Urugvajus
-
Kolumbija
-

A.Kučys: „Su kiekvienomis rungtynėmis jaučiu vis didesnį pasitikėjimą“ + E.Gertmono komentaras

2024.06.09 12:54
Armandas Kučys | Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos rinktinė šeštadienį Baltijos taurės turnyro pusfinalyje išvykoje 2:0 nugalėjo Latvijos futbolininkus ir pateko į turnyro finalą.

Finalas antradienį bus žaidžiamas Kauno Dariaus ir Girėno stadione. Lietuviai ten susitiks su estais, o rungtynių pradžia – 19 valandą.

Visgi, net ir po pergalės, rinktinės rūbinėje džiaugsmas buvo rezervuotas – žaidėjai sutartinai tikino, jog darbas dar nėra padarytas ir džiaugtis bus galima tik iškovojus taurę.

Tą akcentavo ir pirmojo įvarčio autorius Armandas Kučys.

„Yra kuo pasidžiaugti, laimėti tikrai yra malonu, bet norime taurės ir tam ruošiamės.

Latviai rungtynių pradžioje bandė primesti savo žaidimą, buvo mus išanalizavę, žinojome, ko tikėtis, reikėjo prisitaikyti ir prie aikštės. Rūbinėje apsitarėme dėl antro kėlinio žaidimo plano ir, kaip matėme, tas pavyko

Pirmas įvartis tikrai nuėmė įtampą, tapo tikrai lengviau žaisti. Latviai perėmė kamuolio kontrolę, bet žinojome, kad galime juos pagauti su greitomis atakomis.

Su kiekvienomis rungtynėmis jaučiu vis didesnį pasitikėjimą, prideda vis didesnį impulsą. Su Gyčiu Paulausku turime gerą ir smagią konkurenciją, suprantame savo roles ir vienas kitą palaikome“, – sakė „Kauno Žalgirio“ puolėjas.

Jam rungtynėse teko grumtis su TOPsport A lygoje sutinkamu „Panevėžio“ gynėju Kasparu Dubra. Paklaustas, ar skiriasi tos kovos su klubų ir rinktinių marškinėliais, jaunasis panevėžietis šyptelėjo.

„Kažkiek skiriasi, bet vis tiek yra taip pat sunku su juo žaisti, jis aukštas, tvirtai sudėtas, su tokiais nėra lengva, bet jis gal šiek tiek lėtesnis, tai daugiau bandžiau lakstyti už nugarų, pirmame kėlinyje turėjau gerų išbėgimų, nepavyko įmušti, bet smagu, kad pasisekė po pertraukos“, – sakė puolėjas.

Tuo tarpu sausus vartus išlaikęs Edvinas Gertmonas dėkojo savo gynėjams ir taip pat akcentą dėjo laukiančioms antradienio rungtynėms.

„Darbas dar tikrai nėra padarytas, darbas bus padarytas, kai bus taurė, dabar buvo dar tik pirmas etapas. Pradžia rungtynėse buvo sunkoka, latviai žaidė namuose, nors, net nežinau, labiau atrodė kad mes žaidžiame namie. Pradžioje jie davė šiek tiek spaudimo, gal šiek tiek sutrikome, nepavyko pirmi perdavimai, žaidėme prieš vėją. Buvo sunkoka, bet paskui viskas išsisprendė.

Per pertrauką treneriai akcentavo mūsų neišprovokuotas klaidas, tam tikrus taktinius dalykus, juos ištaisėme ir antras kėlinys jau buvo geresnis.

Smagu ir dėl išlaikytų sausų vartų, reikia padėkoti ir gynėjams, su jų pagalba neturėjau labai daug darbo, bet kokiu atveju – nulis vartuose yra labai gerai.

Dabar svarbu atsistatyti fiziškai, dirbsime su fizioterapeutas ir iki kitų rungtynių būsime pasirengę“, – dalinosi mintimis vartų sargas.