir Sakartvelą). Pastarasis tapo pirmuoju paaugliu, atlikusiu keletą rezultatyvių perdavimų Europos futbolo čempionate nuo Cristiano Ronaldo EURO 2004 (2).

Ispanijos rinktinė EURO 2024 ketvirtfinalyje susitiks su šeimininke Vokietija, kuri iš tolimesnių kovų eliminavo danus.

GERIAUSIOS DIENOS RUNGTYNĖS
Anglija – Slovakija
93 balsai
Ispanija – Sakartvelas
49 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

GERIAUSIAS DIENOS ŽAIDĖJAS
Jude'as Bellinghamas (Anglija)
306 balsai
Fabianas Ruizas (Ispanija)
164 balsai

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Ispanija – Sakartvelas)

Rungtynių statistika (Ispanija – Sakartvelas) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Ispanija švenčia pergalę rezultatu 4:1.

90 min.

Pridedamos 3 papildomos žaidimo minutės.

83 min.
ĮVARTIS

Dani Olmo taip pat siunčia kamuolį į vartų tinklą šiame susitikime ir rezultatas tapo 4:1.

82 min.

L.Yamalis atliko smūgį kaire koja, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

75 min.
ĮVARTIS

Nico Williamsas nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir padidino ispanų pranašumą 3:1.

70 min.

F.Ruizo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų ir rezultatas išliko nepakitęs.

63 min.

Lamine Yamalis atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

51 min.
ĮVARTIS

Fabianas Ruizas pasiuntė kamuolį galva į vartų tinklą ir persvėrė rezultatą Ispanijos naudai 2:1.

48 min.

KOKIA PROGA! Khvicha Kvaratskhelia atliko smūgį iš vidurio aikštės, tačiau kamuolys skriejo visiškai šalia vartų.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Sakartvelas)

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Sakartvelas) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Po pirmojo kėlinio rezultatas yra lygus 1:1.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

39 min.
ĮVARTIS

Rodri puikiu smūgiu iš tolimesnės distancijos nuginklavo vartininką ir išlygino rezultatą 1:1.

31 min.

Georges Mikautadze reidą į baudos aikštelę sėkmingai sustabdė varžovai ir kartvelų rengta ataka nutrūko.

22 min.

Fabianas Ruizas atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė Giorgi Mamardashvili.

18 min.
ĮVARTIS

Robinas Le Normandas nukreipė kamuolį į savus vartus ir Sakartvelo rinktinė išsiveržė į priekį 1:0.

12 min.

N.Williamso smūgiuotą kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

3 min.

Nico Williamsas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai gynėsi sėkmingai.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:21

Rinktinių startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– Ispanija yra akivaizdi šio susitikimo favoritė, „Opta“ superkompiuteris suteikia šiai rinktinei 75 proc. tikimybę laimėti rungtynes.

– Sakartvelo rinktinės vartų sargas Giorgi Mamardashvili išvengė daugiau įvarčių nei bet kuris kitas vartininkas iki šiol EURO 2024.

– Ispanija pateko į aštuntfinalį tapusi B grupės nugalėtoja, tuo tarpu Sakartvelas paskutinėse F grupės rungtynėse netikėtai parklupdęs Portugaliją.

– Ispanija buvo vienintelė rinktinė, kuriai pavyko iškovoti visas tris pergales EURO 2024 grupių etape.

– Tai bus aštuntasis susitikimas tarp Ispanijos ir Sakartvelo rinktinių, tačiau pirmasis didžiajame turnyre. Ispanija laimėjo šešias iš septynių žaistų rungtynių prieš Sakartvelą.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Luisas de la Fuente (Ispanija): „Mes labai gerbiame varžovą, kuris puikiai pasirodė šiame turnyre ir prieš Portugaliją. Sakartvelo žaidimo lygis nuolat kyla. Mes tiesiog turime daryti tai, ką visada, pademonstruoti geriausią savo versiją. Labai gerai pažįstu Sakartvelo futbolą, skirtingas žaidėjų kartas. Mačiau šios šalies futbolo augimą. Dabar Sakartvelo žaidėjai rungtyniauja įvairiose Europos lygose.“

Willy Sagnolis (Sakartvelas): „Ispanija šiuo metu neabejotinai yra geriausia čempionato komanda, tačiau dabar bus kitokia atmosfera ir aplinka. Visko gali nutikti. Neįmanoma pasiekti sėkmės, jei galvos tik apie tai, kaip apsiginti. Norime pademonstruoti, jog galime vėl pasirodyti taip, kaip tai padarėme prieš Portugaliją. Tos akimirkos buvo labai emocionalios. Esame labai laimingi. Ispanija turėjo daugiau laiko atsigauti, bet esu įsitikinęs, kad mano žaidėjai nekantrauja, kada galės žengti į aikštę.“