Pažėrė kritikos M.Aleknos rekordui: „Tai lyg šūvis sau į koją“ (5)
Mykolas Alekna | Alfredo Pliadžio nuotr.
JAV Mykolo Aleknos pasiektas pasaulio disko metimo rekordas nepadarė įspūdžio islandui Vesteinnui Hafsteinssonui. Islandas, kadaise pats mėtęs diską olimpiadoje, o vėliau treniravęs Švedijos disko metimo žvaigždes Danielį Stahlį ir Simoną Petterssoną, „Aftonbladet“ paaiškino, kodėl tokie rekordai jo nežavi.
„Su visa pagarba Aleknai, noriu pažymėti, kad visada pasisakiau prieš tokias varžybas. Tai lyg šūvis sau į koją.
Tu „gaudai vėją“ kažkur laukuose, o atėjus laikui startuoti svarbiame čempionate, tavo rezultatas būna gerokai prastesnis. Aš jau 20 metų kartoju, kad tai nėra teisinga. Tokios varžybos man niekada nepatiko ir kai treniruodavau Danielį su Simonu, mes niekada į jas nesiregistruodavome.
Dėl šios priežasties man Danielio rezultatas 2023 m. pasaulio čempionate yra įspūdingesnis nei šitas Aleknos rekordas. Ne tik dėl to, kad tai padarė Danielis, bet ir dėl to, kokio lygio varžybose jis tai padarė ir kad geriausią rezultatą pasiekė paskutiniu metimu.
Aš tikrai nesiekiu kritikuoti Aleknos. Jis yra fantastiškas disko metikas, kuris tose varžybose 5 m lenkė visus varžovus. Visgi, Paryžiuje tikrai niekas nemes disko 74 m. Man šis pasaulio rekordas netapo jokia staigmena. Žinojau, kad tai įmanoma dar tada, kai Perez moterų varžybose diską numetė 73,09 m.
Man tiesiog neatrodo teisinga, kai būrelis entuziastų surengia disko metimo varžybas ten, kur yra palankiausios oro sąlygos. Visi ten skuba „gaudyti vėjo“, o vėliau didžiuosiuose čempionatuose negali parodyti nieko panašaus. Man norėtųsi, kad rekordai būtų gerinami kitokio lygio varžybose, kurias stebėtų visas pasaulis. Dabar ten nuvykę disko metikai savo rezultatus pasigerino 5-10 proc. Reikia keisti taisykles“, - teigė islandas.
Ramonoje šiemet net 8 disko metikai viršijo olimpinį normatyvą (67,20). V.Hafsteinssono teigimu, olimpinis normatyvas yra per aukštas ir tai prisideda prie to, kad disko metikai ieško varžybų su palankiausiomis oro sąlygomis, kad jį įvykdytų.
„Taip, normatyvas yra labai aukštas ir tai prisideda prie to, kad sportininkai ieško tokio tipo varžybų. Simonas Petterssonas Tokijo olimpiadoje sidabrą laimėjo su 67,39 m rezultatu, o normatyvas yra 67,20 m. Tai beprotybė“, - pridėjo V.Hafsteinssonas.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.