Naują Lietuvos baidarių irklavimo istorijos puslapį atvertusi K.Glemžaitė: „Su dideliu noru viskas pasiekiama“
Kotryna Glemžaitė | asmeninio archyvo nuotr.
„Yra visokių svajonių, tačiau mano tikslas yra ne kokios nors žaidynės, o mano pačios rezultato gerėjimas, – sportas.lt sakė septyniolikmetė baidarininkė Kotryna Glemžaitė. – Noriu tapti geriausia savo pačios versija, įdomu, kur yra mano „lubos“.
K.Glemžaitė sublizgėjo Italijoje vykusiose pasaulio jaunių ir jaunimo baidarių bei kanojų irklavimo čempionate: tapo pirmąja mergina Lietuvos istorijoje, patekusia į vienviečių baidarių A finalą olimpinėje rungtyje.
Vytauto Vaičikonio irklavimo klubo (Panevėžys) auklėtinė pirmenybių 200 metrų rungties B finale buvo antra, o olimpinės – 500 metrų – rungties finale užėmė šeštą vietą.
„Šis rezultatas įrodo, kad labai norint ir sunkiai dirbant galima daug pasiekti, – sakė K.Glemžaitė. – Prieš metus 500 metrų rungtyje likau 18-ta, o dabar patekau į A finalą, kol kas pirma tarp Lietuvos moterų šioje rungtyje. Aišku, reikia dėkoti treneriams, be jų pagalbos ir paskatinimo negalėčiau nė pasvajoti apie tokius rezultatus. Šis rezultatas reiškia, jog Lietuvos moterų baidarių irklavimo lygis kyla“.
Sportininkė prisipažino, kad po 500 metrų rungties finišo pusfinalyje, kuomet buvo atverstas naujas šalies baidarių irklavimo istorijos puslapis, sunkiai pavyko tramdyti emocijas. „Finišavusi bandžiau suprasti kelinta įveikiau distanciją, pasisukus į žiūrovų pusę pamačiau bešokinėjančius trenerius, – prisiminė K.Glemžaitė. – Taip ir supratau, kad esu A finale. Jaučiausi laiminga, jog pagaliau pasiekiau tokį lygį, kuriame galiu varžytis su greičiausiomis pasaulio merginomis. Esu be galo dėkinga treneriams už kantrybę ir tikėjimą manimi. Gera žinoti, jog visas liejamas prakaitas nėra veltui, su dideliu noru galima viską pasiekti“.
Dalios ir Vytauto Vaičikonių treniruojama sportininkė pripažino, kad abi rungtys – 200 ir 500 metrų – reikalauja skirtingų įgūdžių.
„200 metrų rungtis – labiau jėgos ir sprogstamosios jėgos rungtis, o 500 metrų reikalauja ne tik jėgos, bet ir ištvermės, – paaiškino K.Glemžaitė. – 200 metrų rungtis yra įdomesnė žiūrovams, joje dominuoja staigumas, greitis. 500 metrai jau reikalauja taktikos, atsižvelgimo į oro sąlygas bei plano laikymosi, nesidairant į kitus varžovus ir nepasiduodant spaudimui. Distancija irkluojama apie 2 minutes, tad labai dažnai jau prie finišo gali pasikeisti rezultatai – vieni sportininkai „lūžta“, kiti atiduoda visas likusias jėgas. Asmeniškai negalėčiau išsirinkti mėgstamiausios, tačiau 200 metrų atrodo psichologiškai lengviau, ten tereikia laiku startuoti ir tiesiog kuo greičiau pasiekti finišo liniją, tačiau nepasižymiu labai didele sprogstamąja jėga... Nors 11-a vieta pasaulio čempionate irgi labai džiaugiuosi. 500 metrų distancija reikalauja daug pastangų sukontroliuoti save: nepalūžti, kai atrodo, jog nebeturi jėgų, o dar reikia pradėti finišuoti. Šioje rungtyje galiu pilnai „išsikrauti“.
Baidarę K.Glemžaitė irkluoja jau penkerius metus.
„Apie šią sporto šaką sužinojau iš draugų, – pasakojimą pradėjo sportininkė. – Baigiantis mokslo metams sugalvojau nueiti į treniruotes, praleisti vasaros atostogas prie vandens. Pradžioje patiko tiesiog maudytis su draugais... Tačiau viskas pasikeitė, kai nuvykau į pirmas varžybas. Pamačiau viską iš arčiau. Įspūdžiai paskatino lankyti treniruotes toliau. Jau po trijų mėnesių laimėjau pirmuosius medalius. Taip ir „pasinėriau“ į baidarių irklavimą“.
Ir tikrai tai nebuvo pirmoji merginos išmėginta sporto šaka.
„Nuo mažens esu aktyvi, – pabrėžė K.Glemžaitė. – Plaukti tėtis išmokino dar prieš einant į pirmą klasę. Plaukimas buvo viena pirmųjų mano sporto šakų. Baseiną lankiau dvejus metus, pasisėmiau nemažai varžybinės patirties. Dėl sveikatos problemų turėjau atsisveikinti su plaukimu, tad pradėjau ieškoti naujų sporto šakų – lengvoji atletika, žirgynas. Visos sporto šakos mokė disciplinos – be sunkaus darbo, nebus ir rezultatų. Be to, „pasisėmiau“ daug naujų įspūdžių, draugysčių, gyvenimiškų pamokų. Be sporto dar lankiau ir baigiau muzikos mokyklą, tad aktyvi užklasinė veikla padėjo išmokti planuotis laiką“.
K.Glemžaitė net neabejoja, kad baidarių irklavimas – išskirtinė sporto šaka.
„Tai – tiek jėgos, tiek ištvermės sportas. Be to, jis yra labai įvairus. Žiemą mes plaukiame, slidinėjame, einame į sale, maniežą, keliaujame į stovyklas. Irkluojame ežeruose, upėse, visada esame apsupti gamtos, gryno oro. Šiame sporte galima varžytis tiek individualiai, tiek komandoje: irkluojama vienvietėse, dvivietėse, keturvietėse baidarėse“, – priminė K.Glemžaitė.
Dabar visos sportininkės mintys nukreiptos į liepos 27-30 dienomis Portugalijoje vyksiančias Europos jaunių ir jaunimo pirmenybes. Jose K.Glemžaitė startuos dviviete olimpinėje – 500 m – rungtyje su Rasa Vaičikonyte.
„Palaikymas visada yra malonus. Džiugu, kai draugai, sportininkai palaiko, džiaugiasi mano pergalėmis, – sakė K.Glemžaitė. – Labai daug palaikymo sulaukiu iš trenerių ir tėvų, jie paskatina, kai mato, jog sunku, kažkas nesiseka, palaiko ne tik varžybose, tačiau daro tai kasdien“.
Sulaukusi pakartotinio klausimo apie svajones ir olimpines žaidynes, K.Glemžaitė, nukirto trumpai: „Esu dar tik jaunė, iki olimpinių žaidynių dar laukia ilgas kelias“.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.