Patvirtinta: Vilniuje bus statoma nauja krepšinio arena
Vilniaus arena | Organizatorių nuotr.
Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Daugiafunkcio komplekso projekto pakeitimus ir pritarė siūlomam kainos indeksavimui bei papildomų darbų įsigijimui. Taip pat pritarta siūlymui sutrumpinti mokėjimo grafiką, siekiant sumažinti skolinimosi palūkanų dydį.
„Taryba nusprendė, kad miestui reikalingas tiek Nacionalinis stadionas, tiek visa aplink jį suplanuota socialinė infrastruktūra sportui, kultūrai, ugdymui. Šis sprendimas leidžia mums judėti į priekį ir pereiti prie kito etapo – pakeitimų derinimo su Europos Komisija ir nacionalinėmis institucijomis bei statybos darbų grafiko derinimo su nauju investuotoju“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje susideda iš stadiono su sporto muziejumi viduje, kartu komplekso teritorijoje statoma ir papildoma infrastruktūra: tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, futbolo treniruočių aikštė su lengvosios atletikos apšilimo zona, 2 futbolo treniruočių aikštės. Taip pat sporto centras: krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salės ir kultūros centras su biblioteka, renginių ir konferencijų salėmis, 300 vietų vaikų darželis.
Galutinė 18 tūkst. vietų Nacionalinio stadiono kaina po pakeitimų sieks 52,4 mln. Eur, stadiono cokoliniame aukšte projektuojamas sporto muziejus kainuos 6 mln. Eur, sporto centras su universalia arena, vidaus salėmis ir lauko aikštynų kompleksu – 27,3 mln. Eur, kultūros centras su biblioteka – 7,6 mln. Eur, vaikų darželis – 5,6 mln. Eur, o visos teritorijos sutvarkymo darbai – 17,1 mln. Eur. Likusios investicijos teks tyrimams, projektavimui ir statybos finansavimo kaštams.
Kodėl reikia didinti vietų skaičių stadione ir koreguoti sporto centrą?
Vietų skaičių stadione didinti iki 18 tūkst. reikia dėl jo konkurencingumo Lietuvoje ir Europoje. 14–15 tūkst. vietų stadionus jau turi Kaunas, Talinas, 10 tūkst. vietų stadioną – Ryga. Didesnis, 18 tūkst. vietų stadionas išskirtų Vilnių iš kitų panašių objektų Baltijos šalių regione, taip sukuriant konkurencinį pranašumą.
Be to, šiuo metu Vilniuje labai trūksta universalios vidutinio dydžio erdvės sporto ir kultūros renginiams. „Jeep“ arena talpina 2,5 tūkst. žiūrovų, „Compensa“ koncertų salė – 2–3 tūkst. žmonių, o „Avia Solutions Group“ arena – 10–13,5 tūkst. žiūrovų. Sporto centre numatoma universali arena turėtų 5 050 vietų ir užpildytų rinkoje esančią spragą, joje galėtų vykti tiek įvairios sporto varžybos, tiek kultūros renginiai.
Įrengus universalią areną sporto centre, objekte išliktų treniruočių aikščių kompleksas: dvi krepšinio treniruočių aikštės vietoje šešių, rankinio aikštė, bokso ir imtynių salė, sportinės ir meninės gimnastikos salės.
Tuo tarpu krepšinio treniruočių aikščių paklausą planuojama kompensuoti vykdant tokių aikščių plėtrą mažesniuose sklypuose, kur negalimas didesnio, renginiams pritaikymo objekto įrengimas. Per pastaruosius dvejus metus universalios sporto salės, tinkančios krepšinio treniruotėms, buvo įrengtos Pilaitės ir Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijose, Gabijos ir Žemynos progimnazijose, planuose – universalių sporto salių įrengimas Bajorų gimnazijoje, taip pat naujoje gimnazijoje Verkių seniūnijoje bei naujose progimnazijose Pavilnyje ir Perkūnkiemyje.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.