Real
-
Borussia
-

E.Butvilas nugalėjo pirmąją pasaulio jaunių raketę ir antrame turnyre iš eilės pateko į finalą

2024.06.01 13:01
Ryčio Ilionio nuotr. | Organizatorių nuotr.

Ispanijoje vykstančio ITF serijos vyrų teniso turnyro vienetų varžybų pusfinalyje šeštadienį 19-metis Edas Butvilas (ATP-497) per 1 valandą 45 minutes 7:6 (8:6), 6:2 nugalėjo vos 17-os metų japoną Rei Sakamoto (ATP-992), kuris yra pirmoji pasaulio jaunių (iki 18 metų) raketė.

Pirmojo seto pradžioje E.Butvilas paleido varžovą į priekį (1:3, 2:4), o rezultatą išlygino 8-ajame geime. Dvyliktajame geime lietuvis atitrūko 40:0, bet japono padavimų metu nerealizavo trijų „set pointų“. Pratęsime E.Butvilas trumpai turėjo 2 taškų pranašumą (3:1, 3:3). Vėliau tęsėsi visiškai lygi kova – japonas nerealizavo „set pointo“ paduodant lietuviui (5:6), o tokią pačią progą gavęs E.Butvilas (7:6) nesuklydo ir laimėjo setą.

Kur kas mažiau įtampos buvo antrajame sete, kuriame E.Butvilas po dviejų laimėtų varžovo padavimų serijų atitrūko 5:1. R.Sakamoto „break pointo“ laukė iki pat aštuntojo geimo, bet ir jo nerealizavo.

R.Sakamoto yra šių metų „Australian Open“ jaunių čempionas.

E.Butvilas pasakiškai žaidė savo pirmųjų padavimų metu, kai laimėjo net 97 proc. įžaistų kamuoliukų (japonas – 67 proc.).

Lietuvis pelnė 16 ATP vienetų reitingo taškų ir 2120 JAV dolerių, o į finalą pateko antrame turnyre iš eilės. E.Butvilo varžovas kovoje dėl nugalėtojo titulo paaiškės kiek vėliau. Virtualiame ATP reitinge lietuvis dabar yra pakilęs į sau rekordinę – 445-ą – vietą.

Dvejetų varžybose E.Butvilas nedalyvauja.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių.