07-10, 03:00
Argentina
-
-

Neįtikėtina: F grupės lyderę Portugaliją nugalėjęs Sakartvelas pateko į EURO 2024 aštuntfinalį VIDEO

2024.06.26 23:54

Sakartvelo rinktinė EURO 2024 F grupės paskutinėse rungtynėse 2:0 nugalėjo Portugalijos futbolininkus ir iškovojo kelialapį į atkrintamąsias kovas.

The Georgian team celebrating their victory against Portugal and advancing to the knockouts for the first time in history, in their first ever Euros
byu/Rose_of_Elysium insoccer

Grubia varžovo klaida pasinaudojęs Khvicha Kvaratskhelia jau 2-ąją minutę pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir išvedė Sakartvelą į priekį 1:0. Portugalai likusį pirmojo kėlinio laiką aktyviai žaidė puolime. Puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo C.Ronaldo, J.Felixas ir susitikimo rezultatas išliko nepakitęs.

Cristiano Ronaldo antrojo kėlinio pradžioje atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojančiai sužaidęs varžovas. Georges Mikautadze 57-ąją minutę sėkmingai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir padvigubino Sakartvelo pranašumą 2:0. C.Ronaldo 66-ąją minutę buvo pakeistas, vietoje jo rungtynėse pasirodė Goncalo Ramosas. Per likusį laiką nei vienai iš rinktinių daugiau pasižymėti nepavyko, o ši pergalė Sakartvelui leido iškovoti kelialapį į aštuntfinalio kovas.

Portugalija sužaidus visas tris rungtynes su 6 taškais finišavo pirmoje F grupės vietoje, Turkija su taip pat 6 taškais liko antra, Sakartvelas – trečias, o Čekija – ketvirta.

G.Mikautadze tapo pirmuoju žaidėju, pelniusiu įvartį arba atlikusiu rezultatyvų perdavimą pirmose trejose Europos futbolo čempionato rungtynėse nuo Garetho Bale‘o, kuris tai padarė 2016 metais atstovaudamas Velsui.

C.Ronaldo tapo pirmuoju europiečiu, sužaidusiu 50 rungtynių pagrindiniuose tarptautiniuose turnyruose (28 Europos futbolo čempionatuose ir 22 pasaulio futbolo čempionatuose).

G.Mikautadze tapo devintuoju žaidėju, pasižymėjusiu visose trejose grupių etapo rungtynėse Europos futbolo čempionate.

Portugalija aštuntfinalyje susitiks su Slovėnijos futbolininkais, tuo tarpu Sakartvelo lauks Ispanijos iššūkis.

121 balsas
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Sakartvelas – Portugalija)

Rungtynių statistika (Sakartvelas – Portugalija) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Sakartvelas švenčia pergalę rezultatu 2:0 ir žengia į aštuntfinalį!

90 min.

Pridėtos 4 papildomos žaidimo minutės.

81 min.

Nelsonas Semedo atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį blokavo varžovas.

72 min.

Greitos surengtos atakos smaigalyje atsidūręs Giorgi Chakvetadze atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

66 min.

C.Ronaldo palieka aikštę, vietoje jo rungtynėse po keitimo pasirodo Goncalo Ramosas.

57 min.
ĮVARTIS

Georges Mikautadze sėkmingai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir padvigubino Sakartvelo pranašumą 2:0.

54 min.

Diogo Dalotas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo visiškai šalia vartų.

47 min.

C.Ronaldo atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį paskutinę akimirką blokavo pasiaukojančiai sužaidęs varžovas.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Sakartvelas – Portugalija)

Pirmojo kėlinio statistika (Sakartvelas – Portugalija) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Sakartvelas po pirmojo kėlinio pirmauja 1:0.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

40 min.

J.Felixo atliktas perdavimas buvo netikslus ir portugalų rengta ataka nutrūko.

35 min.

C.Ronaldo atliko pavojingą smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

30 min.

Joao Felixas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo greta vartų.

24 min.

Joao Nevesas atliko smūgį, tačiau kamuolį blokavo varžovas ir rezultatas nepakito.

16 min.

Cristiano Ronaldo baudos smūgio metu galingai pasiuntė kamuolį vartų link, tačiau pastarąjį meistriškai atrėmė vartininkas.

10 min.

Francisco Conceicao atliko perdavimą, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė.

2 min.
ĮVARTIS

Grubia varžovo klaida pasinaudojęs Khvicha Kvaratskhelia pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą ir išvedė Sakartvelą į priekį 1:0.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:50

Sakartvelo rinktinės startinė sudėtis:

Portugalijos rinktinės startinė sudėtis:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– Nenuostabu, jog Portugalija yra laikoma akivaizdžia šių rungtynių favorite, „Opta“ superkompiuteris suteikia šiai rinktinei 64,9 proc. tikimybę laimėti.

– Sakartvelas rungtynes su Čekija baigė lygiosiomis (1:1) ir patyrė pralaimėjimą prieš Turkiją, todėl vis dar siekia savo pirmosios pergalės pagrindiniame turnyre.

– Tai bus vos antrasis susitikimas tarp Sakartvelo ir Portugalijos rinktinių. Šios nacionalinės komandos susitiko 2008 m. gegužės mėnesį vykusiose draugiškose rungtynėse, tuomet portugalai šventė pergalę rezultatu 2:0.

– Portugalija po dviejų sužaistų rungtynių turi surinkusi 6 taškus ir rikiuojasi pirmoje F grupės vietoje. Turkija su 3 taškais žengia antroje vietoje, Čekija su 1 tašku – trečia, Sakartvelas su 1 tašku – ketvirtas.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Willy Sagnolas (Sakartvelas): „Portugalija yra fantastiška komanda, kuri turi daug aukščiausio lygio futbolininkų. Visgi net jei turime mažą šansą patekti į atkrintamąsias kovas, visi mano žaidėjai ir aš apie tai svajosime iki pat pabaigos. Mums būti čia labai daug reiškia. Jei prieš čempionatą kažkas būtų pasakęs, kad prieš paskutines rungtynes turėsime šansą patekti į atkrintamąsias, būčiau su tuo sutikęs. Visgi natūralu, kad dabar norisi daugiau.“

Roberto Martinezas (Portugalija): „Šios rungtynės yra svarbios, nes jų rezultatas nulems, kas pateks į atkrintamąsias kovas, o kas ne. Diogo Costa saugos vartus, nes nemėgstu keisti vartininkų. Čempionatas yra labai trumpas ir mums reikia, jog D.Costa gerai suprastų vidurio gynėjus. Išleisime konkurencingą komandą, kuri sieks pergalės.“