07-07, 04:00
Urugvajus
-
-

Įspūdingas NHL finalas baigėsi: tris pergale iš eilės iškovojusi „Oilers“ suklupo septintose rungtynėse – „Panthers“ pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo Stenlio taurę

2024.06.25 09:12
Floridos „Panthers“ | Scanpix nuotr.

Pirmadienio vakarą Floridos „Panthers“ ekipa pirmą kartą klubo istorijoje kėlė Stenlio taurę, kai septintose Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalo serijos rungtynėse 2:1 nugalėjo Edmontono „Oilers“.

Pirmajame kėlinyje „Panthers“ į priekį išvedė Carteris Verhaeghe (4:27), bet vos po kelių minučių greitoje atakoje Mattiasas Janmarkas (6:44) išlygino rezultatą.

Pergalingu tapo antrajame kėlinyje pelnytas Samo Reinharto (35:11) įvartis.

„Oilers“ atliko 24 smūgius į vartus ir surinko 4 baudos minutes, tuo tarpu „Panthers“ smūgiavo 21 kartą bei buvo nubausti 2 minutėmis.

Tai buvo neįtikėtinas finalas, kurio serijoje „Panthers“ pirmavo 3-0, kai pirmose trejose rungtynėse šventė pergales 3:0, 4:1 ir 4:3, tačiau tuomet dominuoti pradėjo „Oilers“ ir jau jie iškovojo tris pergales iš eilės – 8:1, 5:3 ir 5:1. Visgi septintosios serijos rungtynės padėjo „Panthers“ išvengti vienos epiškiausių griūčių sporto istorijoje, kadangi tai buvo tik trečias kartas NHL istorijoje, kai komanda, pralaimėjusi tris pirmąsias Stenlio taurės finalo rungtynes, išplėšia septintąsias.

Tai „Oilers“ buvo pirmasis Stenlio taurės finalas nuo 2006 m.

Vienintelė komanda, kuri finalą pradėjusi rezultatu 0-3, o vėliau triumfavo serijoje, išliko Toronto „Maple Leafs“, kuri tai padarė 1942 m. prieš „Oilers“.

„Panthers“ tapo tik trečiąja komanda per pastaruosius 40 metų, kuri laimėjo Stenlio taurę po to, kai ankstesniame sezone pralaimėjo finalą (2023 m. 1-4 pralaimėjo Las Vegaso „Golden Knights“).

Floridos klubo treneris Paulas Maurice‘as prie „Panthers“ prisijungė prieš dvejus metus iš Vinipego „Jets“ ir nors su „Panthers“ abu kartus pateko į finalą, tačiau tik dabar džiaugėsi pirmuoju savo trofėjumi karjeroje.

Nepaisant to, kad „Oilers“ pralaimėjo, tačiau Conno Smythe trofėjų, skiriamą geriausiam NHL atkrintamųjų žaidėjui, laimėjo Connoras McDavidas. Jis tapo tik šeštuoju NHL žaidėju istorijoje, laimėjusi šį trofėjų būnant pralaimėtojų komandoje.

C.McDavidas atkrintamosiose surinko 42 taškus ir per visą istoriją nusileido tik Wayne‘ui Gretzky (47 taškai 1985 m. ir 42 taškai 1988 m.) Mario Lemieux (44 taškai 1991 m.)