Rytoj, 04:00
Urugvajus
-
-

EURO 2024: du neįskaityti šveicarų įvarčiai, įspūdingas X.Shaqiri smūgis, įvartis į savus vartus ir lygiosios traumą patyrė ir neštuvų pagalbą aikštę paliko škotas K.Tierney

2024.06.19 23:53
Šveicarijos rinktinė | Scanpix nuotr.

Trečiadienį EURO 2024 čempionato A grupės rungtynėse tarp Šveicarijos ir Škotijos rinktinių užfiksuotos lygiosios 1:1.

Šiame susitikime Škotijos rinktinei nepadėjo Ryanas Porteous, kuris pirmajame susitikime prieš Vokietiją gavo raudoną kortelę ir sulaukė dviejų rungtynių diskvalifikacijos.

Jau 13-ą minutę greitoje atakoje Scottas McTominay smūgiavo į vartus ir nors kamuolys skriejo į vartininką, tačiau priešais jį buvęs gynėjas Fabianas Scharas koja nukreipė kamuolį į savuosius vartus. Po šio įvarčio vartininkas Yannas Sommeris su nusivylimu klausė F.Scharo, kodėl jis neleido kamuolio sugauti jam.

Nepaisant praleisto įvarčio, Šveicarija toliau kontroliavo kamuolį ir tai davė naudos: 26-ą minutę škotai grubiai suklydo gynyboje, o nieko nelaukęs Xherdanas Shaqiri vienu lietimu atliko fantastišką smūgį ir į viršutinį vartų kampą įmušė vieną gražiausių iki šiol buvusių čempionato įvarčių bei išlygino rezultatą 1:1. X.Shaqiri tapo vieninteliu europiečiu, kuris pelnė bent po įvartį šešiuose paskutiniuose pagrindiniuose turnyruose (Pasaulio taurė/Europos čempionatas).

33-ią minutę šveicarai kamuolį į varžovų vartus buvo pasiuntę ir dar kartą, tačiau tada buvo užfiksuota nuošalė.

59-ą minutę Šveicarijos rinktinės puolėjas Danas Ndoye atsidūrė praktiškai vienas prieš vartininką, tačiau jo pergudrauti nesugebėjo. Grumtynėse su D.Ndoye kojos traumą patyrė Kieranas Tierney, kuris aikštelę paliko tik neštuvų pagalba.

83-ią minutę Breelas Embolo pabėgo į greitą ataką ir pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau teisėjas iš karto užfiksavo nuošalę ir tai buvo jau antrasis Šveicarijos rinktinės įvartis, kuris buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Primename, kad pirmojo rato susitikime Šveicarija 3:1 nugalėjo Vengriją, tuo tarpu Škotija patyrė skaudų pralaimėjimą 1:5 prieš turnyro šeimininkę Vokietiją.

Po trečiadienį taip pat vykusio Vokietijos ir Škotijos susitikimo, kuris baigėsi 2:0 vokiečių naudai, jau tapo aišku, kad iš A grupės į kitą etapą tikrai papuolė Vokietija.

A grupėje po dviejų turų Vokietija turi 6 taškus, Šveicarija – 4, Škotija – 1, o Vengrija – 0.

Paskutiniąsias grupių etapo rungtynes komandos žais birželio 23-ią dieną, kai Škotija susikaus su Vengrija, o Šveicarija – su Vokietija.

37 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga
90+4 min.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Rungtynių statistika (Škotija – Šveicarija) | livesport.com nuotr.

90 min.

Pridėtos 4 minutės.

90 min.

Škotijos gretise vietoje J.McGinno – R.Christie, o vietoje C.Adamso – L.Shanklandas.

89 min.

Zeki Amdouni turėjo gerą progą, bet jo smūgiuotas kamuolys galva skrieja virš vartų.

86 min.

Du keitimai Šveicarijos gretose – vietoje D.Ndoye – Z.Amdouni, o vietoje S.Widmerio – L.Stergiou.

86 min.

Šveicaras Vincentas Sierro už pražangą aikštės viduryje baudžiamas geltona kortele.

83 min.

Breelas Embolo pabėga į greitą ataką ir pasiunčia kamuolį į vartus, tačiau iš karto teisėjas užfiksuoja nuošalę ir įvarčio neįskaito.

82 min.

Škotai rengia vis daugiau pavojingų atakų ir spaudžia šveicarus prie jų vartų.

79 min.

Keitimas Škotijos rinktinėje – vietoje B.Gilmouro į aikštę žengė K.McLeanas.

75 min.

Du keitimai Šveicarijos rinktinėje – vietoje R.Freulerio – V.Sierro, o vietoje R.Vargaso – F.Riederis.

71 min.

Už šiurkštų žaidimą škotas Johnas McGinnas baudžiamas geltona kortele.

68 min.

Scottas McKenna už varžovo laikymą baudžiamas geltona kortele.

67 min.

Grantas Hanley smūgiuoja galva, tačiau kamuolys atsitrenkia į virpstą! Kokia proga!

66 min.

Laisvas smūgis prie pat Šveicarijos rinktinės baudos aikštelės.

61 min.

Grumtynėse su D.Ndoye kojos traumą patyrė Kieranas Tierney, kuris aikštelę palieka tik neštuvų pagalba. Jį pakeitė Scottas McKenna.

59 min.

Šveicarijos rinktinės puolėjas Danas Ndoye atsiduria praktiškai vienas prieš vartininką, tačiau jo pergudrauti nesugeba ir rezultatas lieka nepakitęs.

57 min.

Rubenas Vargas pavojingai smūgiuoja iš toli, tačiau škotų vartininkas kamuolį sėkmingai sugauna.

51 min.

Škotas S.McTominay už nesportišką elgesį baudžiamas geltona kortele.

45 min.

Prasideda antrasis kėlinys!

45+3 min.

Lygiosiomis 1:1 baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika (Škotija – Šveicarija) | livesport.com nuotr.

45 min.

Pridedamos 3 minutės.

33 min.

Po kampinio šveicarai įmuša kamuolį į vartus, tačiau teisėjai iš karto sušvilpė nuošalę, o po VAR peržiūros ji buvo patvirtinta.

33 min.

Danas Ndoye fantastiškai suklaidina gynėją ir labai pavojingai smūgiuoja iš arti, tačiau vartininkas sugeba atremti šį smūgį.

26 min.
ĮVARTIS!

Fantastiškas įvartis! Škotai grubiai klysta gynyboje, o Xherdanas Shaqiri nei kiek nestabdydamas kamuolio vienu lietimu atliko smūgį į viršutinį vartų kampą ir išlygina rezultatą 1:1.

25 min.

Šveicarija kamuolį kontroliuoja 72 proc.

19 min.

F.Scharas susižeidžia puolime ir jam pasirodo kraujas iš nosies bei suteikiama medicininė pagalba.

13 min.
ĮVARTIS

Greita Škotijos ataka baigėsi įvarčiu! Scottas McTominay smūgiuoja į vartus ir nors kamuolį vartininkas greičiausiai būtų sugavęs, tačiau gynėjas Fabianas Scharas koja pakeičia kamuolio skriejimo kryptį ir įsimuša sau į vartus.

Škotija šiame čempionate per dvejas rungtynes yra pasiekę 2 įvarčius, tačiau visus juos įsimušė patys varžovai.

1 min.

Rungtynės prasidėjo!

Atnaujinta 21:28

Startinės komandų sudėtys

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuteris parodė, kad Šveicarija laimėjo 50,4 proc. prieš susitikimą darytų simuliacijų ir yra šio mačo favoritė.

– Škotija yra laimėjusi tik 6 iš paskutinių 33 susitikimų pagrindiniuose turnyruose (Pasaulio taurė/Europos čempionatas).

– Breelas Embolo pelnė bent po įvartį paskutiniuose trijuose pagrindiniuose turnyruose ir yra vienintelis toks Šveicarijos rinktinės žaidėjas.

– Tai bus antras Škotijos ir Šveicarijos tarpusavio susitikimas pagrindiniuose turnyruose. EURO 1996 turnyre Škotija laimėjo 1:0, tačiau apskritai tai yra vienintelė jų pergalė paskutiniuose penkiuose tarpusavio mačuose visuose turnyruose.

– Šveicarija yra pralaimėjusi tik 2 iš paskutinių 14 grupių etapo rungtynių pagrindiniuose turnyruose (7 pergalės, 5 lygiosios).

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Steve’as Clarke’as (Škotija): „Komanda nori sugrįžti į aikštelę ir pasirodyti geriau. Jie nori pasitaisyti. Šveicarija yra didelis iššūkis, yra labai stipri ir turi gerą tempą priekyje, todėl tikimės sunkių rungtynių. Svarbiausia yra užtikrinti, kad pasiruošimas būtų tinkamas ir jaučiamės, kad tai padarėme“.

Muratas Yakinas (Šveicarija): „Škotija gali žaisti labai gerai. Mes pasitikime savimi, tačiau manome, kad jie geriau pasiruošė šioms rungtynėms, kad mus sutrikdytų. Jie rodys reakciją, o aš tikiuosi, kad mes galėsime žaisti savo žaidimą taip, kaip suplanavome. Labai laukiu rungtynių, praėjusį kartą mūsų stadione atmosfera buvo puiki“