Pasaulio čempionate – atmestas Ukrainos žvaigždės protestas, sezono lyderės fiasko ir įspūdingas I.Vuletos šuolis (2)
Maryna Bech-Romančiuk ir Ivana Vuleta | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.
Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate ilgai lauktą titulą iškovojo 33-ejų serbė Ivana Vuleta.
Jau ilgiau nei dešimtmetį elite išsilaikanti sportininkė iki šiol turėjo du pasaulio čempionato bronzos medalius, o aukso jos kolekcijoje labai trūko. Į Budapeštą ginti titulo neatvyko traumą patyrusi vokietė Malaika Mihambo ir I.Vuleta tapo viena iš pagrindinių favoričių.
Finale serbė pasirodė įspūdingai – jau antru bandymu ji nušoko 7,05 metro ir tapo lydere. To šuolio jai ir būtų užtekę auksui, bet penktu mėginimu I.Vuleta pasirodė dar geriau – nušoko net 7,14 m ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.
Ivana Vuleta 7.14
— THE JOKER(S) 🃏🇷🇸🏆 (@SerbsInSports) August 20, 2023
Novi rekord Srbije i skok za prvo zlato na svetskom prvenstvu na otvorenom u istoriji Srbije! pic.twitter.com/XQaPw2bQRn
Sidabrą pelnė amerikietė Tara Davis-Woodhall (6,91), bronzą – rumunė Alina Rotaru-Kottmann (6,88).
Fiasko finale patyrė sezono lyderė jamaikietė Ackelia Smith. Ji nušoko tik 6,51 m ir užėmė 11-ą vietą. Įdomu tai, kad pagal rezultatą A.Smith neturėjo gauti dar 3 papildomų šuolių, tačiau būtent 3-ias jos šuolis teisėjams sukėlė klausimų, o Jamaikos komanda pateikė protestą. Kol jis buvo nagrinėjamas, A.Smith galėjo toliau šokinėti. Jamaikietė šiemet yra šokusi 7,08 m ir iki I.Vuletos bandymo Budapešte tai buvo geriausias sezono rezultatas pasaulyje.
Questions certainly from the Jamaican fans will be asked as it relates to what happened with Ackelia Smith's 3rd Round Jump. That she was allowed to continue in the competition (I'm assuming under protest) suggests that there was an issue with the Foul she was given in R3.
— Donald Smith (@dpos_smith) August 20, 2023
Labai nepasisekė 2019 m. pasaulio vicečempionei ukrainietei Marynai Bech-Romančiuk. Kvalifikacijoje visi jos bandymai buvo neįskaityti ir ji net nepateko į finalą.
Daugiausiai klausimų kilo dėl antrojo ukrainietės bandymo. Teisėjai jo neįskaitė, o Ukrainos delegacija pateikė protestą. Jie įrodinėjo, ka M.Bech-Romančiuk neperžengė atsispyrimo lentelės, o iš sustabdyto kadro buvo akivaizdu, kad tai – milimetrų klausimas. Visgi, teisėjai ukrainiečių protestą atmetė.
„Deja, šiais laikais viskas priklauso nuo elektroninės sistemos, kuri ne visada suveikia tiksliai. Kartais anuliuojami legalūs šuoliai, kartais paliekami galioti rezultatai peržengus lentelę. Šita naujoji sistema yra vertinama labai kontroversiškai. Deja, mes nieko negalime padaryti ir turime susitaikyti su tuo. Turėčiau būti finale, bet dabar nėra prasmės apie tai diskutuoti. 2022 m. Serbijoje jau buvo panašus atvejis. Tada jie man pasakė, kad jei sistema fiksuoja, jog tu peržengei lentelę, tai jokie protestai nepadės, net jei pateiksi įrodymus, jog tos lentelės neperžengei. Net neabejojau, kad ir čia mūsų protestas bus atmestas“, - sakė ukrainietė.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.