-

„European Young Masters“ golfo turnyre – neeilinis G.Mackelio pasiekimas (1)

2023.08.01 15:50
EGA nuotr. | Organizatorių nuotr.

Savaitgalį Slovakijoje, „Sedin Golf Resort“ aikštyne, finišavo prestižinis „European Young Masters“ golfo turnyras, kuriame dalyvauja geriausi Europos žaidėjai iki 16 metų.

Iš viso Slovakijoje varžėsi 114 žaidėjų iš 31 Senojo žemyno valstybės. Lietuvai atstovavo Giedrius Mackelis, Kajus Pacauskas ir Patricija Ulozaitė.

„Nations Cup“ įskaitoje Lietuvos rinktinė su PAR +53 rezultatu užėmė 25-ąją vietą. Tai – aukščiausias Lietuvos pasiekimas šio turnyro istorijoje. Svarbu pažymėti ir tai, kad komandinėje „European Young Masters“ įskaitoje Lietuva paskutinį sykį dalyvavo 2019 metais ir tuomet jos rezultatas buvo PAR +87.

Merginų grupėje debiutavusi ir galutinėje įskaitoje 53-ia likusi P. Ulozaitė (PAR +33) buvo viena jauniausių šių varžybų dalyvių. Ji „European Young Masters“ varžybose galės startuoti dar ketverius metus.

Komandinėse varžybose triumfavo Prancūzijos atstovai (PAR -18). Antrąją vietą užėmė Italija (-14), trečiąją – Ispanija (-10).

Asmeninėse varžybose naujus geriausius Lietuvos golfo pasiekimus fiksavo G. Mackelis. Stabiliai visas tris dienas žaidęs lietuvis su PAR lygiam rezultatu (219 smūgių) užėmė aukštą devintąją vietą tarp 59 vaikinų. Pirmąją dieną G. Mackelis išnaudojo 72 smūgius, antrąją – 74, trečiąją – 73.

„Jaučiausi tikrai pasiruošęs ir žinojau, kad galiu gerai sužaisti. Ypač gerai sekėsi ridenti. Šį sezoną daug dirbau, kad pagerinčiau savo ridenimą ir tai pradeda atsipirkti. Pagal ridenimo statistiką šiame turnyre, ridenau geriau nei vidutinis „PGA Tour“ profesionalas. Deja, kitos žaidimo dalys nebuvo pačios geriausios. Visgi smagu užbaigti savo U-16 karjerą su tokiu geru rezultatu“, - sakė G. Mackelis, į Slovakiją atvykęs iš Anglijos U-16 golfo čempionato, kuriame liko 25-as. Po dviejų savaičių jis vyks į Didžiosios Britanijos jaunimo čempionatą.

Slovakijoje sportininkams teko susidurti su itin permainingomis oro sąlygomis. Per tris dienas netrūko ir stipraus vėjo, ir lietaus.„Pirmą dieną startavau 7.40 val. ryte, todėl oro sąlygos buvo ramios ir tai leido sužaisti geriausią turnyro raundą. Antrą dieną pakilo stiprus vėjas, dėl to teko žaisti atsargiau ir vis tiek padariau brangias klaidas. Trečio raundo pirmoje dalyje prastai ridenau ir niekaip nepavykdavo įeiti į ritmą. Po pirmų 9 duobučių žaidimas valandai buvo sustabdytas dėl žaibavimo. Tai leido iš naujo susikaupti ir stipriai pradėti antrą pusę. Esu patenkintas, kad žaidimas tampa vis stabilesnis ir planuoju gerą žaidimą pratęsti už dviejų savaičių D. Britanijoje“, - mintimis dalinosi G. Mackelis.

Kitas lietuvis K. Pacauskas su PAR +20 rezultatu užėmė 45-ąją vietą. Geresnį rezultatą pasiekti sutrukdė antrasis raundas, kuriame jam prireikė 85 smūgių. Pirmąją dieną jis atliko 78 smūgius, o trečiąją – 76. Sportininkas šiose varžybose galės startuoti ir kitais metais.

Vaikinų asmeninėse įskaitoje triumfavo puikų PAR -11 rezultatą užfiksavęs anglas Benas Boltonas. Antrąją vietą užėmė islandas Markusas Marelssonas (-5), trečiąją – ispanas Raulis Gomezas (-3).

Jaunoji P. Ulozaitė pirmąją ir trečiąją dieną išnaudojo po 82 smūgius, o antrąją – 88.

Merginų įskaitoje nugalėjo Natalia Aparicio (PAR -11). Antra liko prancūzė Marie Elodie Prats-Rigual (-8), trečia – airė Olivia Costello (-5).

2024 metais „European Young Masters“ turnyras vėl vyks Slovakijoje, tik šįkart – „Penati Golf Resort“ aikštyne.