Real
-
Borussia
-

Europos karaliai: „Real“ laimėjo 15-ąjį Čempionų lygos nugalėtojų titulą VIDEO (3)

2024.06.01 23:57
Dani Carvajalis | Scanpix nuotr.

Madrido „Real“ klubas dar labiau didina savo iškovotų trofėjų skaičių.

Šeštadienį Čempionų lygos finale „Real“ triumfavo ir 15-ąjį kartą kėlė nugalėtojų taurę. „Wembley“ stadione jie 2:0 nugalėjo Dortmundo „Borussia“.

Pirmąjį rungtynių kėlinį kur kas pavojingesnė buvo „Borussia“ komanda. Jie surengė ne vieną pavojų prie varžovų vartų, bet pasiųsti kamuolio į vartus Vokietijos ekipa nesugebėjo. Arčiausiai tikslo buvo Nicklasas Fullkrugas, kuris pataikė į vartų virpstą.

Antrajame kėlinyje „Real“ komandai pavyko atsakyti savo pavojingais išpuoliais. Dažniausiai jie varžovams problemų pridarydavo po standartinių situacijų.

Būtent po kampinio krito įvartis į „Borussia“ vartus. Dani Carvajalis pasiuntė kamuolį į oponentų vartų plotą.

Po praleisto įvarčio padažnėjo Vokietijos klubo klaidos, o „Real“ turėjo ne vieną progą įtvirtinti persvarą. Galiausiai jie pelnė savo antrąjį įvartį, kai greitoje atakoje kamuolį į tinklą įskraidino Vinicius Junioras.

Tai buvo 15-asis „Real“ triumfas svarbiausiose Europos turnyruose. Pagal šį rodiklį jie artimiausius varžovus lenkia daugiau nei dvigubai – „Milan“ turi 7 nugalėtojų titulus.

Rungtynių eiga:
90 min.
Rungtynės baigėsi!

Finalinis rungtynių švilpukas! „Real“ laimėjo savo 15-ąjį Čempionų lygos nugalėtojų titulą!

90 min.

Prie antrojo kėlinio pridedamos penkios minutės.

88 min.

Įvartį pelno ir „Borussia“, bet N. Fullkrugas tai padarė iš nuošalės pozicijos.

83 min.
Įvartis!

Vieną po kitos atakas rengusi „Real“ komanda pelno ir antrąjį savo įvartį. Po grubios gynėjo klaidos Vinicius Junioras gavo progą pasižymėjo ir neklydo - brazilo smūgis tikslus.

81 min.

Puikų smūgį atliko Eduardo Camavinga, kurį atrėmė „Borussia“ vartininkas.

79 min.

Grubi M. Hummelso pražanga uždirba jam geltoną kortelę.

77 min.

Šansą dvigubinti pranašumą turi Jude`as Bellinghamas, bet „Real“ lyderio smūgį gynėjas nukreipė už vartų.

74 min.
Įvartis!

Po kampinio D. Carvajalis siunčia kamuolį į „Borussia“ vartus. „Real“ pirmauja 1:0!

72 min.

Į aikštę žengia Marco Reusas. „Borussia“ legendai tai paskutinės rungtynės žaidžiant šiame klube.

68 min.

Vinicius Junioras skersuoja kamuolį į baudos aikštelę, ten aukštai pašoko Jude`as Bellinghamas, tačiau jam pataikyti į galva į jį nepavyko, o kamuolys skrieja šalia vartų.

63 min.

Dar kartą į žaidimą turi įsijungti „Real“ vartininkas. Jis atrėmė pavojingą N. Fullkrugo smūgį galva.

57 min.

Pavojingą smūgį atlieka D. Carvajalis. Visgi, jį iš pradžių pristabdė gynėjas, o galiausiai sugavo „Borussia“ vartininkas.

50 min.

Antrąjį kėlinį „Real“ pradeda dviem pavojingais smūgiais po standartinių situacijų. Toni Krooso baudos smūgį atrėmė vartininkas, o po jo sekęs kampinis baigėsi netiksliu Dani Carvajalio smūgiu galva.

46 min.

Startuoja antrasis rungtynių kėlinys!

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45 min.

Baigiasi pirmasis kėlinys. Po jo rezultatas lygus - 0:0.

45 min.

Prie pirmojo kėlinio pridedamos keturios minutės!

43 min.

M. Sabitzeris prisijungia prie komandos draugo gaudamas geltoną kortelę už savo nepasitenkinimą teisėjo sprendimu.

41 min.

Greitoje atakoje iš toli pabando smūgiuoti Marcelis Sabitzeris. Su pažeme šokinėjančiu kamuoliu Thibaut Courtois susitvarkyti pavyko.

40 min.

Už ginčus su teisėju geltona kortele nubaustas „Borussia“ gynėjas Nico Schlotterbeckas.

36 min.

Vinicius Junioras spausdamas vartininką kerta šiam per kojas ir užsidirba geltoną kortelę.

35 min.

Artėjant pirmojo kėlinio pabaigai statistika paranki Dortmundo ekipai. Jie atliko 7 smūgius, kai važovai tik du.

28 min.

„Borussia“ dar kartą kuria pavojų, kurio smaigalyje atsiduia K. Adeyemi. Jo smūgį šį kartą atrėmė varžovų vartininkas.

22 min.

Virpstas! „Borussia“ nuo pirmojo įvarčio skyrė keli centimetrai. Niclasas Fullkrugas krisdamas pataikė į varžovų vartų konstrukciją.

20 min.

Matsas Hummelsas atlieka fantastišką perdavimą, kuris išvedė Karimą Adeyemi vieną prieš vartininką. Vokietis bandė apsivesti „Real“ vartininką, bet atlikti smūgio į vartus jam neleido laiku sugrįžę gynėjai.

12 min.

Pirmasis finalo smūgis priklauso Federicui Valverdei. Tiesa, „Real“ atstovui pataikyti į vartų plotą nepavyko.

6 min.

„Borussia“ kelia pirmąjį rungtynių kampinį, bet kažko pavojingo jiems sukurti nepavyko.

3 min.

Jau pirmąją finalo rungtynių minutę jos stabdomos dėl į aikštę įsiveržusio sirgaliaus. Po dviejų minučių nesklandumai išspręsti ir rungtynės pratęstos.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 20:58

Startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

•  Dortmundo „Borussia“ šiandien gali iškovoti pirmąjį savo titulą nuo 2021 metų;

• Pergalės atveju „Real“ šį sezoną būtų iškovojusi tris iš keturių trofėjų. Jie jau laimėjo „La Liga“ ir Ispanijos supertaurę, o vienintelis titulas, kurio jiems nepavyko pasiekti buvo „Copa del Rey“ turnyras;

• Šių klubų tarpusavio rungtynėse „Real“ nepralaimėjo keturių paskutinių akistatų (2 pergalės, 2 lygiosios). Paskutinį kartą „Borussia“ prieš varžovus iš Madrido laimėjo dar 2013-2014 metų sezone;

• Per savo istoriją „Borussia“ dalyvavo septyniuose Europos turnyrų finaluose, iš kurių jie laimėjo vos du;

• „Real“ dominuoja Čempionų lygos finaluose, laimėdami paskutinius 8 finalo susitikimus;

• Pergalė šiandien leistų „Real“ dar labiau pagerinti lygos rekordą ir laimėti 15-ąjį čempionų titulą;

• Laimėdami dar vieną Čempionų lygą, keturi „Real“ žaidėjai taptų daugiausiai kartų Čempionų lygą laimėjusiais futbolininkais. Danielis Carvajalis, Luka Modričius, Nacho Fernandezas ir Toni Kroosas taikosi į savo šeštąjį trofėjų.

Trenerių komentarai:

Edinas Terzičius, „Borussia“ komandos vyriausiasis treneris:

„Finalus reikia ne žaisti, finalus reikia laimėti – būtent toks ir mūsų tikslas. Mes laimingi čia būdami, bet turime laimėti ir laikyti trofėjų savo rankose. Esame pasiruošę varžytis aukščiausiu lygiu. Viską sprendžia vienos rungtynės, tad viskas įmanoma. Jie yra rungtynių favoritai, bet mums tai nerūpi. Juk nebuvome favoritais ir prieš „Atletico“ bei PSG. Jei būsime drąsūs ir atvyksime ne tiesiog pasižiūrėti, kaip „Real“ laimi dar vieną trofėjų, turėsime šansą laimėti.“

Carlo Ancelotti „Real“ komandos vyriausiasis treneris:

„Komanda susikaupusi: mes turime reikiamą pasitikėjimą savimi, kad galėtume parodyti savo geriausias savybes. Turime mėgautis tokiomis akimirkomis ir žengti dar vieną žingsnį į priekį. Kad ir kas benutiktų, niekuomet nenustosime tikėti savimi. Mes visada tikime, einame į priekį, ir kaunamės iki paskutinės sekundės. Galiausiai randame būdą įveikti oponentus. Daug kas sako, jog tai tik sėkmė, tačiau kai tai nutinka tiek daug kartų, to negali vadinti tik sėkme.“