LTOK tęsia susitikimus su sporto federacijomis: ruošiamasi kovai su karščiu Paryžiuje
LTOK tęsia susitikimus su sporto federacijomis | LTOK nuotr.
„Jau akivaizdžiai matome, kad pikas olimpiniame kaimelyje bus pirmoje žaidynių pusėje. Antroji bus ramesnė“, - sakė viena Lietuvos olimpinės misijos vadovių Agnė Vanagienė. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) tęsia susitikimus su vasaros sporto šakų federacijomis, kurių atletai jau užsitikrino arba turi realių galimybių iškovoti vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
Kovo pabaigoje šiuos susitikimus pradėję, LTOK olimpinio sporto direkcijos ir Lietuvos olimpinės misijos vadovai Einius Petkus ir A. Vanagienė juos ketina baigti gegužės pradžioje. Šią savaitę svarbius organizacinius ir logistinius žaidynių klausimus jie aptarė su Lietuvos dviračių sporto, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijomis ir breiko atstovais.
„Pagrindinis šių susitikimų tikslas – išsiaiškinti, kada sportininkai planuoja atvykti į olimpinį kaimelį, sužinoti maksimalų aptarnaujančio personalo poreikį ir informuoti federacijas, ką mes, vadovaudamiesi Tarptautinio olimpinio komiteto suteikiamomis aptarnaujančio personalo kvotomis, galime užtikrinti.
Tariamės su federacijomis ir ieškome sprendimų, ką darysime, jei negalėsime atliepti maksimalaus poreikio“, - pasakojo A. Vanagienė.
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bus gerokai sumažinta rinktinei skiriama aptarnaujančio personalo olimpiniame kaimelyje kvota. Ankstesnėse žaidynėse su gausesnėmis komandomis galėdavo vykti ir medikas, ir komandos vadovas. Pastarosios pozicijos tikrai teks atsisakyti, o kai kuriais atvejais teks spręsti, ar komanda gali vežtis savo mediką.
„Dabar bandome užtikrinti, kad kiekviena komanda turėtų asmeninį kineziterapeutą, o visą rinktinę aptarnautų vienas arba du gydytojai. Tai priklausys nuo galutinio sportininkų skaičiaus rinktinėje“, - sakė A. Vanagienė.
Vienas didžiausių iššūkių, laukiantis tiek sportininkų, tiek medikų – karštis. Skelbiama, kad temperatūra Paryžiuje žaidynių metu gali būti rekordinė. Pastaruosius penkerius metu Prancūzijos sostinė vasarą susidurdavo su ypatingai aukšta temperatūra ir karščio bangomis. Pavyzdžiui, 2019 m. liepą buvo užfiksuota net 42,6 laipsnių temperatūra.
„Kadangi tai elitiniai sportininkai, jie turi patirties ir žino, kaip geriausia vėsintis, tačiau priemonėmis turėsime pasirūpinti mes. Susitikimuose tariamės, kam gali ko prireikti. Pavyzdžiui, vieni turi savo ledo liemenes, kitiems jų reikia, irklavimo ir baidarių ir kanojų irklavimo sporto bazėje užsakėme ledo vonias, pavėsines. Darome viską, kad palengvintume sportininkų pasiruošimą startui.
Šito organizatoriai neužtikrina, todėl turėsime pasirūpinti, kad varžybų vietose būtų pakraunamos ledo dėžės, kad ledas netirptų“, - sakė A. Vanagienė. LTOK taip pat ruošiasi į Paryžių vežtis oro kondicionierius, kuriuos jau išbandė 2023 m. Europos žaidynėse.
Susitikimų metu taip pat aptariama įrangos gabenimo į Paryžių logistika, apgyvendinimo šalia sporto bazių poreikis, galimybė dalyvauti atidarymo ir uždarymo ceremonijose.
„Nors žaidynių atidarymo dieną Paryžiuje sportininkų turėsime nemažai, matome, kad atidarymo ceremonijoje Lietuvos delegacija nebus gausi. Jau kitą dieną prasidės varžybos, todėl natūralu, kad sportininkai norės patausoti jėgas.
Europa mums dėkinga vieta nes nereikia aklimatizuotis. Todėl dauguma atletų atvyks tik prasidėjus oficialioms treniruotėms, o taip patirs mažiau spaudimo, mažiau triukšmo, galės ramiai ilsėtis savo aplinkoje, būti su šeimos nariais“, - pasakojo A. Vanagienė.
Paryžiaus žaidynių olimpinis kaimelis bus atidarytas liepos 18 dieną. Planuojama, kad pirmieji jame apsigyvens irkluotojai.
Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.