Real
-
Borussia
-

Kuzioziškai į savo vartus įsimušusius turkus sutriuškinę portugalai laimėjo EURO 2024 F grupę VIDEO

2024.06.22 20:53
Portugalijos futbolo rinktinė | Scanpix nuotr.

Portugalijos futbolo rinktinė iškovojo antrąją pergalę EURO 2024 rungtynėse.

Antrojo turo dvikovoje portugalai užtikrintai 3:0 sutriuškino turkus ir džiaugėsi antrąja pergale. Po jos jie užsitikrino vietą kitame turnyro etape.

Solidų pranašumą portugalai susikrovė dar pirmajame kėlinyje. Bernardo Silva išvedė komandą į priekį gavęs puikią progą smūgiui baudos aikštelėje.

Tuo tarpu vėliau krito kurioziškas įvartis. Turkijos rinktinės gynėjas Sametas Akaydinas varžovų greitos atakos metu bandė grąžinti kamuolį vartininkui, bet pasiuntė jį taip, kad šis pasiekti jo neturėjo galimybių. Išsigelbėti turkams nepavyko ir kamuolys atsidūrė jų vartuose.

Po pertraukos klaida turkų gynyboje leido portugalams pelnyti trečiąjį įvartį. Cristiano Ronaldo pabėgo prieš vartininką ir vietoje smūgio pasirinko perdavimą Bruno Fernandesui, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Pergalė leido portugalams ne tik patekti į kitą etapą, bet ir užsitikrinti pirmąją vietą grupėje.

Rungtynių eiga:
90 min.

Rungtynių statistika

Rungtynių statistika | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Per pridėta laiką toliau prastai dirbo stadiono apsauga ir į aikštę įsiveržė dar keli gerbėjai. Galiausiai po chaotiškos pabaigos fiksuojamas rungtynių finišas.

90 min.

Prie antrojo kėlinio pridedamos mažiausiai penkios minutės.

89 min.

Skylinėjanti turkų gynyba suteikia dar vieną progą portugalams, bet galiausiai po kelių perdavimų baudos aikštelėje smūgis skriejo į gynėją.

87 min.

Portugalijos rinktinė buvo arti savo ketvirtojo įvarčio, bet laiku vartus palikęs vartininkas pie kamuolio suskubo pirmasis.

83 min.

Į aikštę išbėgęs gerbėjas pabandė nusifotografuoti su C. Ronaldo.

75 min.

Košmariškos S. Akaydino rungtynės baigėsi jam patyrus traumą, dėl kurios jis nebegalėjo tęsti susitikimo.

68 min.

Turkijos rinktinės žaidėjai prašo baudinio, bet teisėjas pražangos neįžvelgė.

64 min.

Kurį laiką kamuolį daugiau kontroliuoja Turkija, bet jiems rimtesnių progų sukurti nepavyksta.

56 min.
Įvartis!

Grubi turkų klaida leido dviem portugalams pabėgti prieš vartininką. C. Ronaldo pats nesmūgiavo ir atliko perdavimą Bruno Fernandesui, o šiam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

52 min.

Turkai atlieka tolimą smūgį. Yusufo Yazici bandymas skrieja į vartininką.

46 min.

Komandos pradeda antrąjį kėlinį.

45 min.

Kėlinys baigėsi. Po jo persvarą 2:0 turi Portugalija.

45 min.

Prie pirmojo kėlinio pridedama mažiausiai viena minutė.

45 min.

Kėlinio pabaigoje - geltonų kortelių šūsnis. Dvi užsidirbo turkai, vieną - Portugalijos atstovas.

40 min.

Turkai pabėgo į ataką keturi prieš tris, bet bandymas smūgiuoti buvo itin nesėkmingas.

39 min.

Rafaelis Leao užsidirba geltoną kortelę. Įdomu, jog antrose rungtynėse iš eilės jis nubaustas už vaidybą ir turės praleisti kitą susitikimą.

35 min.

Iš gilumos perdavimą gavęs Bruno Fernandesas šauna į vartus, bet kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

31 min.

Keremas Akturkoglu praneria pro tris gynėjus ir atlieka pavojingą smūgį, į kurį reaguoja Diogo Costa.

28 min.
Įvartis!

Į Turkijos vartus krenta itin apmaudus, ir neabejotinai kuzioziškiausias šio turnyro įvartis. Bandydamas grąžinti kamuolį vartininkui Sametas Akaydinas neapsižiūrėjo ir pasiuntė kamuolį ten, kur vartininkas jo negalėjo pasiekti ir krito į vartus.

21 min.
Įvartis!

Bernardo Silva veda portugalus į priekį. Varžovų gynėjai bandė išmušti skersuotą kamuolį, bet jis atsidūrė pas portugalų saugą, kuris nieko nelaukdamas savo šūviu pelno pirmąjį rungtynių įvartį.

14 min.

C. Ronaldo krašte klaidina varžovą ir atlieka perdavimą į baudos aikštelę, kur Rafaelio Leao smūgis galva tikslo nepasiekė.

7 min.

Progą turi Karemas Akturkoglu. Jam pavyksta pasiekti skersuotą kamuolį, bet nukreipti jo į vartus sėkmingai jis nesugebėjo.

2 min.

Jau po kiek daugiau nei minutės pirmąjį smūgį atlieka Cristiano Ronaldo, bet su juo susitvarko vartininkas.

1 min.

Skelbiamas rungtynių startas!

Atnaujinta 18:10

Startinės sudėtys:

Kitas rungtynes Portugalai žais birželio 26-ąją dieną prieš Sakartvelą, tuo tarpu Turkija tą pačią dieną susitiks su Čekija.

95 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuteris prognozuoja antrąją Portugalijos pergalę šiame turnyre. Jų šansai laimėti šią dvikovą įvertinami 62%;

– Pirmose rungtynėse turkai atliko daugiausiai smūgių ir turėjo didžiausią tikėtinų įvarčių rodiklį iš visų turnyro dalyvių;

– Cristiano Ronaldo vis dar nėra pelnęs įvarčio prieš Turkiją. Prieš juos jis jau žaidė tris kartus;

– Iš paskutinių 9 rungtynių Europos čempionatų grupių etape portugalai pralaimėjo vos kartą (4 pergalės, 4 lygiosios).

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Vincenzo Montella (Turkija): „Mes turime koncentruotis į savo stiprybes ir identitetą. Turime nuslopinti jų stiprybes būdami kantrūs ir koncentruoti. Mūsų žaidėjai gali puikiai pereiti iš gynybos į ataką. Turime išlaikyti kamuolį, nes portugalai kur kas geriau žaidžia turėdami kamuolį ir prieš juos žaisti tampa nelengva.“

Roberto Martinezas (Portugalija): „Šios rungtynės mums svarbios ne tik dėl patekimo į kitą etapą, bet ir dėl noro kelti pasitikėjimą savo jėgomis ir augti. Turime aiškų planą, kaip sustabdyti Turkiją, bet turime išlikti savimi. Turime kontroliuoti kamuolį, žaisti plačiai. Rungtynės su Sakartvelu parodė, kad turkai geba ne tik gintis, bet ir atakuoti. Trečiasis jų įvartis parodė turkų asmenybę ir nusitikimą.“