Real
-
Borussia
-

Po žiauraus susidūrimo su vartininku į ligoninę buvo išgabentas B.Varga, vengrai paskutinę pridėto laiko minutę nugalėjo škotus ir išsaugojo šansus patekti į atkrintamąsias (2)

2024.06.24 00:00
Rungtynių akimirkos | Scanpix nuotr.

Sekmadienį EURO 2024 čempionato A grupėje Vengrijos rinktinė paskutinę pridėto laiko minutę įmušė įvartį ir 1:0 nugalėjo Škotiją bei išsaugojo galimybes prasibrauti į atkrintamąsias, tuo tarpu škotai grupėje liko paskutiniai ir baigė šių metų čempionatą.

Pirmajame kėlinyje škotai kur kas dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau neatliko nei vieno smūgio nei į vartų plotą, nei šalia vartų.

Kraupus incidentas įvyko 69-ą susitikimo minutę, kai baudos aikštelėje susidūrė vengras Barnabas Varga ir škotų vartininkas Angusas Gunnas. Po šio susidūrimo B.Varga negalėjo pajudėti ir buvo skubiai iškviestas medicinos personalas bei uždengtas vaizdas nuo kamerų ir fotografų. Kai atrodė, kad medicinos personalas žengia į aikštę, jie tai darė gana lėtai, todėl Vengrijos rinktinės žaidėjai patys perėmė reikalus į savo rankas ir pasirūpino, kad neštuvai prie komandos draugo atsidurtų kuo skubiau. Aplink žaidėją susispietę vengrai stengėsi kuo labiau uždengti vaizdą, kol galiausiai B.Varga buvo išgabentas į ligoninę.

Vienoje iš paskutinių atakų škotai kėlė kampinį ir kovojo dėl kamuolio, tačiau tada vengrai surengė itin greitą išpuolį, kurios smaigalyje atsidūrė Kevinas Csobothas, pasiuntęs kamuolį į vartus ir išplėšęs vengrams neįtikėtinai dramatišką pergalę.

K.Csobotho įvartis 100-ąją minutę yra vėliausias įvartis Europos čempionatuose (neskaičiuojant pratęsimų).

Apskritai Škotija EURO 2024 čempionate atliko vos 17 smūgių.

Škotijai tai buvo jau 12 Europos arba pasaulio čempionatas ir net 50 proc. jų jie nelaimėjo nei vienų grupių etapo rungtynių – 1954, 1958, 1986 ir 1998 m. pasaulio čempionatuose ir 2020 ir 2024 m. Europos čempionatuose.

Vengrija per dvejas pirmąsias grupių etapo rungtynes taškų neiškovojo ir 1:3 nusileido Šveicarijai bei 0:2 – Vokietijai, tuo tarpu škotai 1:5 pralaimėjo Vokietijai ir 1:1 sužaidė lygiosiomis su Šveicarija.

Sužaidus visus A grupės susitikimus tapo aišku, kad Vokietija užėmė pirmą vietą, Šveicarija liko antra, o vengrai – treti.

Dabar Vengrijos rinktinė lauks kitų komandų susitikimų, kadangi tik keturios iš šešių trečiąsias vietas užėmusių komandų pateks į atkrintamąsias.

A grupė  | „Scoreboard“ statistika

A grupė | „Scoreboard“ statistika

Rungtynių eiga
90+10 min.
ĮVARTIS

Kokia rungtynių pabaiga!!! Škotai kėlė kampinį ir kovojo dėl kamuolio, tačiau tada vengrai surengė itin greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė K.Csobothas, pasiuntęs kamuolį į vartus – 1:0.

90+2 min.

Kokia vengrų proga, tačiau smūgiuotas kamuolys atsitrenkia į vartų virpstą.

90 min.

Pridedamos 10 minučių.

76 min.

Traumuotą B.Vargą pakeitė M.Adamas, tuo tarpu škotų gretose vietoje J.McGinno ir C.Adamso – S.Armstrongas ir L.Shanklandas.

73 min.

Audeklais uždengtas B.Varga neštuvais buvo išgabentas iš aikštės. Momentas sukrėtė visus, tačiau rungtynės turi tęstis.

VAR nusprendė, kad baudinio skirti nereikia.

69 min.

Kraupi situacija baudos aikštelėje: Škotijos rinktinės vartininkas Angusas Gunnas susidūrė su vengru Barnabu Varga. Į aikštę iš karto buvo iškviesti medikai ir vengrui buvo teikiama skubi medicininė pagalba.

Taip pat VAR tikrina, ar nėra 11 metrų baudinio.

63 min.

Antrajame kėlinyje kamuolio kontrolė apylygė – vengrai 52 proc., škotai – 48 proc.

61 min.

Keitimas Vengrijos rinktinėje: C.Stylesą keičia A.Nagy.

50 min.

Škotijos rinktinės žaidėjas Scottas McTominay baudžiamas geltona kortele.

45 min.

Prasidėjo antrasis kėlinys!

Atnaujinta 22:58

Škotija per pirmą kėlinį neatliko nei vieno smūgio į vartus, tuo tarpu vengrai – 5 link vartų, 1 į vartų plotą ir 3 ne į vartų plotą.

45+1 min.

Rezultatu 0:0 baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika (Škotija – Vengrija) | livesport.com nuotr.

45 min.

Pridėta 1 minutė.

44 min.

Vengras Andrasas Schaferis baudžiamas geltona kortele.

41 min.

Vengrai atlieka baudos smūgį greta škotų vartų bei pakelia kamuolį, kurį galva smūgiuoja Willi Orbanas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skrieja virš vartų.

26 min.

Dar viena geltona kortelė Vengrijos rinktinės gretose: šį kartą nubaustas Willi Orbanas.

25 min.

Škotija kamuolį kontroliuoja 77 proc. laiko! Škotai atliko 181 tikslų perdavimą, tuo tarpu vengrai – vos 47.

18 min.

Vengras Callumas Stylesas už grubų žaidimą baudžiamas geltona kortele.

8 min.

Labai pavojingas vengro Bendeguzo Bolla tolimas smūgis, tačiau vartininkas jį atremia.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:23

Startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes

– „Opta“ superkompiuteris sako, kad tai dviejų itin lygių komandų dvikova – Vengrija laimėjo 37,1 proc. prieš susitikimą kurtų simuliacijų, tuo tarpu Škotija – 38 proc.

– Škotija laimėjo du iš trijų paskutinių susitikimų su Vengrija. Visgi šios šalys tarpusavyje kol kas žaidė tik draugiškus susitikimus ir tai bus pirmas kartas, kai jos susitiks oficialiame čempionate. Iš visų 9 draugiškų susitikimų, Škotija iškovojo 3 pergales, Vengrija – 4, o 2 kartus rungtynės baigėsi lygiosiomis.

– Vengrija nėra laimėjusi jau aštuonių Europos čempionatų rungtynių iš eilės (4 lygiosios, 4 pralaimėjimai).

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Steve’as Clarke’as (Škotija): „Jau iš pat pradžių galvojome, kad paskutinėse rungtynėse mums reikės ką nors laimėti. Šioje situacijoje buvome atsidūrę EURO 2020, todėl tikimės, kad ko nors pasimokėme. Vengrija yra gera ir organizuota komanda bei turi gerą trenerį. Jie yra geri ir be kamuolio ir su kamuoliu, turi kokybiškų žaidėjų. Tikimės sunkių rungtynių ir esu tikras, kad jie taip pat tokių tikisi“.

Marco Rossi (Vengrija): „Atsižvelgiant į buvusius rezultatus, kai per dvejas rungtynes nepelnėme nei taško, mums nėra kitos alternatyvos tik laimėti. Žinome, kad tai lemiamos rungtynės mums abiem. Tiek mums, tiek Škotijai yra vienodas spaudimas. Jie yra pavojingi dėl savo nusiteikimo, taip pat dėl to, kad turi tokių kokybiškų žaidėjų kaip McGinnas, Gilmouras ir ypač McTominay“.