-

I.Swiatek sutriuškino varžovę ir apgynė „Roland Garros“ čempionės titulą

2024.06.08 17:29
Iga Swiatek | Scanpix nuotr.

Paryžiuje (Prancūzija) vykstančiame „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyre „Roland Garros“ paaiškėjo moterų vienetų varžybų čempionė. Šeštadienį finale titulą gynusi geriausia pasaulio tenisininkė lenkė Iga Swiatek (WTA-1) vos per 1 valandą 8 minutes 6:2, 6:1 sutriuškino prieš daug staigmenų šiame turnyre pateikusią italę Jasminę Paolini (WTA-15). Anksčiau šios tenisininkės žaidė du kartus ir abu tuos mačus užtikrintai laimėjo lenkė.

I.Swiatek antrajame geime nerealizavo „break pointo“, o trečiajame pralaimėjo savo padavimų seriją. Tiesa, J.Paolini persvara džiaugėsi neilgai. Nuo ketvirtojo geimo prasidėjo visiškas I.Swiatek dominavimas – lenkė laimėjo 5 geimus iš eilės ir net 20 iš 24 likusių seto taškų.

Antrajame sete lenkė tęsė neįtikėtiną spurtą ir laimėjo dar 5 geimus paeiliui (5:0). J.Paolini galėjo guostis tik tuo, kad išvengė „riestainio“.

Vos 23-ejų I.Swiatek jau 4-ą kartą tapo „Roland Garros“ čempione, o iš viso 5-ą sykį laimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyrą. 28-erių J.Paolini iki šių metų „Roland Garros“ nė viename „Didžiojo kirčio“ turnyre nebuvo įveikusi net aštuntfinalio barjero. Italės Paryžiuje dar lauks moterų dvejetų finalas.

I.Swiatek tapo jauniausia tenisininke, laimėjusia 4 „Roland Garros“ moterų vienetų titulus. Ji lygiai 2 metais pagerino Justine Henin rekordą.

Lenkė per antrąją „Roland Garros“ savaitę iš viso pralaimėjo tik 11 geimų. Taip ji pakartojo šiuolaikinės teniso eros rekordą.

I.Swiatek pelnė 2000 WTA vienetų reitingo taškų ir 2,4 mln. eurų bei toliau tvirtai pirmaus reitinge, turėdama daugiau nei 3700 tšk. persvarą prieš artimiausią varžovę. J.Paolini atiteko 1300 reitingo taškų bei 1,2 mln. eurų. Italė pirmą kartą karjeroje kils į reitingo dešimtuką ir užims 7-ą vietą.

I.Swiatek turnyro pradžioje vos neiškrito mače su japone Naomi Osaka. Tąkart japonė buvo per tašką nuo pergalės, bet lenkė išsigelbėjo, o nuo kito turnyro etapo ėmė visiškai dominuoti.

Kiek anksčiau baigėsi mišrių dvejetų turnyras. Jo finale vokietė Laura Siegemund su prancūzu Edouardu Roger-Vassellinu 6:4, 7:5 įveikė amerikietę Desirae Krawczyk ir britą Nealą Skupskį.

Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudaro 53,478 mln. eurų.