Real
-
Borussia
-

Lenkus nugalėjusi Austrija į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę EURO 2024 R.Lewandowskis pasirodė po keitimo

2024.06.21 20:55

Austrijos rinktinė EURO 2024 D grupės rungtynėse 3:1 nugalėjo Lenkijos futbolininkus ir iškovojo pirmąją pergalę.

Pirmasis rungtynių įvartis krito jau 9-ąją minutę. Gernotas Trauneris puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Austrijos rinktinę į priekį 1:0. Netrukus lenkai vis didino apsukas prie varžovų vartų ir tai davė rezultatų. Kšyštofas Piatekas 30-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir išlygino rezultatą 1:1.

Robertas Lewandowskis sužaidus valandą po keitimo pasirodė šiose rungtynėse ir pirmajame susitikime šiame čempionate. Visgi Christophas Baumgartneris 66-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir persvėrė rezultatą Austrijos naudai 2:1. Marko Arnautovičius 78-ąją minutę užtikrintai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir rezultatas tapo 3:1.

Gernoto Traunerio pelnytas įvartis 9-ąją minutę buvo Austrijos greičiausias įvartį, kurį kada nors pelnė Europos futbolo čempionate.

G.Trauneris tapo trečiuoju „Feyenoord“ futbolininku, pasižymėjusiu Europos futbolo čempionate ir pirmasis tai padaręs atstovaudamas ne Nyderlandams.

Marko Arnautovičius tapo antruoju vyriausiuoju futbolininku, pelniusiu įvartį atstovaudamas Austrijai, pagrindiniame turnyre – 35 metai ir 63 dienos.

Kitas rungtynes Lenkija žais birželio 25-ąją dieną prieš Prancūziją, tuo tarpu Austrija tą pačią dieną susitiks su Nyderlandais.

27 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Lenkija – Austrija)

Rungtynių statistika (Lenkija – Austrija) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Austrija švenčia pergalę rezultatu 3:1.

90 min.

Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

78 min.
ĮVARTIS

Marko Arnautovičius užtikrintai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir rezultatas tapo 3:1.

75 min.

Patrickas Wimmeris atliko pavojingą smūgį į kairįjį vartų kampą, tačiau Wojciechas Szczesny užtikrintai atrėmė kamuolį.

66 min.
ĮVARTIS

Christophas Baumgartneris tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir persvėrė rezultatą Austrijos naudai 2:1.

60 min.

Aikštėje po keitimo pasirodė Lenkijos rinktinės ryškiausia žvaigždė Robertas Lewandowskis.

49 min.

Stefanas Poschas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Lenkija – Austrija)

Pirmojo kėlinio statistika (Lenkija – Austrija) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Po pirmojo kėlinio rezultatas yra lygus 1:1.

45 min.

Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

42 min.

Marcelis Sabitzeris atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo visiškai greta vartų.

30 min.
ĮVARTIS

Kšyštofas Piatekas tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir išlygino rungtynių rezultatą 1:1.

27 min.

P.Zielinskis atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

17 min.

Piotras Zielinskis atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį blokavo varžovas.

9 min.
ĮVARTIS

Gernotas Trauneris puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Austrijos rinktinę į priekį 1:0.

5 min.

Stefanas Poschas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau varžovai gynėsi užtikrintai.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 18:40

Rinktinių startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio duomenimis, Austrija yra laikoma favorite laimėti šias rungtynes, laimėjusi 43,5 proc. prieš rungtynes atliktų simuliacijų.

– Lenkija laimėjo vos dvejas iš paskutinių septynių Europos futbolo čempionate žaistų rungtynių, kai pirmieji pelnė įvartį (4 lygiosios ir 1 pralaimėjimas).

– Austrija pirmose rungtynėse dažniau kontroliavo kamuolį (52 proc.), atliko daugiau perdavimų (401 prieš 390) nei Prancūzija, tačiau atliko tik penkis smūgius ir patyrė pralaimėjimą 0:1.

– Tuo tarpu Lenkija pirmame čempionato susitikime 1:2 turėjo pripažinti Nyderlandų futbolininkų pranašumą.

– Austrija ir Lenkija paskutinius du kartus susitiko EURO 2020 atrankos rungtynėse. Lenkija laimėjo išvykoje 1:0, kai tuo tarpu susitikimas Varšuvoje baigėsi be įvarčių 0:0.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Michalas Probierzas (Lenkija): „Ar turėjau bemiegių naktų prieš šias rungtynes? Tikrai ne. Labai gerai miegu, ypatingai, kai žinau, kad būdamas treneriu padariau viską, kad paruoščiau komandą. Austrija žaidžia agresyvų futbolą, turėsime atsakyti tuo pačiu. Visgi to neužteks. Noriu, kad ir žaistume agresyviai, ir gerą futbolą. Jei suderinsime šiuos du dalykus, mūsų perspektyvos laimėti pagerės.“

Ralfas Rangnickas (Austrija): „Rungtynių esmė yra aiški. Abi rinktinės turi gerą šansą iškovoti pergalę, lygiosios tikrai nepadės nei vieniem iš mūsų. Abi rinktinės turi savo žaidimo stilių. Norime patekti į atkrintamąsias kovas, visada žinojome, jog turėsime įveikti bent vieną varžovą grupių etape, jog tai įgyvendintume. Mūsų žaidimo stilius nėra pasirinktas tam, jog bandytume pasiekti lygiąsias. Mes žaisime dėl pergalės.“