A.Mockus: apie susitikimą Ukrainoje su dukart Gineso rekordininku ir artimiausius planus
Aurimas Mockus | asmeninio archyvo nuotr.
Liepą viešai paskelbęs apie pasiryžimą perplaukti Ramųjį vandenyną, keliautojas Aurimas Mockus laiko veltui nešvaisto. Į Lietuvą iš Ukrainos jis parsivežė valtį, tvarko muitinės reikalus, ieško vietos jos laikymui ir rengiasi įrangos montavimui darbams. Tiesa, į Ukrainą A. Mockus keliavo ne tik parsigabenti valties, bet ir pasisemti patirties iš dukart Gineso rekordininko – vyriausio žmogaus pasaulyje, perplaukusio Atlanto ir Indijos vandenynus.
„Irklinė valtis, kurią neseniai parsigabenau į Lietuvą – gaminta pagal unikalią technologiją: jos apačia iš kevlaro, penkis kartus stipresnės už plieną, bet labai lengvos medžiagos, o viršutinė dalis – iš anglies ir stiklo pluošto audinio. Ji turi ir specialius ragus, kurie buvo sukurti tam, kad bangavimo metu būtų saugu pereiti iš vienos valties pusės į kitą. Be to, tai tik trečia to paties gamintojo valtis, kuri pritaikyta specialiai mano gabaritų žmogui – jos ilgis 9 m 10 cm, o tuščia ji sveria apie 380 kg. Realiai, ši valtis yra tokio dydžio, kad galėtų būti pritaikyta irklavimui ir keliems žmonėms, bet aš su ja per Ramųjį vandenyną plauksiu vienas“, – sako A. Mockus.
Pargabenęs valtį, keliautojas aktyviai ieško sausos ir šiltos vietos Klaipėdoje, kur galėtų ją pastatyti iki pavasario ir per šį laikotarpį pasirūpinti įrangos montavimo darbais. Tačiau laikinų valties namų paieška – ne vienintelis A. Mockaus užsiėmimas šiuo metu: vyras taip pat ieško ir projekto partnerių, o su potencialiais veda derybas.
Sėmėsi patirties iš dukart Gineso rekordininko
Specialiai A. Mockui valtį pagamino ukrainietis Dmitry Rezvoy, kurio tėtis Pavel Rezvoy į Gineso rekordų knygą įrašytas dukart kaip vyriausias žmogus pasaulyje, perplaukęs Atlanto ir Indijos vandenynus.
„Nuvažiavęs į Terlo miestelį Lvivo srityje, norėjau ne tik perkelti valtį ant priekabos ir pargabenti ją į Lietuvą, bet ir asmeniškai susitikti su Pavel, sužinoti daugiau apie jo istoriją, plaukimą per vandenynus ir pasisemti vertingos patirties. Prieš didžiąsias savo gyvenimo keliones jis 30 metų užsiėmė geologija: tyrinėjo Turkmėnistano ir Tadžikistano kalnagūbrius, vaikščiodamas praktiškai 7 tūkst. metrų aukštyje“, – apie savo pašnekovą pasakoja A. Mockus.
Jis tęsia, kad sulaukęs 55 metų, Pavel išėjo į pensiją ir pasinėrė į kitą veiklą – padėjo keliautojams, kurie su irklinėmis valtimis plaukdavo per vandenynus: prieš startą įrengdavo jų valtis, o po finišo jas valydavo. Sulaukęs 65 metų, Pavel pats perplaukė Atlanto vandenyną, o po metų leidosi į kitą solo kelionę – per Indijos vandenyną.
„Prieš tai Indijos vandenyną bandė perplaukti Pavel sūnus Teodoras, tačiau plaukimo metu jis patyrė traumą ir išsiuntė gelbėjimosi signalą. Norėdamas antrą kartą įrodyti, kad amžius ne riba, Pavel pasiėmė sūnaus valtį, pasipildė ją maisto atsargom ir leidosi į kelionę. Indijos vandenyną jis perplaukė per 57 dienas. Tokio žmogaus patarimai, kaip pasiruošti kelionei per vandenyną ir jame elgtis nutikus vienai ar kitai situacijai – neįkainojami, todėl džiaugiuosi, kad jis man skyrė savo laiko“, – priduria A. Mockus.
Apie Aurimą Mockų ir jo plaukimą:
Šia kelione siekiama vienviete irkline valtimi perplaukti Ramųjį vandenyną nuo Kalifornijos, San Diego (JAV) iki Brisbano (Australija). Tai įgyvendinęs, A. Mockus taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu žmogumi pasaulyje. Ši kelionė išskirtinė ne tik savo maršrutu, bet ir misija – per didžiausią pasaulio vandenyną A. Mockus plukdys labai svarbią žinutę – „Lithuania stands together with Ukraine“. Ja siekiama pagerbti kare mirusius ukrainiečius ir priminti pasauliui, kad negalime nustoti padėti šaliai, kuri kovoja už mūsų visų laisvę.
Šios kelionės startas numatomas 2024 m. rugsėjį.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.