Rytoj, 04:00
Urugvajus
-
-

92-ąją minutę lygiąsias išplėšusi Vokietija tapo A grupės nugalėtoja, šveicarai finišavo antri

2024.06.23 23:53

Sekmadienį vakare įvykusios EURO 2024 A grupės rungtynės tarp Šveicarijos ir Vokietijos rinktinių baigėsi lygiosiomis 1:1.

Šis rezultatas leido čempionato šeimininkams vokiečiams su 7 taškais finišuoti A grupės pirmoje vietoje, tuo tarpu Šveicarija iškovojo kelialapį į atkrintamąsias kovas užimdama antrąją vietą.

Vokiečiai aktyviau pradėjo rungtynes puolime. Robertas Andrichas jau 17-ąją minutę nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota pražanga ir įvartis liko neįskaitytas. D.Ndoye 28-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0. Per likusį laiką įvarčių daugiau žiūrovai neišvydo.

Vokiečiai antrajame kėlinyje aktyviai žaidė puolime, rengė vieną pavojingą ataką po kitos. Puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo Jamalis Musiala, Toni Kroosas, Kai Havertzas. Rubenas Vargas 84-ąją minutę pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė. Niclas Fullkrugas 92-ąją minutę puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išlygino šio susitikimo rezultatą 1:1.

Danas Ndoye (23 metai ir 242 dienos) tapo Šveicarijos rinktinės jauniausiuoju futbolininku, pelniusiu įvartį Europos futbolo čempionato istorijoje po Johano Vonlantheno, kuris tai padarė 2004 metais prieš Prancūziją (18 metų ir 141 diena).

Tai yra 18-asis Manuelio Neuerio pasirodymas Europos futbolo čempionate, daugiausiai tarp vartininkų per visą turnyro istoriją.

Pirmą kartą Europos futbolo čempionatų istorijoje Vokietijos rinktinė nepakeitė startinio vienuoliktuko trejose rungtynėse iš eilės.

9 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

GERIAUSIAS DIENOS ŽAIDĖJAS
Danas Ndoye (Šveicarija)
81 balsas
Rolandas Sallai (Vengrija)
58 balsai

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Šveicarija – Vokietija)

Rungtynių statistika (Šveicarija – Vokietija) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Rungtynės baigiasi dramatiškomis lygiosiomis 1:1.

90+2 min.
ĮVARTIS

Niclas Fullkrugas puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išlygino šio susitikimo rezultatą 1:1.

90 min.

Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

84 min.

Rubenas Vargas pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neįskaitė.

82 min.

Leroy'us Sane atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

74 min.

Kwadwo Duah atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį sėkmingai sugavo vartininkas.

68 min.

K.Havertzas atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio ir rezultatas išliko nepakitęs.

63 min.

T.Kroosas pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai.

55 min.

Toni Kroosas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

50 min.

Jamalis Musiala atliko pavojingą smūgį dešine koja, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartų sargas.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Šveicarija – Vokietija)

Pirmojo kėlinio statistika (Šveicarija – Vokietija) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Šveicarija po pirmojo kėlinio pirmauja 1:0.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

41 min.

Antonio Rudigeris atliko smūgį galva, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

37 min.

Joshua Kimmichas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarasis buvo netikslus.

28 min.
ĮVARTIS

D.Ndoye tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0.

27 min.

Maximilianas Mittelstadtas atliko perdavimą, tačiau pastarasis problemų varžovams nesukėlė.

17 min.

Robertas Andrichas nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota pražanga ir įvartis liko neįskaitytas.

10 min.

Dano Ndoye perdavimas komandos draugui buvo netikslus ir šveicarų rengta ataka nutrūko.

3 min.

Kai Havertzas standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 21:38

Rinktinių startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio duomenimis, Vokietija turėtų grupių etapą užbaigti iškovodama trečiąją pergalę, laimėjusi 52,3 proc. prieš rungtynes atliktų simuliacijų.

– Vokietija rikiuojasi dabar pirmoje A grupės vietoje (2 pergalės), tuo tarpu Šveicarija žengia antra (1 pergalė ir 1 lygiosios).

– Vokietija gali tapti trečiąja čempionato šeimininke, laimėjusia visas tris grupių etapo rungtynes Europos futbolo čempionate. Tai pavyko padaryti tik Nyderlandams 2000 metais ir Prancūzijai 1984 metais.

– Šveicarija pralaimėjo vos vienerias iš paskutinių dvylikos žaistų rungtynių Europos futbolo čempionate.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Muratas Yakinas (Šveicarija): „Pirmose dvejose rungtynėse užfiksavome teigiamus rezultatus. Dabar esame geroje situacijoje. Neprivalome laimėti šitų rungtynių. Norime parodyti savo kokybę ir suteikti Vokietijai sunkų laiką. Norime surengti gerą pasirodymą. Šis susitikimas yra prestižinis, norime gerai pasirodyti.“

Julianas Nagelsmannas (Vokietija): „Šiuo metu neplanuojame keisti komandos. Šveicarija yra tikriausiai geriausias varžovas šioje grupėje pagal individualią kokybę. Turime laimėti rungtynes, kad įgytume daugiau pasitikėjimo ir nesvarbu, koks varžovas lauks atkrintamosiose kovose.“