Chaosas Kaune: kodėl K.Maksvytis vis dar gali suvaldyti „Žalgirio“ laivą (5)
Maksvytis | Scanpix nuotr.
„Nežinau, ar turėčiau komentuoti tuos gandus“, – žurnalistui po mačo su Belgrado „Partizan“ komanda atsakė Kazys Maksvytis.
Egzistuoja tikimybė, kad tai sakydamas strategas jau puikiai žinojo, kad jo kėdė yra įkaitusi iki deginančio karščio, o kažkur Šiaurės Italijoje signalo iš Nemuno salos laukia Andrea Trinchieri.
Tačiau jo aikštingasis italas bent jau kol kas nesulauks – „Žalgiris“ nusprendė toliau tikėti K. Maksvyčiu. Tiesa, susitarimas ar juo labiau kontaktas su A. Trinchieri iš kauniečių pusės buvo, tačiau mūru už darbėniškį, pasak Donato Urbono iš tinklalapio „basketnews.lt“ stojo žaidėjai.
Tai yra itin svarbi dedamoji likusiai „Žalgirio“ sezono daliai, įpučiant pasitikėjimo ne tik pačiam treneriui, tačiau ir dar labiau lipdant komandą, kuri pademonstravo tikinti treneriu.
Būtent tikėjimas tuo, ką darai dabar yra vienas esminių aspektų. Neapčiuopiama, bet velniškai svarbi detalė, laikanti virš vandens komandas, kurios nori šokti aukščiau savo galimybių ribos.
Nors ir velniškai lėtai, tačiau „Žalgirio“ kreivė turi potencialo kilti į viršų. Lyginant su praėjusiu sezonu toje pačioje sezono stadijoje, „Žalgiris“ dabar turi tik dviem pralaimėjimais mažiau. Jei ne skausmingi antausiai nuo ALBA ir ASVEL komandų, dabar situacija būtų identiška praėjusiam sezonui. Kaip jis baigėsi, kogero, priminti nereikia.
K. Maksvytis Kaune vis dar neturi visų instrumentų, kad ši komanda atitiktų bent jau įkrintamųjų lygį, ir tai yra velniškai svarbu, svarstant, vertas K. Maksvytis toliau tęsti darbus, ar ne. Net ir su Edmondo Sumnerio bei Austino Hollinso prisijungimu, visos sudėties „Žalgiris“ dar neturi, netekus Luko Lekavičiaus ir Brady Maneko.
Kol kas apskritai lieka neaišku, kada pilną potencialą pamatysime. Pavyzdžiui, vienas esminių pirkinių, Edmondas Sumneris į Kauną atvyko be Europos krepšinio patirties. Europoje kituose klubuose tarp tokių žaidėjų matome PJ. Dozierą, Franką Kaminski, Franką Jacksoną – visi jie arba sunkiai integravosi į savo naujas komandas Europoje, arba kol kas to padaryti dar nepavyko. Taigi ir iš „Žalgirio“ naujoko iš Mičigano greitų rezultatų tikėtis yra naivu.
Kitaip tariant, lietuviškos komandos identitetą norintis puoselėti „Žalgiris“ šiuo metu turi trenerį, kuris be Šarūno Jasikevičiaus vienintelis modernioje Eurolygoje sugebėjo komandą nuvesti į elitinį Eurolygos aštuntuką. Ar nėra spendimas, tą patį trenerį atleisti net nesulaukus Naujųjų metų, paremtas emocijomis?
Taip, „Žalgiris“ šiuo metu toli gražu nespindi. Tai yra viso labo 16-as puolimo ir tik 14-as gynybos reitingas visoje Eurolygoje. Gynyboje kova su „Partizan“ buvo yra pakartota prasčiausia šį sezoną. 93 taškus šį sezoną į kauniečių krepšį buvo įmetęs ir Madrido „Real“ klubas.
Šioje atkarpoje K. Maksvytis neišvengė klaidų, kurių netrūko ir susitikime su „Partizan“, ypatingai pirmoje mačo dalyje gynybos idėjose prieš Keviną Punterį.
Taip, problemų turi trečias brangiausias komandos žaidėjas Edgaras Ulanovas. -4 naudingumo balai mače su Serbijos klubu yra pakartotas jo karjeros antirekordas.
„Gaila, bet man atrodo, kad jis baigia palūžti“, – apie kapitoną konstatavo pats K. Maksvytis, kalbėjęs apie „internetines atakas“, ir visuomenės kritiką kauniečio sportinei formai.
Bet grįžkime prie fakto – šiandien kalendorius rodo viso labo gruodžio 15-ąją. Štai 2021-2022 metų sezone, E. Ulanovas net iki sausio mėnesio buvo sužaidęs vos tris solidesnius Eurolygos susitikimus, tačiau per likusią sezono dalį jo žaidimo kreivė kilo į viršų.
„Žalgiriui“ K. Maksvyčio ir A. Trinchieri istorija tapo tik dar viena iš kelių organizacinių problemų. Tačiau šis bėdų kratinys vis dar gali virsti kažkuo sėkmingesniu.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.