Europos kiokušin karatė čempionas P.Žimantas: „Einame teisingu keliu“
Paulius Žimantas | Algimanto Barzdžiaus nuotr.
Europos kiokušin karatė čempionu šiais metais tapęs Paulius Žimantas pergalę laiko ženklu, reiškiančiu, kad dirba teisingai ir eina gera linkme.
Pilno kontakto karatė čempionatuose labiausiai prestižine laikoma vyrų sunkiasvorių rungtis, o jos elitui nuolat priklauso ir lietuviai. Šiemet Geteborge vykusiame Europos čempionate ant aukščiausio pakylos laiptelio užkopė Naujosios Akmenės klube „Energija“ trenerio Vladimiro Silvaško išugdytas Paulius Žimantas.
Tvirtos pergalės
Senąjį žemyną 22 metų lietuvis užkariavo lyg viesulas. Aštuntfinalyje jo smūgių neatlaikė rumunas George Paulas, ketvirtfinalyje - ukrainietis Myroslavas Omelčenka, pusfinalyje – Lenkijai atstovaujantis Artiomas Akimenkovas, o finale – gerai pažįstamas kraštietis Antanas Klibavičius iš Jonavos „Kumite“ (treneris – Valdas Braslauskas).
„Pirma kartą karjeroje 3 iš 4 kovų pavyko baigti anksčiau laiko – nokautu arba nokdaunais. Visos kovos vyko pagal su mokytoju V.Silvaško aptartą planą. Viską, ką kalbėjome, pavyko įvykdyti kiekvienoje kovoje. Pavyko padaryti tai, ką du mėnesius ruošėme namie – klube su kitais nariais, mokytoju ir tėčiu, – savo pasirodymą įvertino Europos čempionas. – Negalėčiau įvertinti, kuri kova buvo sunkiausia ar lengviausia. Visuose čempionatuose visi varžovai būna verti to, kad ten dalyvautų, kiekvienam turi rodyti pagarbą, negali turėti nuostatų, kad bus lengva ar sunku.“
Nugalėtoju P.Žimantui pavyko tapti po keleto nesėkmingų bandymų, kai pritrūkdavo labai mažai.
„Net nežinau, kaip galėčiau įvertinti tai, kad iškovojau Europos čempiono titulą. Malonu pagaliau tai pasiekti, iškovoti, bet negalima sustoti, nes spalio mėnesį laukia pasaulio čempionatas (jei treneriai, federacija patvirtins, kad ten vyksiu). Šis laimėjimas reiškia, kad einame teisingu keliu, į tinkamą pusę. Belieka dirbti toliau ir ruoštis ateičiai“, – sakė kovotojas.
Išsiskiria ramybe
Čempioną išugdęs V.Silvaško sako, kad nuo mažų dienų buvo akivaizdu, kad P.Žimantas turi visas reikalingas fizines savybes siekti aukščiausių tikslų.
„Paulius iš kitų išsiskyrė ūgiu ir branda. Matėsi, kad jo raumenyno struktūra – kitokia, kaulai – stambesni, kad jau gamtos jam daug duota. Matėsi, kad jis gali būti geras sportininkas“, – pasakojo treneris.
V.Silvaško pažymėjo ir auklėtinio santūrumą.
„Jis ir tada buvo, ir dabar yra labai ramus. Niekas nepasakytų, kad jis gali būti kovos menų meistras. Paulius – ramus, labai taktiškas žmogus. Kiti būna „naglavoti“, o jis – ne. Ir jis visada labai kryptingai dirba. Jo būdas pasireiškia darbštumu, našumu, jis labai atsidavęs sportuoja. Kitiems tenka dėl drausmės duoti pastabas, o su juo nieko panašaus niekada nebuvo“, – gyrė auklėtinį karatė specialistas.
Paklaustas apie jam labiausiai įsiminusias P.Žimanto karjeros akimirkas, treneris paminėjo du turnyrus.
„Pirmasis – debiutas Europos suaugusiųjų čempionate, kai užėmė 2-ąją vietą. Ir dar viena labai įsimintina kova buvo turnyre Lenkijoje su pasaulio vicečempionu Maciejum Mazuru. Ta kova buvo įdomi, atrodė, kad gal Paulius praloš, bet jis paskutinę akimirką padarė tai, kuo mažai kas tikėjo – pasiuntė varžovą į nokdauną ir laimėjo“, – prisiminimais dalijosi V.Silvaško.
Treneris mano, kad P.Žimanto pergalėmis lietuviai galės džiaugtis dar ilgai.
„Jo potencialas – labai didelis. Paulius iš jaunių iš karto perėjo į suaugusiųjų varžybas, nebuvo bandymų, nebuvo jaunimo amžiaus grupės turnyrų. 18 metų jis jau dalyvavo suaugusiųjų čempionatuose, tad tikėtina, kad gerus rezultatus rodys dar ne vienerius metus, – kalbėjo treneris. – Pauliaus stiprybė – smūgio jėga. Jo kovos dažniausiai pasibaigia ankščiau laiko. Reikėtų gal tik labiau savimi tikėti, patikėti, kad gali dar daugiau.“
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.