Real
-
Borussia
-

D.Rapšys metė iššūkį čempionato rekordininkui ir pateko į finalą, T.Navikonis su nauju karjeros rekordu apmaudžiai liko 9-as

2024.06.20 19:49
Danas Rapšys („European Aquatics“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Belgrade (Serbija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate ketvirtadienį į 200 m laisvuoju stiliumi rungties finalą bandė prasimušti du lietuviai – Danas Rapšys ir Tomas Navikonis.

T.Navikonis pirmajame pusfinalyje ilgai lyderiavo, bet prieš finišą nukrito į 3-ią vietą (1:47.62). Lietuvis pasiekė karjeros rekordą. T.Navikonį pirmajame pusfinalyje aplenkė tik serbas Velimiras Stjepanovičius (1:47.12) bei šveicaras Antonio Djakovičius (1:47.31).

Antrajame pusfinalyje D.Rapšys finišavo antras (1:46.44). Lietuvis ilgai priešinosi čempionato rekordininkui rumunui Davidui Popovici ir likus 25 m netgi trumpam buvo tapęs lyderiu. Visgi, D.Popovici sienelę palietė pirmasis (1:46.15). Rumunui priklauso čempionato rekordas (1:42.97) D.Popovici čia gina 2022 m. iškovotą titulą.

D.Rapšio laikas bendroje įskaitoje buvo 2-as ir jis užtikrintai pateko į finalą. Tuo tarpu T.Navikonis apmaudžiai liko 9-as – iki finalinio aštuntuko jam trūko 0.26 sek.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalas vyks penktadienį 19.36 val.

Pusfinalio rezultatai:

Pusfinalio rezultatai | Organizatorių nuotr.

D.Rapšys savo pagrindinės rungties atranką įveikė per 1 min. 47.27 sek. ir pasiekė 3-ią rezultatą. Netoli jo buvo karjeros rekordą pasiekęs T.Navikonis, fiksavęs 6-ą rezultatą (1:47.73). Už D.Rapšį greičiau plaukė tik titulą ginantis rumunas Davidas Popovici (1:45.44) ir serbas Velimiras Stjepanovičius (1:47.18).

D.Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas yra 1 min. 44.38 sek. Šioje rungtyje D.Rapšys 2018 m. laimėjo Europos čempionato sidabrą, o šiemet tapo pasaulio vicečempionu.

Olimpinį normatyvą (1:46.26) D.Rapšys jau yra įvykdęs, o T.Navikoniui trūksta kiek mažiau nei pusantros sekundės.

Ketvirtadienį ryte Tomas Lukminas šioje rungtyje pagerino karjeros rekordą (1:48.22), užėmė 11-ą vietą ir įprastomis aplinkybėmis būtų patekęs tarp 16 pusfinalio dalyvių. Visgi, vienai šaliai pusfinalyje gali atstovauti ne daugiau nei 2 sportininkai, tad T.Lukmino pasirodymas šioje rungtyje buvo baigtas.

Lietuviai savo jėgą 200 m laisvuoju stiliumi distancijoje jau įrodė estafetėje, kur pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo auksą.